اکوسیستم بلاکچین بیت کوین

اکوسیستم بلاکچین بیت کوین
اکوسیستم بلاکچین بیت کوین

Web : www.bitcoin.org
Symbol : BTC
Network : BTC

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در ابتدا در یک وایت پیپر (قرارداد) در سال 2008 توسط شخص یا گروهی از افراد با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو توصیف شد . بلافاصله پس از آن، در ژانویه 2009 راه اندازی شد.

بیت کوین یک ارز آنلاین همتا به همتا است، به این معنی که همه تراکنش‌ها مستقیماً بین شرکت‌کنندگان مساوی و مستقل شبکه انجام می‌شود، بدون اینکه نیازی به هیچ واسطه‌ای برای اجازه یا تسهیل آنها باشد. به گفته خود ناکاموتو، بیت کوین ایجاد شد تا «پرداخت‌های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون انجام یک مؤسسه مالی ارسال شود».

برخی از مفاهیم برای نوع مشابهی از یک ارز الکترونیکی غیرمتمرکز قبل از بیت کوین وجود دارد، اما بیت کوین این تمایز را دارد که اولین ارز دیجیتالی است که به طور واقعی مورد استفاده قرار گرفته است.

بلاک چین بیت کوین چیست ؟

بلاکچین بیت کوین یک دفتر کل است که فقط ضمیمه است ؛ به این معنا که داده ها فقط می توانند به آن اضافه شوند. هنگامی که اطلاعات اضافه می شود، تغییر یا حذف آن بسیار دشوار است. بلاک چین با گنجاندن یک  اشاره گر به بلوک قبلی در هر بلوک بعدی، را اعمال می کند.

بلاکچین بیت کوین

اشاره گر در واقع هش بلوک قبلی است. هش کردن شامل انتقال داده از طریق یک تابع یک طرفه برای تولید یک «اثر انگشت» منحصر به فرد از یک ورودی است. اگر یک ورودی حتی اندکی تغییر کند، اثر انگشت کاملاً متفاوت به نظر می رسد. از آنجایی که ما بلوک‌ها را به صورت زنجیره‌ای در امتداد زنجیره‌ای قرار می‌دهیم، هیچ راهی برای کسی وجود ندارد که یک ورودی قدیمی را بدون باطل کردن بلوک‌های بعدی ویرایش کند. چنین ساختاری یکی از اجزای ایمن سازی بلاک چین است .

چه چیزی بیت کوین را ارزشمند می کند؟

بیت کوین غیرمتمرکز، مقاوم در برابر سانسور، امن و بدون مرز است. 

این کیفیت آن را برای موارد استفاده مانند حواله بین المللی و پرداخت هایی که افراد نمی خواهند هویت خود را فاش کنند ( همانطور که با کارت بدهی یا اعتباری انجام می دهند) جذاب کرده است.بسیاری بیت‌کوین‌های خود را خرج نمی‌کنند، در عوض آن‌ها را برای درازمدت نگه می‌دارند ( همچنین به عنوان Hodling شناخته می‌شود ) . بیت کوین به دلیل عرضه محدود سکه های موجود، طلای دیجیتال نامیده می شود . برخی از سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش می بینند . از آنجایی که تولید آن کمیاب و دشوار است، به فلزات گرانبهایی مانند طلا یا نقره تشبیه شده است. 

دارندگان بر این باورند که این ویژگی ها بهمراه با در دسترس بودن جهانی و نقدینگی بالا و همچنین آن را به وسیله ای ایده آل برای ذخیره ثروت برای دوره های طولانی تبدیل می کند. آنها معتقدند که ارزش بیت کوین در طول زمان افزایش خواهد یافت.
توضیحات بیشتربستن
  • انتشار بیت کوینتوسعه و بروز رسانی شبکه - شبکه قدرت جهت محاسبات پاداش به ماینرها - شرکت هایی که اقدام به تولید و فروش دستگاههای ماینر می کنند.
  • گردش بیت کوینکاربران اصلی که نقش استفاده از نقل انتقالات بین یکدیگر را دارند. مانند کیف پول ها و پذیرنده های درگاه بیت کوین
  • بازار بیت کوینمعامله گران و تجارت کننده ها با اهداف کسب سود و سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت.

طبقه بندی کاربرد اصلی اکوسیستم بیت کوین

پرداخت

ذخیره ارزش

  • اولین رمزارز جهان استاولین بودن باعث شده است که در حال حاضر بیت کوین به عنوان «پادشاه رمزارزها» شناخته شود و دارای عنوان ذخیره ارزش ارز دیجیتال می باشد.

مالکیت

  • ذخیره سازیسرمایه گذاری بلند مدت
  • تجارت کوتاه مدتمعاملات آتی و اسپات

کیف پول های اکوسیستم بیت کوین

کیف پول در قدم اول به شما امکان می دهد به اکوسیستم بیت کوین متصل شوید و سرمایه خود را مدیریت کنید. کیف پول ها دارای ویژگی بسیار متنوعی هستند که ممکن است هرکدام با توجه به فعالیت شما در اکوسیستم اتریوم می تواند نقشی را برای شما ایفا کند ، بنابراین کیف پول خود را بر اساس ویژگی هایی که می خواهید انتخاب می کنید.

کیف پول خود را ایمن کنید.
کیف پول خود را ایمن کنید.

کیف پول های شبکه لایتینگ lightning

شبکه لایتنینگ شبکه ای است که در بالای یک بلاک چین  قرار دارد تا تراکنش های سریع همتا به همتا را تسهیل کند. این منحصر به بیت کوین نیست ، ارزهای دیجیتال دیگری مانند لایت کوین آن را ادغام کرده اند.

ممکن است تعجب کنید که منظور ما از «نشستن در بالای یک بلاک چین» چیست. شبکه لایتنینگ چیزی است که به آن  راه حل خارج از زنجیره یا  لایه دو می گویند . این به افراد اجازه می دهد بدون نیاز به ثبت هر تراکنش در بلاک چین تراکنش کنند.

 

شبکه لایتنینگ بیت کوین
شبکه لایتنینگ بیت کوین

 صرافی ها در اکوسیستم بیت کوین

صرافی ها به شما امکان می دهد که سکه های خود را متمرکز و غیر متمرکز و بدون واسطه در هر شرایطی معامله معامله کنید.

بهای بیت کوین متغیر است
بهای بیت کوین متغیر است
ADMIN

ADMIN

مجله بیت کوین - مجله ای برای شما

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب درآمد دلاری

اکوسیستم ها

محصولات

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

ساخت حساب کاربری!

فرم زیر را برای ثبت نام تکمیل نمایید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید