یادگیری ارز دیجیتال از پایه

مفهوم ارز دیجیتال برخلاف عرف شکل گرفته در جامعه ارز دیجیتال ، دارای طیف و تنوع گسترده ای می باشد ، مجله بیت کوین با توجه به مهمترین دسته بندی های درآمد زایی و همینطور دسته بندی انواع فعالیت های این صنعت را برای فراگیری هر چه بهتر به دسته بندی آسانتری تقسیم نموده تا کاربرانی که قصد یادگیری و آموزش ارز دیجیتال را از صفر دارند بتوانند بصورت رایگان و مفهومی این مسیر را با موفقیت پشت سر بگذارند . این آموزش برای کسانی که  میل شدیدی به دانستن و یادگیری ارز دیجیتال دارند بسیار مفید و آموزنده خواهد .

یادگیری ارز دیجیتال اساسا به یک گروه از آموزش های قادر به تعامل با کاربران کریپتو و ارز دیجیتال است که در جهان ارز دیجیتال برای ایجاد یک محیط آموزشی ساده و خاص ، مورد نظر اشاره می کند. که می توان از آن با عنوان یک متد آموزشی نام برد .مجله بیت کوین با تعهد بر ارائه محتوا آموزشی بر اتفاق ایجاد یکسری دوره آموزشی منظم و رایگان سعی دارد بصورت یکپارچه به یادگیری ارز دیجیتال از صفر و پایه اقدام کند.

راهنمای آموزشی:

کمک آموزش یادگیری ارز دیجیتال از پایه یک راهنمای آموزشی از این گروه از آموزش و یادگیری ارز دیجیتال در مجله بیت کوین شکل گرفته و مطالب را بصورت پیوسته و باشرح عامیانه به کاربران ارزدجیتال میرساند و در ادامه خاطرنشان می شود که در انتهای هر مبحث مقالاتی که مرتبط با موضوع طرح شده است به شما از طریق سایت (لینک) آموزشی معرفی شده است.

فهرست

ارز رمزنگاری شده (یا ارز دیجیتال ) نوعی پول نقد دیجیتال است که افراد را قادر می‌سازد تا ارزش را در یک محیط دیجیتالی انتقال دهند ، معامله کنند و حتی کسب در آمد کنند. در این بخش مفاهیم پایه ارز دیجیتال را فرا می گیرید ، ابتدا به یادگیری ارز دیجیتال می پردازید و در قسمت بعد مفاهیم مقدماتی در ارز دیجیتال و همینطور اصطلاحات اولیه ارز دیجیتال را می آموزید و در ادامه جایگاه کیف پول ها و استیبل کوین ها در بلاکچین پی خواهید برد.

بیشتر بدانیم ارز دیجیتال چیست

ارز دیجیتال چیست؟

راهنمای کامل معاملات ارز دیجیتال

مفاهیم مقدماتی ارز دیجیتال

بیشتر بدانیم ارز دیجیتال چیست

بلاکچین چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال

استیبل کوین چیست؟

اصطلاحاتی که هر معامله گر باید بداند

اصطلاحات ارز دیجیتال

در این بخش به مفاهیم یادگیری ارز دیجیتال کمی تخصصی تر میپردازیم ، از جمله مهمترین تعابیر ارز دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم و همینطور نقش قرار داد های هوشمند در بکار گیری ارز دیجیتال فرا می آموزید و در ادامه به یادگیری معانی غبرمتمرکز  از دیدگاه امور مالی می پردازیم ازجمه دکس و دیفای و همینطور ان اف تی.

بیشتر بدانیم بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بیشتر بدانیم اتریوم

اتریوم چیست؟

قراردادهای هوشمند

امور مالی غیرمتمرکز DeFi

صرافی غیرمتمرکز DEX

NFT چیست؟

تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) روشی است که سرمایه گذاران و بازرگانان برای ایجاد و شناسایی ارزش ذاتی دارایی های دیجیتال و غیر دیجیتال بکارمی گیرند که در این قسمت علاوه بر آموزش ویادگیری تحلیل فاندمنتال با معیار های این تحلیل در ارز دیجیتال بیشتر آشنا می شوید.

تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل بنیادی چیست؟

معیارهای تحلیل بنیادی در ارز دیجیتال

معیارهای تحلیل بنیادی

اصطلاحاتی که هر معامله گر باید بداند

اصطلاحات ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل فنی و یا همان تحلیل تکنیکال که غالباً به آن تحلیل نموداری نیز گفته می شود ، نوعی تحلیل است که هدف آن پیش بینی رفتار آینده بازار بر اساس داده های قیمت های قبلی است. رویکرد تکنیکال به طور گسترده ای در مورد سهام و دارایی های دیگر در بازارهای مالی سنتی اعمال می شود ، همچنین یک جز اصلی در تجارت ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای رمز پایه است. در این بخش مفاهیم تحلیل تکنیکال را بصورت پایه فرا می گیرید ، تحلیل تکنیکال دیگر روش برای بررسی و ارزیابی نمودار قیمت یک دارایی در دنیا می باشد که لازمه فعالیت در این حوزه آموزش و یادگیری این حوزه می باشد.

تجزیه و تحلیل فنی چیست؟

تحلیل فنی چیست؟

مبانی حمایت و مقاومت

مبانی حمایت و مقاومت

خطوط روند - سطوح روند

روند کلی بازار

راهنمای مبتدیان برای نمودارهای شمعدان

راهنمای نمودارهای شمعدانی

الگوی محبوب شمعدانی در پرایس اکشن

مهمترین الگوهای شمعدانی

الگوهای نموداری در ارز دیجیتال

الگوهای نموداری

همانطور که در بالا اشاره شد تجزیه و تحلیل فنی (تکنیکال) یک جز اصلی در تجارت ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای رمزارزی است. در این بخش مفاهیم تحلیل تکنیکال را بصورت تخصصی فرا می گیرید ، از مفاهیم روانشناسی چرخه های بازار ، احساسات در بازار ارز دیجیتال و همینطور قدیمی و جدیدترین متد آموزشی ثابت شده ارز دیجیتال از جمله اندیکاتور ها ، امواج الیوت ، فیبوناچی ، نظریه داو ، وایکوف و همینطور ابزار های ثبت معاملات و جلوگیری ارز ازشتباهات از نگاه بازار سازان و صاحبان بازار را بررسی می کنیم.

روانشناسی چرخه بازار

احساسات در بازار ارز دیجیتال

احساسات در بازار

شاخصهای اساسی (اندیکاتور)

امواج الیوت

فیبوناچی

نظریه داو

وایکوف

ژورنال معاملاتی

مسئولیت پذیری در معاملات

شاخص RSI

اشتباهات رایج در تکنیکال

بازارسازان و صاحبان بازار

روش های بی شماری برای سود دهی از معاملات  ارز دیجیتال وجود دارد. استراتژی های معاملاتی به شما کمک می کنند تا این تکنیک ها را در یک چارچوب منسجم سازماندهی کنید که می توانید آن را دنبال کنید. و از این طریق می توانید استراتژی ارزهای دیجیتال شده خود را به طور مداوم کنترل و بهینه سازی کنید. در این بخش به یادگیری نکات مهم جهت بکارگیری روش های مختلف سرمایه گذاری و معامله گری در ارز  های دیجیتال می پردازیم.

استراتژیهای معاملات

نسبت ریسک/پاداش

درک مدیریت ریسک

اسکالپینگ

خرید پله ای

ریسک مالی

معاملات روزانه

نقدینگی در ارز دیجیتال

تخصیص و تنوع دارایی

تنوع در سبد سرمایه گذاری

در این بخش مفاهیم فرعی مهم دیگر ارز دیجیتال را آموزش می بینید.  از جمه ان اف تی و بازی های ان اف تی وهمینطور روش ساخت ارز دیجیتال در بستر وب 3 و همچنین متاورس.

یادگیری مفاهیم های دیگر ارز دیجیتال

NFT چیست؟

بازی های NFT چیست؟

چگونه ارز دیجیتال خود را بسازیم؟

متاورس

ارز دیجیتال متاورس

شرکتهای جهانی که متاورس

تکامل اینترنت – وب 3.0

اقتصاد چگونه کار می کند؟

از نظر فنی بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز در جهان است و بیت کوین با استفاده از تکنولوژی همتا به همتا ؛ بدون هیچ مرجع یا بانک مرکزی ، توسط جامعه خود کار و اداره می شود ؛ تراکنش ها را مدیریت می کند و بیت کوین هایی تولید می شود که توسط شبکه بطور دسته جمعی ساخته می شوند. بیت کوین متن باز است، طراحی آن عمومی است، هیچکس مالک آن نیست یا آنرا کنترل نمی کند و در این بخش مفاهیم کلی بیت کوین را بصورت تخصصی آشنا می شوید.

یادگیری بیت کوین

بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بیت کوین

داستان بیت کوین

بیت کوین

اکوسیستم بیت کوین

بیشتر بدانیم بیت کوین

بیشتر بدانیم بیت کوین

تاریخچه قیمت بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین

بیت کوین توکن شده چیست؟

وجه تمایز بیت کوین

اتریوم یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است. شما می توانید آن را مانند یک لپ تاپ یا رایانه شخصی در نظر بگیرید، اما روی یک دستگاه اجرا نمی شود. در عوض، به طور همزمان روی هزاران دستگاه در سراسر جهان کار می کند، به این معنی که مالکی ندارد. اتریوم مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شما امکان انتقال پول دیجیتال را می دهد. با این حال، این قابلیت خیلی بیشتر را دارد ، شما می توانید کد خود را مستقر کنید و با برنامه های ایجاد شده توسط سایر کاربران تعامل کنید. از آنجایی که بسیار انعطاف پذیر است، انواع برنامه های پیچیده را می توان در اتریوم راه اندازی کرد.در این بخش مفاهیم کلی اتریوم را بصورت تخصصی فرا می گیرید.

یادگیری اتریوم

بیشتر بدانیم اتریوم

اتریوم چیست؟

بیشتر بدانیم اتریوم

اکوسیستم اتریوم

قراردادهای هوشمند

بلاک چین نوع خاصی از پایگاه داده است. ممکن است اصطلاح فناوری دفتر کل توزیع شده (یا DLT) را شنیده باشید ، در بسیاری از موارد به همین مفهوم اشاره می کند. یک بلاک چین ویژگی های منحصر به فرد خاصی دارد. قوانینی در مورد نحوه افزودن داده ها وجود دارد، و پس از ذخیره داده ها، تغییر یا حذف آنها عملا غیرممکن است. در این بخش مفاهیم کلی بلاکچین را بصورت تخصصی فرا می گیرید.

یادگیری بلاکچین

بیشتر بدانیم ارز دیجیتال چیست

بلاکچین چیست؟

اجماع الگوریتم بلاک چین

موارد استفاده از بلاک چین

کلید عمومی چیست؟

متقارن در مقابل نامتقارن

اثر انگشت دستگاه

شبکه Tor چیست؟

تاریخچه رمزنگاری

امضای دیجیتال

در این بخش مفاهیم کلی ابزار های بازار ارز دیجیتال را بصورت تخصصی فرا می گیرید ؛ این بخش به شما کمک می کند که ابزار های رصد بازار همینطور اطلاعات و اخبار بازار را به راحت ی و به رایگان بدست آورید و به توجه به این ابزارها در بازار تصمیم گیری و به اتخاذ استراتژی خود بپردازید.

یادگیری ابزارها در ارز دیجیتال

وبسایت های ارز دیجیتال

شبکه های انتقال ارز دیجیتال

آشنایی جامع تریدینگ ویو

آشنایی جامع تریدینگ ویو

صرافی ارز دیجیتال در ایران

یادگیری ارز دیجیتال از پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکوسیستم های ارز دیجیتال

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

ساخت حساب کاربری!

فرم زیر را برای ثبت نام تکمیل نمایید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید