اوکی اکسچنج

پرایس اکشن

پرایس اکشن


هر آنچه بر بازار تأثیر می گذارد و باعث می شود ، از اخبار ، گزارش های اقتصادی ، به بازیگران بزرگی مانند صندوق های سرمایه گذاری و بانک ها ، از طریق پرایس اکشن در نمودار قیمت منعکس می شود . بنابراین ، هنگامی که می خواهید تمام متغیرهای خارج از عملکرد قیمت یک بازار را تجزیه و تحلیل کنید ، در حال انجام کاری هستید که غیر ضروری است ، اتلاف وقت است و کل فرایند معاملات را بسیار پیچیده تر از آنچه لازم است ، انجام می دهد.

تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل تکنیکال

بحث قدیمی تحلیل بنیادی در مقابل تکنیکال بحثی است که احتمالاً هرگز پایان نخواهد یافت. معامله گران اساسی فقط با اخبار و داده های اقتصادی یا “اصول” معامله می کنند ، زیرا معتقدند که می توانند از تجزیه و تحلیل این اطلاعات بهترین تصمیمات تجاری را بگیرند. در حالی که ، تجار تجزیه و تحلیل فنی ، تصمیمات تجاری خود را صرفاً خارج از نمودار قیمت اتخاذ می کنند. معامله گران اقدام قیمت ، نوع خاصی از معامله گران تجزیه و تحلیل فنی هستند که تمام تصمیمات معاملاتی خود را صرفاً از حرکت قیمت بازار یا پرایس اکشن می گیرند . سایر معامله گران تجزیه و تحلیل فنی ممکن است از شاخص ها یا سیستم های نرم افزاری معاملات و غیره استفاده کنند ، اما معامله گر پرایس اکشن فقط از اقدامات قیمت بازار استفاده می کند.

دلیل اصلی این که چرا من با معامله اقدام قیمت معامله می کنم و به شدت توصیه می کنم ، صرفاً به این دلیل است که همه متغیرهای اساسی که بر یک بازار تأثیر می گذارند ، از هر رویداد خبری (جنگ ، آب و هوا ، سیاست و غیره) گرفته تا گزارش های اقتصادی ، همه در نهایت توسط حرکت قیمت (اقدام قیمت) در نمودار قیمت خام / “برهنه”. بنابراین ، از نظر من و از نظر بسیاری دیگر از بازرگانان موفق ، تجزیه و تحلیل داده های اساسی صرفاً یک حواس پرتی و اتلاف وقت است. این اتلاف وقت است زیرا شما می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد یک بازار را به سادگی با تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت آن بدست آورید ، زیرا اقدام قیمت بازتاب دهنده همه این داده های اساسی است.

تجارت معاملات قیمت را به عنوان خالص ترین شکل داده های بازار تصور کنید که برای استفاده شما فیلتر و تمیز شده است. به عنوان یک معامله گر ، ما به سادگی می خواهیم از حرکت قیمت در بازار استفاده کنیم ، بنابراین فقط تجزیه و تحلیل عملکرد واقعی قیمت منطقی است ، نه تلاش برای تجزیه و تحلیل متغیرهایی که در نهایت منجر به اقدام قیمت می شوند. من دوست دارم که به عنوان مثال قدیمی ، اقدام قیمت را بدست آوردن داده های بازار “مستقیم از دهان اسب ها” بدانم.

چرا باید به جای اخبار ،با پرایس اکشن کار کنیم

سر و صدا در مقابل وضوح

پرایس اکشن تمام داده های بازار را فیلتر می کند و تصویری روشن از آنچه در یک بازار اتفاق می افتد را ارائه می دهد. اگر سعی کنید همه متغیرهای اساسی را که می تواند هر روز بر بازار تأثیر بگذارد ، تجزیه و تحلیل کنید ، خود را دیوانه می کنید. این واقعاً به صدا در مقابل وضوح برمی گردد. در رسانه های مالی “سر و صدا” زیادی درمورد اینکه “اگر” X ، Y یا Z اتفاق بیفتد “ممکن است” بعدی انجام دهد ، همه این ها بسیار حرفه ای به نظر می رسد که ناشی از صحبت کردن در تلویزیون و اینترنت است ، چیزی که آنها می گویند واقعاً مهم نیست. دلیل این امر آنست که آنچه واقعاً مهم است این است که نمودارها از طریق اقدام قیمت به ما نشان می دهند.

در نمودار زیر ، توجه داشته باشید که بازار EURUSD از اوایل ماه مه 2014 تا اواسط نوامبر 2015 روند نزولی واضحی را تجربه کرده است. با ساده خواندن عملکرد قیمت خام نمودار به شما گفته می شود که قیمت ها احتمالاً ادامه خواهند داشت زیرا روند نزولی وجود دارد در این مدت از این اطلاعات ، ما می توانستیم استراتژی های معکوس اقدام قیمت از مقاومت و همچنین الگوهای شکست پرایس اکشن نزولی را برای معاملات همسو با روند نزولی مشاهده کنیم. در همین حال ، در طی این 7 ماه اخبار و گزارش های اقتصادی بی شماری منتشر شده است که نشان می دهد قیمت می تواند بالاتر برود ، در حالی که دیگران گفتند که قیمت ممکن است همچنان ادامه یابد. با نگاه کردن به داده های قیمت خام در نمودارهای قیمت خود می توانید از این همه سر و صدا و داده های متناقض جلوگیری کنید .

پرایس اکشن
پرایس اکشن

نتیجه گیری

قرار نیست هرشخصی که این عنوان را بخواند 100٪ با این موضوع موافقت کند. برخی از افراد همیشه متقاعد می شوند که “لازم” است داده های اساسی و گزارش های اخبار اقتصادی را تجزیه و تحلیل کنند ، زیرا هر روز تعداد زیادی از این اطلاعات از رسانه های مالی پخش می شود. با این حال ، شما باید تصمیم بگیرید که چیزی را دنبال کرده و از آن تجارت کنید ، و نمی توانید همه چیز را دنبال کنید در غیر این صورت دائماً در سردرگمی و تردید خواهید بود.

معامله گران باتجربه وقتی “تمام متغیرهای بازار از طریق فیلتر روی نمودار قیمتی برهنه منعکس می شوند” احتمالاً بهتر می فهمند که من در مورد چه چیزی صحبت می کنیم ، اما به عنوان یک مبتدی در ابتدا می تواند یک قرص سخت برای بلعیدن باشد. با این حال ، بر اساس تجربیات در بازار ، 100٪ اطمینان وجود دارد که پیروی از اخبار و سایر اطلاعات اساسی ، شما را به خنثی کردن حساب معاملات خود سوق می دهد. تجربیات نشان داده است که یک معامله گر باید تلاش کند تا از مقدار محدودی از داده ها تجزیه و تحلیل آنها استفاده کند (پرایس اکشن) برای تصمیم گیری در مورد معاملات خود. اگر اجازه دهید همه چیز و هر چیز در تصمیمات تجاری شما تأثیر بگذارد ، فقط یک قمارباز خواهید بود و هیچ استراتژی و تجارت خوبی ندارید.

نمی توانیم تضمین کنم که شما با پرایس اکشن در بازار پول بدست می آورید ، اما می توانم تضمین کنم که اگر با نظم و صبر تجارت کنید ، بهترین شانس را به شما می دهد. معامله با پرایس اکشن بسیاری از سردرگمی های ذهنی را از معاملات شما دور می کند و به شما وضوح روش تجارت خود و اینکه بازار * ممکن است در مرحله بعدی انجام دهد را به شما واضح می کند. این روش آسانی نخواهد بود ، اما دفعه بعدی که CNBC را روشن می کنید یا بلومبرگ را مشاهده می کنید یا با مقاله ای از سوی برخی از “متخصصان” درمورد اینکه “بازار فارکس و ارز دیجیتال” چه کاری ممکن است انجام دهد ، مواجه می شوید ، باید آن را نادیده بگیرید و بررسی کنید نمودارها را برای دیدن اینکه اقدامات قیمت انجام می شود ، زیرا این بهترین راه برای دیدن اینکه بازار واقعاً چه کاری انجام می دهد و بعدا ممکن است انجام شود ، است.

امیدوارم از این عنوان پرایس اکشن در برابر تجارت اخبار لذت برده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به  دوره پرایس اکشن مراجعه کنید .

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش تریدر حرفه ای(پرایس اکشن) از مجله  با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات