اکوسیستم بلاکچین آوالانچ - آواکس - بهمن
اکوسیستم بلاکچین آوالانچ - آواکس - بهمن
Web : www.avax.network
Symbol : AVAX
Network : AVALANCHE
(X-Chain) (C-Chain) (P-Chain)

آوالانچ چیست ؟

Avalanche یک لایه بلاک چین است که به عنوان پلتفرمی برای برنامه های غیرمتمرکز و شبکه های بلاک چین سفارشی عمل می کند. این یکی از رقبای اتریوم است که قصد دارد اتریوم را به عنوان محبوب ترین بلاک چین برای قراردادهای هوشمند کنار بزند . هدف آن انجام این کار با داشتن خروجی تراکنش بالاتر تا 6500 تراکنش در ثانیه است در حالی که مقیاس پذیری را به خطر نمی اندازد.

این امر با معماری منحصر به فرد Avalanche امکان پذیر شده است. شبکه Avalanche از سه بلاک چین مجزا تشکیل شده است: X-Chain، C-Chain و P-Chain. هر زنجیره هدف مشخصی دارد که با رویکرد استفاده از بیت کوین و اتریوم کاملاً متفاوت است، یعنی داشتن تمام گره‌ها برای تأیید اعتبار همه تراکنش‌ها. بلاک چین های بهمنی حتی بر اساس موارد استفاده از مکانیسم های اجماع متفاوتی استفاده می کنند.

پس از راه اندازی شبکه اصلی خود در سال 2020، Avalanche روی توسعه اکوسیستم خود از DApps و DeFi کار کرده است . پروژه های مختلف مبتنی بر اتریوم مانند SushiSwap و TrueUSD با Avalanche ادغام شده اند. علاوه بر این، این پلتفرم دائماً در حال کار بر روی بهبود قابلیت همکاری بین اکوسیستم خود و اتریوم است، مانند توسعه پل‌ها .

بلاکچین آوالانچ چیست؟

فوق العاده سریع کم هزینه و سازگار با محیط زیست این شعار عملکر بلاکچین آواکس می باشد ، بهمن تلاش می‌کند سه‌گانه بلاک چین را حل کند ، که بیان می‌کند که بلاک چین‌ها نمی‌توانند به درجه کافی از تمرکززدایی در مقیاس دست یابند. نتیجه این امر هزینه های بالای گاز است، همانطور که اغلب در مورد اتریوم اتفاق می افتد.

برای حل این مشکل، Avalanche سه بلاک چین قابل همکاری طراحی کرد.

  • زنجیره تبادل (X-Chain) برای ایجاد و مبادله توکن های بومی AVAX و سایر دارایی ها استفاده می شود. مشابه استاندارد ERC-20 در اتریوم، این توکن ها از مجموعه ای از قوانین استاندارد پیروی می کنند. از مکانیزم اجماع بهمن استفاده می کند.
  • زنجیره قرارداد (C-Chain) میزبان قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز است. این ماشین مجازی Avalanche خود را دارد، شبیه به ماشین مجازی اتریوم، که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا DApp های سازگار با EVM را فورک کنند. از مکانیسم اجماع آدم برفی استفاده می کند.
  • زنجیره پلتفرم (P-Chain) اعتبار سنجی شبکه را هماهنگ می کند، زیرشبکه های فعال را ردیابی می کند و ایجاد زیرشبکه های جدید را امکان پذیر می کند. زیرشبکه ها مجموعه ای از اعتباردهنده ها هستند، به نوعی مانند یک کارتل اعتبارسنجی. هر زیرشبکه می تواند چندین بلاک چین را تایید کند، اما یک بلاک چین فقط توسط یک زیرشبکه قابل تایید است. همچنین از مکانیسم اجماع آدم برفی استفاده می کند.

این تقسیم وظایف محاسباتی، توان عملیاتی بالاتری را بدون به خطر انداختن تمرکززدایی ممکن می‌سازد. برای مثال، بلاک‌چین‌های خصوصی در شبکه می‌توانند اعتباردهنده‌های زیرشبکه خود را به اندازه کافی غیرمتمرکز جغرافیایی یا مطابقت با مقررات خاصی ملزم کنند. به دنبال این ساختار مدولار، Avalanche قابلیت همکاری خود را با سایر بلاک چین هایی که مایل به ادغام با اکوسیستم Avalanche هستند، بهبود می بخشد. علاوه بر این، دو مکانیسم اجماع مختلف با در نظر گرفتن الزامات هر بلاک چین طراحی شده اند و کارایی آنها را بیشتر بهبود می بخشند.

قرارداد هوشمند در اکوسیستم آوالانچ

Avalanche یک پلت فرم قراردادهای هوشمند باز و قابل برنامه ریزی برای برنامه های غیرمتمرکز است.

  • Dapp های سریع، کم هزینه و سازگار با Solidity بسازید

اپلیکیشن‌های اتریوم را راه‌اندازی کنید که تراکنش‌ها را فوراً تأیید می‌کنند و هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش می‌کنند، بسیار فراتر از هر پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز امروزی.

  • بلاک چین های سفارشی، خصوصی و عمومی را راه اندازی کنید

بلاکچین هایی را که متناسب با نیازهای اپلیکیشن شما باشد، مستقر کنید. ماشین مجازی خود را بسازید و نحوه عملکرد بلاک چین را دقیقاً دیکته کنید.

  • با حداقل سخت‌افزار به میلیون‌ها اعتباردهنده مقیاس دهید
برای کمک به پردازش تراکنش‌ها و امنیت بیشتر پلتفرم، AVAX خود را به اشتراک بگذارید یا قفل کنید – تضمین‌های امنیتی بسیار بالاتر از استاندارد 51٪. احتمالاً سخت افزار مورد نیاز برای پیوستن به پلتفرم را دارید.
بیشتربستن
محتویات

کیف پول ها در اکوسیستم آوالانچ

کیف پول در قدم اول به شما امکان می دهد به اکوسیستم آوالانچ متصل شوید و سرمایه خود را مدیریت کنید. کیف پول ها دارای ویژگی بسیار متنوعی هستند که ممکن است هرکدام با توجه به فعالیت شما در اکوسیستم می تواند نقشی را برای شما ایفا کند ، بنابراین کیف پول خود را بر اساس ویژگی هایی که می خواهید انتخاب می کنید.

بازی ها در اکوسیستم آوالانچ

بازی ها به شما امکان می دهد در اکوسیستم آوالانچ درآمد کسب کنید ، بازی های NFT به عنوان راهی برای کسب درآمد در دنیای Game-fi رواج یافته است. شما می توانید NFT های درون بازی خود را به کلکسیونرها و بازیکنان دیگر بفروشید و حتی با مدل های بازی برای کسب درآمد ، توکن کسب کنید. بیشتر بدانید…

صرافی های غیرمتمرکز در اکوسیستم آوالانچ

صرافی های غیرمتمرکز به شما امکان می دهد در اکوسیستم آوالانچ سکه های خود را بدون واسطه معامله کنید.صرافی های غیرمتمرکز همینطور هستند، اما بدون دردسر ثبت نام و اهراز هویت در صرافی ارز دیجیتال. در بیشتر موارد، هیچ واریز یا برداشت ارز دیجیتال وجود ندارد. معامله مستقیماً بین کیف پول دو کاربر، با ورودی محدود (در صورت وجود!) از طرف شخص ثالث انجام می شود. بیشتر بدانید …

دیفای در اکوسیستم آوالانچ

دیفای به معنای امور مالی غیرمتمرکز (Decentralized Finance) است و به منظور کمرنگ کردن واسطه‌های مالی در اکوسیستم مالی ایجاد شده‌اند ، به طور خاص تر، اصطلاح مالی غیرمتمرکز ممکن است به جنبشی اشاره داشته باشد که هدف آن ایجاد یک اکوسیستم خدمات مالی منبع باز، بدون مجوز و شفاف است که در دسترس همه باشد ؛ پروتکل های وام باز یکی از محبوب ترین انواع برنامه ها هستند.

NFT در اکوسیستم آوالانچ

راهی برای ارائه منحصر به فرد به عنوان دارایی مبتنی بر اتریوم ، NFT ها اقلام نمادین و قابل جمع آوری هستند که به دلیل منحصر به فرد بودن و کمیاب بودن دارای ارزش هستند ، می توان NFT ها را به عنوان یک هنر در نظر گرفت ، ولی در کل پروژه هایی وجود دارد که از آنها به روش های مختلف استفاده می کنند. بیشتر بدانید …

استیبل کوین ها در اکوسیستم آوالانچ

استیبل کوین دسته ای از ارزدیجیتال است که سعی در ارائه ثبات قیمت دارند و توسط یک دارایی ذخیره پشتیبانی می شوند.استیبل کوین ها دارایی های دیجیتالی هستند که برای تقلید از ارزش ارزهای فیات مانند دلار یا یورو طراحی شده اند. آنها به کاربران این امکان را می دهند که با حفظ ثبات قیمت، ارزش را به صورت ارزان و سریع در سراسر جهان انتقال دهند.

ابزارها در اکوسیستم آوالانچ

توصعه دهندگان برای شرکت در اکوسیستم اتریوم می بایست از این ابزار ها بهره ببرند ،این ابزار ها به شما کمک کند تا با اسنادی در مورد مفاهیم اساسی جهت توسعه، اتریوم بسازیدهمین طور آموزش هایی برای راه اندازی شما وجود دارد.

ADMIN

ADMIN

مجله بیت کوین - مجله ای برای شما

نوشته‌ی بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تابلو مدل بیت کوین ۷۰,۰۰۰ تومان
کلاه کپ مدل بیت کوین
کلاه کپ بیت کوین 199.000 تومان
ماگ مدل بیتکوین
ماگ مدل بیت کوین 130.000 تومان

اکوسیستم ها

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

Fill the forms below to register

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.