بازی های NFT چیست

معرفی بازی هایی که ارز دیجیتال میدهند

NFT ها مجموعه های دیجیتالی منحصر به فردی در بلاک چین هستند. این ویژگی آنها را برای استفاده در بازی ها به عنوان نمایندگی به عنوان شخصیت ، مواد مصرفی و سایر موارد قابل تجارت مناسب می کند.

بازی های NFT به عنوان راهی برای کسب درآمد در دنیای Game-Fi رواج یافته است. شما می توانید NFT های درون بازی خود را به کلکسیونرها و بازیکنان دیگر بفروشید و حتی با مدل های بازی برای کسب درآمد ، توکن کسب کنیدو این بازی ها به نوعی بازی هایی هستند که ارز دیجیتال رایگان میدهند.

هنگام جابجایی NFT های بازی خود ، مطمئن شوید که آنها را به یک کیف پول سازگار منتقل کرده اید. همچنین ، هر زمان که NFT را به بازار NFT یا کاربر دیگری ارسال می کنید ، مراقب کلاهبرداری های رایج باشید. در نهایت ، قوانین بازی NFT را که بازی می کنید با دقت بخوانید تا شانس باخت را ببینید.

بازی های NFT عمدتا در Ethereum و Binance Smart Chain (BSC) وجود دارد. برخی تجربه مبارزه با شخصیت های کلکسیونی مانند CryptoBlades و Axie Infinity را ارائه می دهند و برخی دیگر از کارت های کلکسیونی مانند Sorare استفاده می کنند.

همچنین جعبه های رمز و راز NFT را ارائه می دهد ، که به دارندگان این امکان را می دهد تا NFT هایی با نادر بودن متفاوت داشته باشند. این جعبه ها در مجموعه هایی که با بازی های NFT همکاری می کنند ، گنجانده شده است.

معرفی

بازی های NFT از ابتدای شروع بازی با شوق CryptoKitties توسعه یافته و شروع به ارائه مدل هایی برای بازی با درآمد کرده اند. Game-Fi ، همانطور که مشهور شده است ، دنیای مالی و بازی را با هم ترکیب می کند و به بازیکنان فرصت می دهد تا هنگام بازی درآمد کسب کنند. دیگر نیازی نیست فقط به برنده شدن ، یافتن یا پرورش مجموعه ای کمیاب به ارزش هزاران دلار اعتماد کنید. بازیکنان اکنون می توانند مدلهای مختلف بازی را در زمینه های مختلف جدا از حیوانات کلکسیونی آزمایش کنند.

NFT چیست؟

یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) است و به تعبیری غیر مثلی که یک رمز ارز دیجیتالی و رمزنگاری شده بر روی بلاک چین است که یک مورد منحصر به فرد را نشان می دهد. NFT موارد استفاده زیادی دارد. این می تواند یک دارایی دیجیتالی در یک بازی ، یک قطعه کلکسیونی از هنر رمزنگاری یا حتی یک شیء واقعی مانند املاک و مستغلات باشد. NFT ها مسئله طولانی مدت ایجاد مجموعه دیجیتال غیرمتمرکز و مالکیت را در جهان “کپی پیست” حل کرده اند.

NFT غیر قابل تعویض است. این ویژگی به این معنی است که هر توکن منحصر به فرد است و نمی توان آن را به طور یکسان با یک رمز دیگر عوض کرد. شما می توانید 1 BTC ( بیت کوین ) را با 1 BTC دیگر برابر از هر جهت معامله کنید . با NFT ، این امر غیرممکن است ، حتی با وجود هنر NFT که در یک سری با نسخه های متعدد منتشر شده است. در این حالت ، فراداده های هر NFT متفاوت خواهد بود ، درست مانند آنچه در یک سری چاپی شماره دار وجود دارد.

بازی های NFT چگونه کار می کنند؟

بازی های NFT با نگهداری مجموعه های ارز دیجیتال در کیف پول شما متفاوت است. یک بازی NFT از قوانین ، مکانیسم ها و تعاملات بازیکنان خود استفاده می کند. به عنوان مثال ، یک بازی می تواند شخصیت یا نماد منحصر به فرد شما را به عنوان NFT نشان دهد. موارد دیجیتالی که هنگام بازی پیدا می کنید نیز می توانند NFT باشند. سپس می توانید NFT های خود را با سایر بازیکنان مبادله یا مبادله کنید. یک مدل جدیدتر ، بازی برای کسب درآمد نیز به شما امکان می دهد از بازی های NFT درآمد کسب کنید که بعداً بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

بنابراین چگونه می توانید NFT ها را گرفته و از لحاظ فنی آنها را در محیط بازی پیاده سازی کنید؟ برای مبادله ، ایجاد و پیاده سازی NFT در یک بازی ، توسعه دهندگان قراردادهای هوشمندی ایجاد می کنند که قوانین NFT های مورد استفاده را تشکیل می دهد. قراردادهای هوشمند قطعاتی هستند که خودشان در بلاک چین ذخیره می کنند .

به عنوان مثال CryptoKitties تعداد کمی قرارداد اصلی دارد که بازی را ساختار می بخشد. معروفترین آنها قرارداد ژن علم است که مکانیک های تصادفی را که گربه های جدید تولید می کنند تعیین می کند. توسعه دهندگان بازی در ابتدا کد آن را مخفی نگه داشتند. بازیکنان علاقه مند حتی ابزارهایی را برای تجزیه و تحلیل احتمال بروز ویژگی های خاص در گربه ها ایجاد کردند. با این اطلاعات ، بازیکنان می توانند شانس خود را برای ایجاد یک نژاد کمیاب با ارزش پول بیشتر بهینه کنند.

بازی های NFT بازی برای کسب درآمد چیست؟

بازی های NFT که برای کسب درآمد انجام می شود به کاربران این فرصت را می دهد تا از طریق بازی جریان درآمد ایجاد کنند. به طور معمول ، یک بازیکن با توکن و گاهی اوقات NFT پاداش می گیرد و هرچه بیشتر بازی کند بیشتر درآمد کسب می کند. نشانه های به دست آمده اغلب به عنوان بخشی از روند ساخت بازی مورد نیاز است.

روش توکن معمولاً از این دو پایدارتر است ، زیرا توکن ها می توانند به طور پیوسته از طریق بازی به دست آیند در حالی که افت NFT بیشتر مبتنی بر شانس است. بازی برای کسب درآمد در بین کاربران کم درآمد به عنوان جایگزینی یا افزایش درآمد ثابت یا تامین اجتماعی محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است.

Axie Infinity به یکی از شناخته شده ترین بازی های بازی برای درآمد تبدیل شده است. این بازی برای خرید سه محور به سرمایه گذاری اولیه نیاز دارد ، یا می توانید بورسیه تحصیلی رایگان را از بازیکن دیگر دریافت کنید. هنگامی که یک تیم Starter دارید و شروع به تکمیل وظایف و چالش ها می کنید ، می توانید معجون کوچک عشق (SLP) ، یک کد ERC-20 قابل مبادله در صرافی ها را بدست آورید.

پرورش دهندگان از SLP برای پرورش محورهای جدید استفاده می کنند و اقتصادی برای این محصول ایجاد می کنند. Axie Infinity در فیلیپین محبوبیت ویژه ای پیدا کرد ، جایی که بسیاری از کاربران از مدل بازی آن برای کسب درآمد استفاده کردند. بسیاری از بازیکنان بین 200 تا 1000 دلار (USD) در ماه درآمد دارند و برخی حتی بیشتر از آن بسته به قیمت بازار و زمان سرمایه گذاری شده.

NFT های درون بازی چیست؟

NFT های درون بازی راه دیگری را برای شما ایجاد می کنند تا از طریق بازی های NFT درآمد کسب کنید. به جای کسب یک توکن ERC-20 قابل جابجایی مانند SLP در Axie Infinity یا SKILLS در CryptoBlades ، NFT هایی را دریافت می کنید که نشان دهنده اقلام قابل جمع آوری است. این مکانیزم گیم پلی روش درآمدزایی سنتی با بازی های NFT است. اقلام از نظر ارزش بر اساس لوازم آرایشی ، کمیابی یا کاربرد آنها در بازی متفاوت است.

CryptoKitties یکی از نمونه بازی هایی است که فقط به جمع آوری NFT های درون بازی متکی است. هیچ راهی برای ادامه بازی و کسب درآمد ثابت بدون عنصر شانس وجود ندارد. بیشتر بازی های NFT جدیدتر ترکیبی از NFT های بازی برای کسب درآمد و بازی را ارائه می دهند. 

بازیهای NFT چگونه درآمدزایی می کنند؟

میزان پولی که می توانید در بازی NFT کسب کنید بستگی به مکانیک بازی خاص و تقاضای بازار دارد. پولی که شما به دست می آورید از دیگر کاربرانی است که برای NFT یا ارزهای رمزنگاری شده در بازی ارزش قائل هستند. شما باید کالاهای خود را در بازار ، صرافی یا حراج بفروشید. در بازی های NFT ، ارزش یا از NFT یا از قابلیت جمع آوری نشانه یا ابزار درون بازی گرفته می شود. این دو عامل نیز منجر به حدس و گمان می شود.

آیا می توانم برای بازی های NFT پول از دست بدهم؟

از دست دادن پول برای بازی های NFT امکان پذیر است. مقدار دقیق آن بستگی به نوع بازی شما ، مکانیک آن و ارزش NFT هایی که در دست دارید دارد. از دست دادن پول لزوماً به معنای کلاهبرداری نیست. از آنجا که NFT ها سوداگرانه هستند و ارزش آنها بستگی به آنچه افراد بر روی آنها می گذارند ، ضررهای شما نیز به نیروهای بازار بستگی دارد. مانند هر سرمایه گذاری رمزنگاری شده ، فقط آن چیزی را که می توانید از دست بدهید ، خرج کنید.

آیا می توانم NFT های خود را از دست بدهم؟

با ارزش برخی از NFT ها ، ترس از دست دادن آنها هنگام بازی یا تعامل با بلاک چین است. این که آیا NFT های خود را خریداری کرده اید یا در بازی به دست آورده اید ، باید مطمئن باشید که آنها را ایمن نگه می دارید. به طور خلاصه ، اگر مراقب نباشید ، ممکن است NFT خود را از دست بدهید. با این حال ، اگر از بهترین شیوه هایی که بعداً بیان می کنیم پیروی کنید ، احتمال از دست دادن آنها بسیار کم است.

چند راه ممکن برای از دست دادن NFT وجود دارد:

+ شما سعی می کنید آن را از کیف پول خود به کیف دیگری منتقل کنید که از استاندارد توکن NFT شما پشتیبانی نمی کند.

+ شما قربانی کلاهبرداری یا کلاهبرداری هستید و NFT خود را برای کلاهبردار ارسال می کنید.

+ شما به یک قرارداد هوشمند مخرب اجازه دسترسی به کیف پول خود را می دهید و NFT شما را می گیرد.

+ شما آن را به عنوان بخشی از قوانین بازی از دست می دهید.

به غیر از آخرین مورد ، می توانید با بهبود دانش NFTS ، فناوری بلاک چین و به طور کلی کلاهبرداری از شرایط فوق اجتناب کنید. همانطور که از PayPal یا بانکداری اینترنتی بدون درک نحوه استفاده صحیح از آن استفاده نمی کنید ، همین امر در مورد NFT ها نیز صدق می کند. برای اینکه مطمئن شوید NFT های خود را از دست نمی دهید ، باید:

+ تأیید کنید که اگر NFT خود را به کیف پول دیگری ارسال می کنید ، به دنبال کلاهبرداری نیستید.

+ انواع توکن ها و بلاک چین هایی که کیف پول یا پلتفرم شما پشتیبانی می کند را بشناسید. ERC-721 و ERC-1155 رایج ترین پروتکل های توکن NFT برای اتریوم هستند و BEP-721 و BEP-1155 رایج ترین برای Binance Smart Chain (BSC) هستند. همیشه مطمئن شوید که آنها را به آدرس صحیح می فرستید و هرگز سازگاری آنها را فرض نکنید.

+ فقط با قراردادهای هوشمند پروژه های معتبر که می توانید به آنها اعتماد کنید ، ارتباط برقرار کنید. اگر اجازه می دهید یک قرارداد هوشمند با کیف پول شما ارتباط برقرار کند ، از این خطر آگاه باشید که قرارداد می تواند وجوه شما را حذف کند.

+ قوانین بازی را که بازی می کنید با دقت بررسی کنید. برخی از بازی های NFT به شما امکان تجارت با سایر کاربران یا استفاده از مواد مصرفی NFT را می دهند. اینها می توانند به عنوان مثال اقلام یا معجون باشند. با بازی آشنا شوید تا از شگفتی های ناخواسته جلوگیری کنید.

معرفی محبوب ترین بازی هایی که ارز دیجیتال میدهند

طیف گسترده ای از بازی های NFT موجود است ، که اکثر آنها در BSC و Ethereum هستند. برخی تجربیات سنتی بازی های ویدیویی را ارائه می دهند و برخی دیگر عمدتا به قابلیت جمع آوری NFT ها بستگی دارد. 

Axie Infinity

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، Axie Infinity از یک مدل مشابه Pokemon با موجودات و نبردهای کلکسیونی پیروی می کند. Axie Infinity در بلاک چین اتریوم قرار دارد و بر اساس معاملات معجونات کوچک عشق (SLP) ، Axies و Axie Infinity Shards (AXS) درآمد بالقوه ای را برای کاربران فراهم می کند. SLP و AXS هر دو برای تجارت در Binance در دسترس هستند.

Axie Infinity Shards (AXS)
Axie Infinity Shards (AXS)

Sorare

Sorare یک بازی فوتبال فانتزی با بازیکنان کلکسیونی قابل خرید و فروش از زندگی واقعی است. شما یک تیم فوتبال پنج نفره با استفاده از کارت های رایگان برای بازیکنان مبتدی یا خرید کارت های توکن ایجاد می کنید. می توانید برای هر بازی که برده اید ، گلی که به ثمر رسانده اید یا سایر رویدادهایی که به پایان رسانده اید امتیاز کسب کنید.

یک بازی فوتبال فانتزی با بازیکنان کلکسیونی قابل خرید و فروش
یک بازی فوتبال فانتزی با بازیکنان کلکسیونی قابل خرید و فروش

Gods Unchained

Gods Unchained یک بازی کارت NFT قابل تجارت در Ethereum است که شبیه Magic The Gathering یا Hearthstone است. گیمرها عرشه هایی با قدرت و قدرت های مختلف برای مبارزه با دیگر بازیکنان می سازند. با برنده شدن ، اقلام درون بازی را برای استفاده یا فروش پیدا می کنید. در صورت برنده شدن در بازی های Ranked ، می توانید Flux را به دست آورید که به شما امکان می دهد کارت های NFT قدرتمند بسازید. سپس می توانید سود خود را با فروش آنها یا سرمایه گذاری مجدد در کارت های جدید بگیرید و این روند را ادامه دهید.

Gods Unchained Gods Unchained یک بازی کارت NFT قابل تجارت در Ethereum
Gods Unchained Gods Unchained یک بازی کارت NFT قابل تجارت در Ethereum

مجموعه های Binance NFT

Binance NFT Marketplace با NFT Mystery Boxes و Collection یک تجربه بازی NFT را ارائه می دهد. این مشارکت ها از هنرمندان دیجیتال گرفته تا بازی های NFT متغیر است. هر جعبه رمز و راز قابل خرید شامل یک NFT تصادفی با کمیابی متفاوت از مجموعه است. شما می توانید جعبه را برای نشان دادن NFT باز کنید یا بدون باز کردن آن را بفروشید.

مجموعه های Binance NFT
مجموعه های Binance NFT

مجموعه های NFT شامل چندین NFT و جعبه های رمز و راز هستند که حول یک موضوع یا پروژه متمرکز شده اند. برخی از مشهورترین تا کنون Game-fi Mystery Box Collections بوده اند. بیایید نگاهی به چند مورد بیندازیم:

مجموعه MOBOX. MOBOX
یک پلت فرم بازی در BSC است که کشاورزی DeFi را با NFTs ترکیب می کند. مجموعه شامل جعبه های NFT Mystery حاوی MOMO NFT با قدرت هش تصادفی در پلت فرم MOBOX است. هرچه قدرت هشینگ NFT بیشتر باشد ، MOMO در بازی های MOBOX قابل جمع آوری است.

مجموعه آلیس همسایه من. My Neighbor Alice
یک بازی مجازی جهان ساز است که شامل اقلام آرایشی NFT است. در حالی که دارایی های بازی موجود در جعبه های اسرارآمیز مجموعه فقط جنبه آرایشی دارند ، کاربران همچنان به آنها ارزش می دهند و در بازار ثانویه ارزش آنها را دارند.

کلام پایانی

بازی NFT مجموعه های دیجیتالی را می گیرد و قوانینی برای تعامل بازیکنان با NFT های یکدیگر ایجاد می کند. در حالی که برخی از افراد NFT ها را برای مجموعه پذیری خود ارزش قائل هستند ، برخی دیگر آنها را برای کاربرد خود می خواهند. بسیاری از بازی های NFT مانند یک بازی کارت بازرگانی عمل می کنند ، اما همه کسانی که کارت ها را جمع آوری می کنند قصد بازی ندارند. Game-fi در حال حاضر اقتصاد بازی های NFT جدیدی ایجاد کرده است که نحوه درآمد افراد را با استفاده از NFT تغییر داده است. برای کسب درآمد ، دیگر فقط شانس و جمع آوری نیست. این همچنین در مورد بازی بیش از حد است.

مطالب مرتبط :

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش آکادمی بایننس از مجله بیت کوین با ما درمیان بگذارید.
منبع: آکادمی بایننس
ADMIN

ADMIN

مجله بیت کوین - مجله ای برای شما

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کول ولت

کسب درآمد دلاری

اکوسیستم ها