روند کلی بازار های مالی

روند کلی بازار های مالی

روند کلی بازار های مالی


جدیدترین اپدیت 2021

از مفاهیم پایه تحلیل تکنیکال می توان به روند بازار اشاره کرد ، بازار های مالی از سه روند کلی تشکیل می شوند ، در این پست از مجله سعی می کنیم هرکدام از این سه روند رو براتون شرح بدیم پس تاپایان این پست همراه ما باشید.

 

بازار های مالی
بازار های مالی
  • بازار صعودی (واژه های جهانی : بازار گاوی   BULL market “” )بازار سبز

بازار صعودی گاوی Bull
بازار صعودی گاوی Bull

بازار صعودی به بازار  گفته می شود که در تایم فریم های بلند مدت مانند روزانه ، ماهانه و سالانه روند قیمت بصورتی تشکیل شده باشد، که کف های تشکیل شده از اصلاح قیمت بصورتی باشد که در آینده قیمت ، بالا تر از کف های قبلی قیمت تشکیل شده باشد و همچنین قله ها از قله ها قبلی قیمت بالاتر تشکیل شود ، به نمودار بالا توجه کنید ؛

روند کلی قیمت بیت کوین در این نمودار صعودی می باشد ، قیمت در ابتدای نمودار  اولین کف تشکیل شده قیمت به 3782 دلار رسیده است ، و  قیمت در کندل های بعدی تشکیل شده ، صعودی رشد کرد است و همچنین قله های جدید تشکیل شده و بعد ثبت اولین قله قیمت بحالت اصلاح  رفته است و کف جدید تشکیل شده است کف بعدی بالاتر از کف قبلی تشکیل شده است .و همچنین قله های بعدی بالاتر از قله قبلی تشکیل شده است در این شرایط می توانم اعلام کنیم بازار بیت کوین روند صعودی یا گاوی قرار دارد.

 

  • بازار نزولی (واژه جهانی : بازار خرسی ” Bear market “) بازار قرمز

بازار نزولی بازار خرسی Bear
بازار نزولی بازار خرسی Bear

بازار نزولی به بازاری گفته می شود که برخلاف بازار صعودی در تایم فریم های بلند مدت مانند روز ، هفته و ماه روند قیمت بصورتی تشکیل شده باشد ، که کف های تشکیل شده از اصلاح قیمت بصورتی باشد که در آینده قیمت پایین تر تشکیل شود و همچنین قله ها از قله ها قبلی پایین تر تشکیل می شود ، به نمودار زیر توجه کنید ؛

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می فرمایید ؛

کف ها پایین تر از کف های قبلی تشکیل شده است همچنین قله های و یا سقف های پایین تز از قله قبلی تشکیل شده است در چنین شرایط میتوانم اعلام کنیم بازار بیت کوین روند نزولی یا خرسی قرار دارد.

  • بازار خنثی (واژه جهانی : رنج ” Suffering market ” ) بازار بی رنگ

بازار خنثی رنج Renge
بازار خنثی رنج Renge

به بازاری گفته می شود که برخلاف روند بازار صعودی و نزولی دارای هیچ یک از  رفتارهای بازار صعودی و نزولی نمی باشد و ارتباطی بین کف ها و قله ها نمی باشد . به نمودار بالا توجه فرمایید یک نمونه از بازار های خنثی قابل مشاهده می باشد.

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید کف ها و قله های تشکیل شده نه از شرایط بازار صعودی پیروی می کنند و نه از بازار نزولی ، در چنین بازاری بدون روندی می توانیم بازار را داری روندی خنثی اعلام نماییم .

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات