اکوسیستم بلاکچین پالیگان

پالیگان
پالیگان
Ecosystem Blockchain Polygon
Ethereum’s Internet of Blockchains Polygon

فهرست

اولین پلتفرم با ساختار مناسب و با استفاده آسان برای مقیاس‌بندی و توسعه زیرساخت اتریوم است. جزء اصلی آن Polygon SDK است، یک چارچوب ماژولار و منعطف که از ساخت انواع مختلف برنامه‌ها پشتیبانی می‌کند.

با استفاده از Polygon، می‌توان زنجیره‌های جمع‌آوری خوش‌بینانه ، زنجیره‌های جمع‌آوری ZK ، زنجیره‌های مستقل یا هر نوع زیرساخت دیگری که توسعه‌دهنده نیاز دارد ایجاد کرد.

Polygon به طور موثر اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره ای کامل (معروف به اینترنت بلاک چین) تبدیل می کند. این سیستم چند زنجیره ای شبیه به سیستم های دیگر مانند Polkadot، Cosmos، Avalanche  با مزایای امنیت اتریوم، اکوسیستم پر جنب و جوش و باز بودن است.

توکن MATIC به وجود خود ادامه خواهد داد و نقش مهمی را ایفا خواهد کرد و سیستم را ایمن می کند و حکومت را قادر می سازد.

Polygon یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که توسط Binance و Coinbase پشتیبانی می شود. این پروژه به دنبال تحریک پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال با حل مشکلات مقیاس پذیری در بسیاری از بلاک چین است.

Polygon چارچوب پلاسما و معماری بلاک چین اثبات سهام را ترکیب می کند. چارچوب پلاسما که توسط Polygon استفاده شده است، همانطور که توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم، ویتالیک بوترین پیشنهاد شده است، امکان اجرای آسان قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر و مستقل را فراهم می کند.

هیچ چیز برای اکوسیستم موجود ساخته شده بر روی زنجیره Plasma-POS تغییر نخواهد کرد. با Polygon، ویژگی‌های جدیدی پیرامون فناوری اثبات‌شده موجود ساخته می‌شوند تا توانایی پاسخگویی به نیازهای مختلف اکوسیستم توسعه‌دهنده را افزایش دهند. Polygon به توسعه فناوری اصلی ادامه خواهد داد تا بتواند به یک اکوسیستم بزرگتر تبدیل شود.

Polygon دارای حداکثر 65000 تراکنش در ثانیه در یک زنجیره جانبی است، همراه با زمان تأیید بلوک قابل احترام کمتر از دو ثانیه. این چارچوب همچنین امکان ایجاد برنامه‌های مالی غیرمتمرکز موجود در سطح جهانی را بر روی یک بلاک چین اصلی فراهم می‌کند.

چارچوب پلاسما به Polygon این امکان را می‌دهد که تعداد نامحدودی از برنامه‌های غیرمتمرکز را در زیرساخت‌های خود جای دهد، بدون اینکه اشکالات معمولی رایج در بلاک چین‌های اثبات کار را تجربه کند. تا کنون، Polygon بیش از 50 DApps را به زنجیره جانبی Ethereum خود با امنیت PoS جذب کرده است.

MATIC، توکن های بومی Polygon، یک توکن ERC-20 است که روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. این توکن ها برای خدمات پرداخت در Polygon و به عنوان ارز تسویه حساب بین کاربرانی که در اکوسیستم Polygon فعالیت می کنند استفاده می شود. هزینه های تراکنش در زنجیره های جانبی Polygon نیز در توکن های MATIC پرداخت می شود. بیشتر بدانیم…

چارچوب اصلی پولیگان از دو نوع شبکه‌ سازگار با اتریوم پشتیبانی می‌کند: زنجیره‌های امن و زنجیره‌های مستقل.

زنجیره های ایمن به زیرساخت زنجیره ای که به آن متصل هستند متکی هستند، بنابراین مجبور نیستند مدل امنیتی خود را اتخاذ کنند. در مقابل، زنجیره های مستقل باید از امنیت خود مراقبت کنند. این بدان معنی است که زنجیره های ایمن تمایل به ارائه سطح بالاتری از امنیت دارند، در حالی که زنجیره های مستقل انعطاف پذیری بیشتری را برای نیازهای خاص ارائه می دهند.

بنابراین، زنجیره جانبی Polygon توسط مجموعه ای از استخرهای اعتبارسنجی ایمن شده است و باید هر از چند گاهی نقاط بازرسی را به اتریوم ارسال کند. به همین دلیل است که برخی افراد می گویند که زنجیره های جانبی راه حل لایه 2 “خالص” نیستند. آنها باید به جای استفاده از امنیت اتریوم، مراقب امنیت خود باشند. این می تواند یک تمایز بسیار مهم باشد.

در آینده، پلتفرم Polygon قصد دارد از طیف گسترده‌تری از راه‌حل‌های مقیاس‌بندی، از جمله مجموعه‌های با دانش صفر (zk)، مجموعه‌های خوش‌بینانه و زنجیره‌های Validum پشتیبانی کند. هنگامی که تعداد بیشتری از این راه حل های مقیاس پذیری در دسترس هستند، توسعه دهندگان ابزارهای بیشتری برای توسعه برنامه ها، راه حل ها و محصولات نوآورانه خواهند داشت. همچنین، می‌توان انتظار داشت که همه این‌ها با ابزارها و کیف پول‌های موجود اتریوم مانند MetaMask سازگار باشند .بیشتر بدانیم…

به طور کلی، در مورد اینکه زنجیره های جانبی را می توان راه حل لایه 2 به روشی مشابه به عنوان رول آپ نامید یا خیر، اتفاق نظر وجود ندارد. اگر می خواهید در دنیای چند زنجیره ای حرکت کنید و مبادلات مختلف را در نظر بگیرید، درک این تمایز مهم است. 

همه ملزومات یک بلاکچین مانند ؛ اعتماد، امنیت، عملکرد، تجربه کاربر و توسعه دهنده متفاوتی دارد. و به عنوان زنجیره ایمن، رول آپ ها یکی از امیدوارکننده ترین راه حل های مقیاس بندی لایه 2 می باشد ، زیرا بیشتر امنیت خود را از اتریوم به ارث می برد. 

با این حال، این مورد برای راه حل های دیگر مانند زنجیره جانبی Polygon صدق نمی کند. این بدان معنا نیست که امن نیست، اما اگر عوامل مخرب تبانی کنند، می توانند (حداقل در تئوری) کنترل شبکه را در دست بگیرند. اما قابل ذکر است که استفاده از زنجیره جانبی شامل یک مؤلفه اعتماد است، نه تنها زمانی که نوبت به اعتبار سنجی شبکه می رسد، بلکه پل بین این دو زنجیره است.

همچنین ارزش آن را دارد که به معاوضه های دیگر نیز فکر کنید. وقتی از شبکه اصلی ETH استفاده می‌کنید، کارمزد تراکنش‌های بالاتری می‌پردازید و زمان تراکنش‌های کندتری خواهید داشت، اما همچنین با قوی‌ترین ضمانت‌های امنیتی و کمترین میزان اعتماد مورد نیاز در هر طرف حساب می‌شوید. 

توسعه دهندگان و تیم های پروژه به طور مداوم در حال آزمایش و بررسی هستند که چگونه هر بلوک ساختمانی می تواند در تصویر بزرگ قرار گیرد. ارزش آن را دارد که در مورد مقیاس پذیری فکر کنید زیرا می تواند راه حل های مقیاس بندی برای موارد استفاده مختلف در صنایع مختلف وجود داشته باشد.بیشتر بدانیم…

Wallet کیف پول در قدم اول به شما امکان می دهد به اکوسیستم پالیگان متصل شوید و سرمایه خود را مدیریت کنید. کیف پول ها دارای ویژگی بسیار متنوعی هستند که در زیر بسیاری از کیف پول های اکوسیستم پالیگان که از اصلی ترین ارکان اکوسیستم می باشند اشاره شده است. ممکن است هرکدام با توجه به فعالیت شما در اکوسیستم پالیگان می تواند نقشی را برای شما ایفا کند ، بنابراین کیف پول خود را بر اساس ویژگی هایی که می خواهید انتخاب می کنید. بیشتر بدانید …

Game Finance On The Solana Ecosystem(GmaeFi) بازی ها به شما امکان می دهد در اکوسیستم پالیگان درآمد کسب کنید ، بازی های NFT به عنوان راهی برای کسب درآمد در دنیای Game-fi رواج یافته است. شما می توانید NFT های درون بازی خود را به کلکسیونرها و بازیکنان دیگر بفروشید و حتی با مدل های بازی برای کسب درآمد ، توکن کسب کنید. بیشتر بدانید…

Memecoin

Coin(MEM) NFT
ETH POL

GAMEE

Coin (GMEE)
ETH BNB POL

Drakons

Coin(DRK) NFT
POL

بیشتر بستن

Decentralized Exchanges On The Solana Ecosystem (DEX) صرافی های غیرمتمرکز به شما امکان می دهد در اکوسیستم پالیگان سکه های خود را بدون واسطه معامله کنید. صرافی های غیرمتمرکز همینطور هستند، اما بدون دردسر ثبت نام و اهراز هویت در صرافی ارز دیجیتال. در بیشتر موارد، هیچ واریز یا برداشت ارز دیجیتال وجود ندارد. معامله مستقیماً بین کیف پول دو کاربر، با ورودی محدود (در صورت وجود!) از طرف شخص ثالث انجام می شود. بیشتر بدانید…

بیشتر بستن

Decentralized Finance On The Solana Ecosystem (DeFi) دیفای در اکوسیستم پالیگان به معنای امور مالی غیرمتمرکز (Decentralized Finance) است و به منظور کمرنگ کردن واسطه‌های مالی در اکوسیستم مالی ایجاد شده‌اند ، به طور خاص تر، اصطلاح مالی غیرمتمرکز ممکن است به جنبشی اشاره داشته باشد که هدف آن ایجاد یک اکوسیستم خدمات مالی منبع باز، بدون مجوز و شفاف است که در دسترس همه باشد ؛ پروتکل های وام باز یکی از محبوب ترین انواع برنامه ها هستند. بیشتر بدانید…

بیشتر بستن

Non-fungible Token On The Solana Ecosystem (NFT) ان اف تی در اکوسیستم پالیگان راهی برای ارائه منحصر به فرد به عنوان دارایی مبتنی بر پالیگان ، NFT ها اقلام نمادین و قابل جمع آوری هستند که به دلیل منحصر به فرد بودن و کمیاب بودن دارای ارزش هستند ، می توان NFT ها را به عنوان یک هنر در نظر گرفت ، ولی در کل پروژه هایی وجود دارد که از آنها به روش های مختلف استفاده می کنند. بیشتر بدانید…

Opensea

Ethereum, Polygon, Klatyn, Solana

Nifty

Ethereum

Foundation

Ethereum

Rarible

Ethereum, Flow, Tezos, Polygon

Mintable

Ethereum, Immutable X, Zilliqa

بیشتر بستن

Stablecoins On The Solana Ecosystem استیبل کوین دسته ای از ارزدیجیتال است که سعی در ارائه ثبات قیمت دارند و توسط یک دارایی ذخیره پشتیبانی می شوند.استیبل کوین ها دارایی های دیجیتالی هستند که برای تقلید از ارزش ارزهای فیات مانند دلار یا یورو طراحی شده اند. آنها به کاربران این امکان را می دهند که با حفظ ثبات قیمت، ارزش را به صورت ارزان و سریع در سراسر جهان انتقال دهند. بیشتر بدانید…

Tether (USDT)

Ethereum | BNB Chain | Solana |
Polygon | Avalanche | Tron20

USD Coin (USDC)

Ethereum | BNB Chain | Solana |
Polygon | Avalanche | Tron20

Dai (DAI)

Ethereum | BNB Chain | Solana |
Polygon | Avalanche

Binance (Busd)

Ethereum | BNB Chain | Solana |
Polygon | Avalanche

PAX (USDP)

Ethereum | BNB Smart Chain

Frax (FRAX)

Ethereum | BNB Smart Chain | Solana |
Polygon | Avalanche

TrueUSD (TUSD)

Ethereum | BNB Smart Chain |
Avalanche | Tron20

بیشتر بستن

Tools On The Solana Ecosystem توصعه دهندگان برای شرکت در اکوسیستم پالیگان می بایست از این ابزار ها بهره ببرند ،این ابزار ها به شما کمک کند تا با اسنادی در مورد مفاهیم اساسی جهت توسعه، پالیگان بسازید همین طور آموزش هایی برای راه اندازی شما وجود دارد.

ENS

Ethereum-Name-Service

Solidity

Smart Contracts Language

oneclickdapp

smart contract into a dapp

Remix

Remix Online IDE

Zombie

smart contract into a dapp.

Chainlink (Link)

Decentralized Oracle Network

Band (BAND)

Decentralized Oracle Network

API3 (API3)

Decentralized Oracle Network

UMA

smart contract into a dapp.

RLC iExec (RLC)

Decentralized Oracle Network

Augur (REP)

Decentralized Oracle Network

NEST (NEST)

Decentralized Oracle Network

بیشتر بستن

این مقاله صرفا برای اهداف آموزشی است و مجله بیت کوین هیچ ارتباطی با این پروژه ها ندارد و هیچگونه تاییدی و عدم تایید از جهت سرمایه گذاری نمی کند. اطلاعات ارائه شده از طریق وب سایت های اصلی ارائه دهنگان خدمات هر پروژه می باشد و به منزله توصیه سرمایه گذاری یا تجارت نیست. لطفا قبل از اقدام به سرمایه گذاری مالی از مشاوره، مشاوران حرفه ای استفاده کنید و یا خوب در مورد هر پروژه DYOR کنید.

گالری تصاویر شبکه های اجتماعی…

ADMIN

ADMIN

مجله بیت کوین - مجله ای برای شما

نوشته‌ی بعدی

دیدگاه‌ها 2

  1. علیزاده می‌گوید:

    راهنمای خیلی جالبیه ، فکر میکنم نمونه خارجی و داخلی نداشته باشه .
    افرین به مجله بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تابلو مدل بیت کوین ۷۰,۰۰۰ تومان
کلاه کپ مدل بیت کوین
کلاه کپ بیت کوین 199.000 تومان
ماگ مدل بیتکوین
ماگ مدل بیت کوین 130.000 تومان

اکوسیستم ها

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

Fill the forms below to register

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.