اوکی اکسچنج

پرایس اکشن

پرایس اکشن


حمایت و مقاومت چیست؟

سطوح حمایت و مقاومت سطوح قیمتی افقی هستند که معمولاً اوج قیمت ها را به دیگر نوسانات قیمت یا پایین ترین قیمت ها به پایین ترین حد وصل می کنند و سطوح افقی را در نمودار قیمت تشکیل می دهند.

سطوح حمایت و مقاومت می توانند محدوده های معاملاتی را مانند نمودار زیر نشان دهند و همچنین می توانند در بازارهای پررونق به عنوان یک بازار بازنگری شده و نقاط پر نوسان را پشت سر بگذارند.

قیمت اغلب به این سطوح حمایتی و مقاومتی احترام می گذارد ، به عبارت دیگر ، آنها تمایل به حرکت قیمت دارند ، تا زمانی که البته قیمت از آنها عبور کند.

در نمودار زیر ، نمونه ای از سطوح حمایت و مقاومت حاوی قیمت در محدوده معاملاتی را مشاهده می کنید. محدوده معاملاتی به سادگی محدوده ای از قیمت است که بین سطوح حمایت موازی و مقاومت وجود دارد مانند آنچه در زیر می بینیم (قیمت بین سطح حمایت و مقاومت در محدوده معاملاتی متغیر است).

توجه داشته باشید که در نمودار زیر ، قیمت بالاخره شکسته شد و از محدوده معاملات خارج شد و از سطح مقاومت بالاتر رفت ، سپس هنگامی که دوباره پایین آمد و سطح مقاومت قدیمی را آزمایش کرد ، سپس قیمت را حفظ کرد و به عنوان پشتیبانی عمل کرد …

استراتژی پرایس اکشن سطوح پشتیبانی و مقاومت
استراتژی پرایس اکشن سطوح پشتیبانی و مقاومت

راه اصلی دیگر ایجاد سطح حمایت و مقاومت در بازار ، از نقاط نوسان در یک روند است.

به عنوان روند بازار ، روند مجدداً در حال بازگشت است و این بازگرداندن یک “نوسان” در بازار می گذارد ، که در یک روند صعودی مانند یک قله به نظر می رسد و یک روند نزولی مانند یک فرورفتگی است.

در روند صعودی ، قله های قدیمی تمایل دارند که پس از شکسته شدن قیمت ها به عنوان پشتیبان عمل کنند و سپس دوباره آزمایش شوند. در روند نزولی ، عکس آن صادق است. پس از شکستن قیمت ها ، گودال های قدیمی به عنوان مقاومت عمل می کنند و سپس دوباره آزمایش می شوند.

در اینجا مثالی از بازار است که نقاط نوسان قبلی (پشتیبانی) را در روند نزولی آزمایش می کند ، توجه داشته باشید که با بازگشت بازار برای آزمایش پشتیبانی قدیمی ، سطح پس از آن به عنوان مقاومت “جدید” عمل می کند و اغلب قیمت خود را حفظ می کند. عاقلانه است که هنگام بازگشت و آزمایش این نقاط نوسان قبلی ، به دنبال نقطه ورود به یک روند باشید (به سیگنال فروش نوار پین در نمودار زیر مراجعه کنید) ، زیرا در این سطوح است که به احتمال زیاد روند از سر گرفته می شود ، ریسک / پاداش بالا:

نحوه مبادله سیگنال های اقدام قیمت از سطح حمایت و مقاومت
نحوه مبادله سیگنال های اقدام قیمت از سطح حمایت و مقاومت

نحوه مبادله سیگنال های پرایس اکشن از سطح حمایت و مقاومت

سطح حمایت و مقاومت “بهترین دوست” معامله گر پرایس اکشن است. هنگامی که سیگنال ورود قیمت در سطح اصلی پشتیبانی یا مقاومت شکل می گیرد ، می تواند یک سناریوی ورود با احتمال بالا باشد. سطح کلیدی که شما یک “مانع” می دهد تا ضرر توقف خود را فراتر بگذارید و از آنجا که این شانس قوی برای تبدیل شدن به یک نقطه عطف در بازار است ، معمولاً نسبت پاداش ریسک خوبی در سطوح کلیدی حمایت و مقاومت در بازار شکل می گیرد.

سیگنال ورود قیمت ، مانند سیگنال نوار پین یا سایر موارد ، “تأییدی” برای ما می دهد که ممکن است قیمت از سطح اصلی پشتیبانی یا مقاومت دور شود.

در نمودار مثال زیر ، ما یک سطح کلیدی از مقاومت و یک استراتژی تقلبی نزولی را مشاهده می کنیم که در آن شکل گرفته است. از آنجا که این شکست جعلی چنین واژگونی تهاجمی و شکست نادرست مقاومت کلیدی را نشان داد ، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت پس از سیگنال پایین تر ادامه یابد.

استراتژی پرایس اکشن سطوح پشتیبانی و مقاومت
استراتژی پرایس اکشن سطوح پشتیبانی و مقاومت

نمودار مثال بعدی به ما نشان می دهد که چگونه می توان اقدام قیمت را از سطح حمایت در یک روند صعودی مبادله کرد. توجه داشته باشید که هنگامی که یک سیگنال خرید نوار پین روشن دریافت کردیم ، در واقع دو سیگنال نوار پین در این مورد ، روند صعودی آماده از سرگیری بود و به طور قابل توجهی از سطح پشتیبانی اصلی بالاتر رفت.

چگونه می توان اقدام قیمت را از سطح حمایت در یک روند صعودی مبادله کرد
چگونه می توان اقدام قیمت را از سطح حمایت در یک روند صعودی مبادله کرد

مثال نمودار بعدی به ما نشان می دهد که چگونه گاهی اوقات در بازارهای رو به افزایش سطح نوسان قبلی به عنوان یک سطح حمایت یا مقاومت جدید عمل می کند و سطح خوبی را برای تمرکز توجه ما برای سیگنال های ورود قیمت به بازار ارائه می دهد.

در این مورد ، روند صعودی بود و نوسان قبلی در روند صعودی بالاخره پس از شکسته شدن قیمت بالاتر از آن ، به سطح حمایت تبدیل شد. ما می توانیم مشاهده کنیم که وقتی قیمت برای دومین بار مجدداً مورد آزمایش قرار گرفت ، یک سیگنال ورود نوار پین خوب برای خرید بازار و ورود مجدد روند صعودی از سطح تلاقی شده در بازار ایجاد کرد.

روند صعودی بالاخره پس از شکسته شدن قیمت
روند صعودی بالاخره پس از شکسته شدن قیمت

سرانجام ، آخرین نمودار مورد نظر ما یک نمودار جالب است. به نوسان پایینی که در روند نزولی در سمت چپ نمودار اتفاق افتاده توجه کنید. می توانید ببینید که چگونه این سطح ماه ها بعد ، حتی پس از تغییر روند از پایین به بالا ، همچنان مرتبط است. پس از شکستن قیمت آن ابتدا به عنوان یک سطح مقاومت عمل می کرد ، اما هنگامی که این مقاومت شکسته شد ، ما یک روند صعودی داشتیم و پس از آن ، همان سطح به عنوان پشتیبانی عمل کرد ، و آنجاست که ما سیگنال ترکیبی تقلبی نوار پین را مشاهده می کنیم . نمودار زیر:

عنوان پشتیبانی عمل کرد ، و آنجاست که ما سیگنال ترکیبی تقلبی نوار پین را مشاهده می کنیم
عنوان پشتیبانی عمل کرد ، و آنجاست که ما سیگنال ترکیبی تقلبی نوار پین را مشاهده می کنیم

نکاتی در مورد حمایت و مقاومت

  • با تلاش برای ترسیم هر سطح کوچک در نمودارهای خود خیلی سخت نگیرید. همانطور که در مثالهای بالا نشان دادیم ، سطوح کلیدی نمودار روزانه را پیدا کنید ، زیرا اینها مهمترین آنها هستند.
  • خطوط افقی پشتیبانی یا مقاومتی که ترسیم می کنید همیشه “دقیق” بالا یا پایین میله هایی که به هم متصل می کند را لمس نمی کند. گاهی اوقات ، اگر خط میله ها را کمی از بالا یا بالا از پایین به هم متصل کند ، مشکلی نیست. نکته مهمی که باید بدانید این است که این یک علم دقیق نیست ، بلکه یک مهارت و یک هنر است که با آموزش ، تجربه و زمان در آن پیشرفت خواهید کرد.
  • وقتی در مورد اینکه آیا سیگنال ورود قیمت خاصی را انتخاب کنید یا خیر ، تردید داشته باشید ، از خود بپرسید که آیا این در سطح کلیدی پشتیبانی یا مقاومت است. اگر در سطح اصلی پشتیبانی یا مقاومت قرار ندارد ، بهتر است سیگنال را منتقل کنید.
  • استراتژی تجاری قیمت ، مانند یک نوار پین، فیک یا استراتژی نوار در داخل یک فرصت قابل توجهی بهتر از کار کردن اگر آن را از سطح همریز از حمایت یا مقاومت در یک بازار را تشکیل میدهد.

امیدوارم از این آموزش تجارت پشتیبانی و مقاومت لذت برده باشید . برای اطلاعات بیشتر در مورد استراتژی های پرایس اکشن معاملات از سطح حمایت و مقاومت ، اینجا را کلیک کنید .

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش تریدر حرفه ای(پرایس اکشن) از مجله  با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات