مرکز راهنمای OpenSea فروش NFT

روش های مختلف فروش NFT های خود در Opensea را درک کنید

مرکز راهنمای OpenSea فروش NFT

فهرست

چگونه یک NFT بفروشم؟

اگر به دنبال فروش اولین NFT خود با استفاده از OpenSea هستید؟ این دستورالعمل های گام به گام را دنبال کنید.

فروش NFT با استفاده از OpenSea 

1. در OpenSea، به سمت راست بالای صفحه بروید و روی نماد Profile خود کلیک کنید .

فروش NFT با استفاده از OpenSea

2. NFT مورد نظر برای فروش را از کیف پول خود انتخاب کنید. اگر NFT برای فروش در دسترس ندارید، آموزش مفصل ما را در مورد نحوه ایجاد NFT برای شروع بررسی کنید.

3. در سمت راست بالای صفحه مورد، روی List for sale  “فهرست برای فروش ” کلیک کنید .

4. فروش پیش فرض یک فروش با قیمت ثابت است که در آن فروشنده قیمت NFT را تعیین می کند. می‌توانید روی پنجره بازشو کلیک کنید تا گزینه فروش کالای خود را با استفاده از حراج زمان‌بندی شده ببینید .

5. یک مدت زمان پیش فرض برای فهرست انتخاب کنید یا یک مدت زمان سفارشی تنظیم کنید.

6. در نهایت، شما می توانید انتخاب کنید که مورد را برای یک خریدار خاص رزرو کنید. برای انجام این کار، بخش گزینه های بیشتر را باز کنید و آدرس کیف پول آنها را در قسمت رزرو برای خریدار خاص وارد کنید .

تکمیل لیست شما

سپس از شما خواسته می شود که فروش خود را با امضای معامله تایید کنید. می‌توانید در راهنمای ما درباره هزینه‌های فهرست برای اولین بار بیشتر بدانید .

پس از تکمیل فهرست شما، یک تاییدیه بازشو مانند تصویر زیر خواهید دید.

برای دیدن مواردی که فهرست کرده اید برای فروش، به صفحه نمایه خود بروید و بیشتر ← لیست های فعال را انتخاب کنید .

فهرست کردن چندین NFT بصورت همزمان

می‌توانید از ویژگی فهرست انبوه ما برای فهرست کردن حداکثر 30 کالای با قیمت ثابت برای فروش در یک زنجیره استفاده کنید. شما می توانید قیمت و مدت زمان خاص فهرست را برای هر NFT انتخاب کنید.  

این یک لیست منحصر به فرد برای هر مورد ایجاد می کند، بنابراین اگر تصمیم به لغو آن دارید، باید هر فهرست را جداگانه لغو کنید. در راهنمای راهنمای ما می‌توانید درباره نحوه لغو همه فهرست‌های اقلام خود در اتریوم بیاموزید .

1. به نمایه خود بروید و روی تب Collected کلیک کنید .

2. چندین آیتم را انتخاب کنید و روی List items در پایین صفحه کلیک کنید. 

3. قیمت فهرست برای هر کالا و مدت زمان فروش را انتخاب کنید. برای اعمال قیمت یا مدت فروش یکسان برای همه فهرست‌ها، می‌توانید از ویژگی Apply to all استفاده کنید.

4. روی List  در پایین صفحه کلیک کنید. 

هنوز سوالی دارید؟ مقاله مرکز یادگیری ما را در مورد فروش NFTها بررسی کنید .

پس از نقل و انتقالات یا فروش های خاص، به مدت 3 ساعت نمی توانید پیشنهادات مربوط به NFT ها را بپذیرید. انتقال سریع و پذیرش سریع پیشنهاد ممکن است نشان دهنده فعالیت مشکوک باشد. این زمان به OpenSea و جامعه کمک می کند تا مسائلی مانند سرقت احتمالی را بهتر شناسایی و گزارش کنند. برای پذیرش پیشنهاد، بعداً دوباره بررسی کنید.

OpenSea از delegate.cash ، یک  رجیستری غیرمتمرکز زنجیره ای که کیف پول های مورد اعتماد را با هم مرتبط می کند، مطالعه می کند. اقلامی که بین این کیف پول‌های مورد اعتماد منتقل می‌شوند مشمول یک دوره نگهداری ۳ ساعته نمی‌شوند.

برای شروع، به https://delegate.cash/ مراجعه کنید ، کیف پول خود را متصل کرده و روی delegate کلیک کنید تا کیف پول مورد اعتماد دیگری ثبت شود. شما می توانید پیشنهادات مربوط به مواردی را که بین این کیف پول ها منتقل می شوند بپذیرید.

درباره خط مشی اقلام مسروقه ما بیشتر بیاموزید .

چه هزینه هایی برای اولین لیست NFT خود در Opensea باید پرداخت کنم؟

هنگامی که برای اولین بار یک NFT را در بلاکچین اتریوم فهرست می کنید، چند نوع کارمزد وجود دارد. با ما در ادامه همراه باشید!

هزینه های ساخت NFT در اتریوم برای اولین بار در سایت Opensea

 

ممکن است نیاز به پرداخت بنزین داشته باشید تا به Seaport اجازه دهید با کالای شما (یا همه موارد موجود در مجموعه، در صورتی که مجموعه از آن پشتیبانی می‌کند) تعامل داشته باشد. این باید یک بار در هر مجموعه انجام شود. اگر این اولین باری است که یک حراج را فهرست می کنید ، برای استفاده نیز باید WETH را تأیید کنید . WETH (ETH Wrapped) یک توکن ERC-20 است که از نظر ارزش برابر با ETH است که به کاربران امکان می دهد پیشنهادات از پیش مجاز را ارائه دهند که می تواند در تاریخ بعدی بدون هیچ اقدام دیگری از طرف پیشنهاد دهنده انجام شود. 

پس از آن، یک درخواست امضا برای نهایی کردن فهرست خود خواهید دید. در آینده، تا زمانی که مورد در مراحل بالا تأیید شده باشد، اصلاً هیچ تراکنش اضافی برای فهرست کردن آن NFT نخواهید داشت، فقط یک امضا کافیست.

طولانی ترین زمانی که می توانم یک NFT را در Opensea فهرست کنم چه مقدار است؟

طولانی ترین مدت برای یک لیست قیمت ثابت یا یک حراج به موقع 6 ماه است .

چگونه می توانم لیست قیمت NFT را لغو یا کاهش دهیم در Opensea؟

این مقاله نحوه لغو یا کاهش قیمت اقلامی را که برای فروش فهرست کرده اید توضیح می دهد. 

در حال لغو لیست ها

برای لغو یک فهرست، به مورد مورد نظر بروید و روی ویرایش فهرست در بالای صفحه کلیک کنید.

یک پنجره ویرایش فهرست ظاهر می شود. روی لغو همه فهرست‌ها کلیک کنید .

لغو فهرست‌ها مستلزم پرداخت هزینه گاز است تا فهرست توسط سایر کاربران قابل انجام نباشد. لغو را در کیف پول خود بررسی و تأیید کنید.

اگر نمی توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید، ممکن است بتوانید از یک سرویس شخص ثالث مانند revoke.cash استفاده کنید تا امکان پر شدن فهرست در OpenSea را حذف کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر از یک سرویس شخص ثالث استفاده می‌کنید و در مقطعی در آینده به OpenSea تأیید می‌کنید، فهرست‌هایی که منقضی نشده یا لغو نشده‌اند ممکن است دوباره پر شوند. OpenSea هیچ تضمینی در مورد خدمات شخص ثالث نمی دهد.

کاهش قیمت لیست ها

می‌توانید با پیمایش به کالای خود و کلیک بر روی ویرایش فهرست در سمت راست بالای صفحه، قیمت یک فهرست با قیمت ثابت را کاهش دهید. فقط می‌توانید فهرست‌های با قیمت ثابت را در ERC-721 NFT پایین بیاورید، نه ERC-1155.

قیمت جدید را در قسمت تنظیم قیمت جدید وارد کنید و روی ادامه کلیک کنید . باید فهرست موجود در کیف پول خود را بررسی و تأیید کنید.

چگونه می‌توانم پیشنهادات و افرهای فروش NFT را در Opensea تایید و یا لغو کنم؟

می‌توانید از ویژگی لغو انبوه برای لغو همه فهرست‌ها و پیشنهادات اتریوم فعال در OpenSea استفاده کنید. این لیست ها یا پیشنهادات در Polygon یا Klaytn را لغو نمی کند.

این ویژگی همچنین باعث صرفه جویی در مصرف گاز در مقایسه با لغو یک لیست یا پیشنهاد فردی در اتریوم می شود.

لغو همه لیست ها و پیشنهادات

1. برای شروع، به نمایه خود و سپس بیشتر → فهرست های فعال بروید . 

2. در گوشه سمت راست بالای فهرست‌های خود، روی لغو همه فهرست‌ها و پیشنهادات کلیک کنید .

3. این شما را به یک پنجره جدید هدایت می کند. برای تأیید لغو انبوه خود، کادر را علامت بزنید و روی لغو همه فهرست‌ها و پیشنهادها کلیک کنید . 

4. این باعث می شود که یک تراکنش در کیف پول شما انجام شود. برای شروع تراکنش لغو انبوه خود را امضا کنید.

5. هنگامی که لغو پردازش شد، یک پیام تأیید خواهید دید. 

چگونه می توانم پیشنهادات و افرهای خود را مدیریت کنم؟

هنگام فروش NFT با استفاده از OpenSea، ممکن است پیشنهاداتی را در مورد کالای خود دریافت کنید که فکر می کنید برای شما بسیار کم است و نمی توانید به طور جدی آنها را در نظر بگیرید. برای جلوگیری از غرق شدن صندوق ورودی خود با این پیشنهادات کم، در اینجا سه ​​ابزار وجود دارد که می توانید برای کنترل و سفارشی کردن تجربه فروش خود در OpenSea استفاده کنید.

حداقل پیشنهادات را برای هر مجموعه تنظیم کنید

اگر نمی‌خواهید برای هر پیشنهاد موجود در مورد خود ایمیلی دریافت کنید، می‌توانید حداقل مبلغ پیشنهادی را برای هر مجموعه در تنظیمات پیشنهاد خود تعیین کنید . 

وقتی حداقل مبلغ پیشنهادی را تعیین می‌کنید، حداقل آستانه پیشنهاد در صفحه اعلان‌ها را لغو می‌کند  و برای همه پیشنهادها از جمله پیشنهادهای مجموعه اعمال می‌شود . این همچنین از نمایش پیشنهادات در بخش “پیشنهادها” مورد شما و در برگه “پیشنهادات دریافت شده” در حساب OpenSea شما جلوگیری می کند. 

اگر بیش از یک NFT در یک مجموعه دارید، مطمئن شوید که حداقل پیشنهاد شما کمترین پیشنهادی را که برای هر NFT از آن مجموعه در نظر می گیرید، در نظر می گیرد.

مذاکره با پیشنهادات متقابل 

اگر پیشنهادی دریافت کردید که نزدیک به قیمت فهرست شما است، می توانید از تابع شمارنده استفاده کنید . این به شما امکان می دهد یک لیست خصوصی جدید ایجاد کنید که برای کاربر خاصی که پیشنهاد اولیه را ارائه کرده است رزرو شده است.

قدرت پیشنهاد خود را با قیمت های کف تعیین کنید

با وجود همه پیشنهادات، ارزیابی سریع آنها می تواند چالش برانگیز باشد. شما می توانید از نشانگر تفاوت طبقه برای تعیین قدرت پیشنهاد بر اساس مقایسه با قیمت کف اقلام موجود در آن مجموعه استفاده کنید.

ارائه حفاظت 

هنگام ارائه یک پیشنهاد، احتمالاً می خواهید که موارد در یک وضعیت خاص (مثلاً برای فعالیت مشکوک علامت گذاری نشده باشند) اگر و زمانی که این پیشنهاد برآورده شود، می خواهید. هنگامی که فروشنده سعی می کند پیشنهاد شما را بپذیرد، ما بررسی تغییرات وضعیت کالا را انجام می دهیم. NFTهایی که در وضعیت مورد انتظار نیستند، نمی توانند برای تحقق پیشنهاد شما استفاده شوند.

این چک ها عبارتند از:آیا اکنون یک مورد برای فعالیت مشکوک پرچم گذاری شده است یا خیر

اینکه آیا یک کالا دیگر ویژگی های مورد نیاز برای یک پیشنهاد مبتنی بر ویژگی را ندارد

این کمک می کند مطمئن شوید که وقتی پیشنهاد شما پذیرفته شد، کالایی دریافت خواهید کرد که انتظارات شما را برآورده می کند. همه تغییرات حالت را نمی‌توان در زمان واقعی شناسایی کرد، بنابراین ممکن است یک تغییر وضعیت درست قبل یا بعد از تکمیل اتفاق بیفتد که OpenSea آن را تشخیص نمی‌دهد، در این صورت ممکن است پیشنهاد همچنان برآورده شود.

در حالی که توصیه می‌کنیم این محافظ‌ها را روشن نگه دارید، می‌توانید هر زمان که بخواهید آنها را در تنظیمات نمایه خود غیرفعال کنید .

چگونه از نمای جدول OpenSea در پروفایل خود استفاده کنیم؟

نمای جدول در برگه Collected نمایه شما مرتبط ترین اطلاعات فروش اقلام شما را در یک مکان نشان می دهد. شما می‌توانید از این نما برای شروع فرآیند فهرست‌بندی، ویرایش فهرست‌های فعال، پذیرش پیشنهادات در مورد موارد خود استفاده کنید و به راحتی همه موارد خود را در یک نمای مشاهده کنید.

برای رفتن به نمای جدول، روی نماد نمایه کلیک کنید ، برگه Collected را انتخاب کنید و نمای سمت چپ را انتخاب کنید.

وقتی روی یک کالا کلیک می‌کنید، می‌توانید آخرین اطلاعات فروش را براساس صفت مشاهده کنید، از جمله قیمت کف، آخرین قیمت فروش و آخرین زمان فروش آن.

اگر پیشنهاد فعالی برای کالای شما وجود دارد، می‌توانید روی «پذیرفتن بهترین پیشنهاد» کلیک کنید تا کالا را برای بالاترین پیشنهاد فعلی بفروشید. همچنین می توانید چندین NFT را با پیشنهادهای فعال انتخاب کنید و چندین پیشنهاد را همزمان بپذیرید.

برای فهرست کردن سریع NFT ها، می توانید چندین مورد را همزمان انتخاب و فهرست کنید.

نمای جدول شامل معیارهای زیر است: 

قیمت طبقه : پایین ترین قیمت فهرست فعلی برای یک NFT در مجموعه داده شده. 

بهترین پیشنهاد : بالاترین پیشنهاد فعلی برای یک مورد خاص، شامل پیشنهادات تکی و پیشنهادات مجموعه. برای پذیرش سریع پیشنهاد ، می‌توانید ماوس را روی قیمت نگه دارید و روی پذیرش پیشنهاد کلیک کنید. اگر به جای قیمت، «–» را مشاهده کردید، به این معنی است که هیچ پیشنهاد فعالی وجود ندارد

قیمت فهرست : قیمت فعلی فهرست شما. اگر موردی در لیست نیست، می‌توانید ماوس را روی «فهرست نشده» نگه دارید و برای فهرست کردن سریع یک مورد، روی فهرست برای فروش کلیک کنید.

اگر مورد ERC-1155 باشد، پایین‌ترین قیمت فهرست را برای آن نوع کالا نشان می‌دهد (حتی اگر کالای خاص شما در فهرست نباشد)

هزینه : قیمت خرید NFT شما. اگر هرگز فروخته نشد، این قیمت نعناع را نشان می دهد.

تفاوت : قیمت فهرست منهای هزینه. این ستون پر نمی شود مگر اینکه مورد در لیست باشد.

حراج های زمان بندی شده چگونه در Opensea کار می کنند؟

حراج ها می توانند یک راه هیجان انگیز برای فروش NFT شما باشند. این راهنما دو نوع حراج موجود در OpenSea را توضیح می دهد:

1.فروش به بالاترین پیشنهاد: بالاترین پیشنهاد در پایان برنده می شود

2.فروش با کاهش قیمت: قیمت کاهش می یابد تا زمانی که شخصی کالا را خریداری کند

پس از کلیک بر روی لیست برای فروش ، می توانید با کلیک بر روی پنجره بازشو گزینه استفاده از حراج را مشاهده کنید.

بیایید نگاهی دقیق‌تر بیندازیم تا بتوانید هنگام فروش NFT خود با استفاده از OpenSea بهترین انتخاب را داشته باشید.

OpenSea در حال حاضر از حراج های زمان بندی شده برای توکن های ERC-1155 با چندین مالک پشتیبانی نمی کند. 

فروش به بالاترین پیشنهاد

در صورتی که حراج به بالاترین قیمت پیشنهادی  بالاتر از 1 ETH به پایان برسد، OpenSea به طور خودکار این معامله را تکمیل می کند و OpenSea هزینه گاز را در این فرآیند پرداخت می کند.

اگر حراج کمتر از 1 ETH به پایان برسد، این بر عهده فروشنده است که بالاترین پیشنهاد را بپذیرد. فروشنده هیچ تعهدی برای تکمیل معامله ندارد.

ارائه پیشنهاد در این نوع حراج مانند ارائه پیشنهاد در یک لیست قیمت ثابت است. فروشنده می تواند در هر زمانی آن را بپذیرد، اما خریدار برای ایجاد یک پیشنهاد به WETH نیاز دارد.

هر پیشنهادی که در 10 دقیقه آخر یک حراج داده شود، هر حراج را 10 دقیقه دیگر تمدید می کند. حراج های محبوب اغلب با پیشنهادهای جدید ارائه شده در 10 دقیقه آخر تمدید می شوند. 

شما می توانید در هر زمان حراج را لغو کنید، اما انجام این کار مستلزم پرداخت هزینه بنزین است.

قیمت ها را رزرو کنید

اگر از حراجی فروش به بالاترین پیشنهاد برای فروش کالای خود استفاده می‌کنید، می‌توانید یک قیمت رزرو تعیین کنید . اگر هیچ پیشنهادی معادل یا بیشتر از قیمت رزرو خود دریافت نکنید، مزایده بدون فروش به پایان می رسد.

مثال زیر با قیمت شروع 0.3 WETH و قیمت رزرو 1 WETH تنظیم شده است.

حراج ها نمی توانند قیمت رزرو کمتر از 1 ETH داشته باشند زیرا OpenSea هزینه تراکنش را در صورت پایان موفقیت آمیز حراج پوشش می دهد. 

فروشنده همیشه می تواند در هر زمانی در حین یا پس از حراج پیشنهادی زیر قیمت رزرو را بپذیرد، اما فروشنده برای انجام این کار باید بنزین بپردازد.

⚠️ پس از شروع حراج، نمی توانید قیمت رزرو را تغییر دهید.

فروش با کاهش قیمت 

این حراج ها که به عنوان حراج هلندی نیز شناخته می شوند، مشابه لیست های قیمت ثابت هستند با این تفاوت که قیمت در طول زمان کاهش می یابد. می توانید در هر زمان با ارز ذکر شده خرید کنید یا پیشنهادی ارائه دهید.

در مثال زیر، فهرست با قیمت شروع 1 اتریوم شروع می شود، اما پس از مدت 3 روز، قیمت پایانی آن 0.5 ETH است.

چگونه می توانم در OpenSea بسته ایجاد و بفروشیم؟

1. به نمایه خود بروید و موردی را که می خواهید بفروشید انتخاب کنید. 

2. روی لیست برای فروش در صفحه مورد کلیک کنید.

3. به منوی گزینه های بیشتر بروید و گزینه Sell as a bundle را تغییر دهید .

4. قیمت بسته خود را تعیین کنید و قسمت های نام و  توضیحات را پر کنید . همچنین می توانید بسته را برای یک خریدار خاص رزرو کنید.

5. موارد دیگر را در همان مجموعه اضافه کنید و روی Complete listing کلیک کنید . شما می توانید تا 20 آیتم را در اتریوم، Polygon یا Klaytn باندل کنید، اما یک بسته فقط می تواند شامل مواردی از همان زنجیره باشد. 

6. برای تأیید فهرست، تراکنشی را در کیف پول خود امضا کنید. 

چه کسی هزینه گاز و کارمزد در OpenSea را پرداخت می کند؟

هزینه های گاز از طریق کیف پول رمزنگاری شما در طول تراکنش پرداخت می شود. Opensea هرگز از شما نمی خواهد برای پوشش هزینه های گاز، وجوهی را به آدرس کیف پول شخصی ارسال کنید.

OpenSea هرگز ابتدا در رسانه های اجتماعی برای شما DM دایرکت مسیج ارسال نمی کند یا از شما نمی خواهد که برای فروش یک کالا یا رفع شکست تراکنش، وجوهی را به OpenSea ارسال کنید.

فهرست کردن یک مورد

تا زمانی که کالا فروخته نشود، مجبور نیستید برای «ضراب‌زنی» هر یک از کالاها هزینه بنزین بپردازید. این به عنوان ضراب‌زنی تنبل شناخته می‌شود، یعنی زمانی که یک NFT پس از فروش ضرب می‌شود (به‌جای اینکه در لیست ضرب شود).

به طور کلی، لیست اقلام بدون گاز است. با این حال، هنگامی که برای اولین بار یک مورد را در یک مجموعه فهرست می کنید، ممکن است از شما خواسته شود که مجموعه را تأیید کنید، که هزینه گاز دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تأیید مجموعه، به راهنمای ما مراجعه کنید .

فروش یک مورد

اینکه چه کسی هزینه گاز را هنگام فروختن یک کالا می پردازد به معامله بستگی دارد.

+ خریداران هنگام خرید اقلام با قیمت ثابت هزینه گاز را پرداخت می کنند . 

+ فروشندگان هنگام پذیرش پیشنهادات، هزینه گاز را پرداخت می کنند.

+ برای لیست های حراجی که با قیمت رزرو به بالاترین پیشنهاد دهنده می فروشد، بنزین می پردازد.

انجام یک معامله

هنگام استفاده از ویژگی Deals، کاربری که معامله را می پذیرد، گاز را پرداخت می کند.

آیا می توانیم NFT را بدون پرداخت هزینه “ضرب کردن” در OpenSea فهرست کنیم؟

مدیر مجموعه OpenSea به سازندگان اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را بدون هیچ‌گونه هزینه اولیه گاز بسازند، زیرا NFT تا زمانی که اولین خرید یا انتقال انجام نشود، در زنجیره منتقل نمی‌شود.

NFT های ساخته شده با مدیر مجموعه از  استاندارد ERC-1155 پیروی می کنند، تا حدی برای کمک به برش بدون گاز و تا حدی برای کمک به ما در افزودن ویژگی های هیجان انگیز در آینده نزدیک.

چرا من نمی توانم NFT (ERC 1155) را به حراج بگذارم؟

OpenSea در حال حاضر از حراج برای NFT های ERC1155 که تعداد آنها بیشتر از یک است، پشتیبانی نمی شود .

NFT های ERC1155 آیتم های نیمه قابل تعویضی هستند که به بیش از یک مالک شناسه توکن یکسان اجازه می دهند.

در زیر، متوجه خواهید شد که چندین مالک و فهرست در یک صفحه مورد وجود دارد.

OpenSea در حال حاضر از حراجی برای این نوع NFT پشتیبانی نمی کند.

اگر صاحب یک ERC 721 NFT (معروف به 1/1 NFT) هستید، گزینه راه اندازی یک حراج را خواهید دید.

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش از مجله بیت کوین با ما درمیان بگذارید.
منبع: مرکز راهنمای OpenSea فروش NFT
ADMIN

ADMIN

مجله بیت کوین - مجله ای برای شما

نوشته‌ی بعدی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تبلیغات

تابلو مدل بیت کوین ۷۰,۰۰۰ تومان
کلاه کپ مدل بیت کوین
کلاه کپ بیت کوین 199.000 تومان
ماگ مدل بیتکوین
ماگ مدل بیت کوین 130.000 تومان

اکوسیستم ها

خوش آمدید!

وارد ناحیه کاربری خود شوید

ایجاد حساب جدید!

Fill the forms below to register

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.

0
دیدگاه خودتون را با ما درمیان بگذارید.x