پرایس اکشن

پرایس اکشن چیست؟


پرایس اکشن چیست؟

معامله اقدام قیمت یک روش برای حدس و گمان بازار مالی است که شامل تجزیه و تحلیل حرکت قیمت اساسی در طول زمان است. این مورد توسط بسیاری از معامله گران خرده فروشی و اغلب توسط بازرگانان موسسه ای و مدیران صندوق های حفاظتی برای پیش بینی مسیر آینده قیمت یک اوراق بهادار یا بازار مالی استفاده می شود.

محتویات ؛

تعریف پرایس اکشن
تعریف پرایس اکشن

به بیان ساده ، اقدام قیمت چگونگی تغییر قیمت است ، یعنی “عمل” قیمت. به راحتی در بازارهایی با نقدینگی و نوسان بالا مشاهده می شود ، اما در واقع هر چیزی که در بازار آزاد خریداری یا فروخته شود ، اقدام قیمتی ایجاد می کند.

معامله اقدام قیمت عوامل اساسی را که بر حرکت بازار تأثیر می گذارد نادیده می گیرد و در عوض در درجه اول به تاریخچه قیمت بازار نگاه می کند ، یعنی حرکت قیمت آن در یک بازه زمانی. بنابراین ، اقدام قیمت نوعی تحلیل تکنیکال است ، اما آنچه آن را از اکثر اشکال تحلیل فنی متمایز می کند این است که تمرکز اصلی آن در رابطه با قیمت فعلی بازار با قیمت های گذشته یا اخیر آن است ، در مقابل “دست دوم” مقادیری که از تاریخچه قیمت حاصل شده اند.

به عبارت دیگر ، معامله اقدام قیمت یک شکل “خالص” از تحلیل تکنیکال است ، زیرا شامل هیچ شاخص دست دوم و مشتق از قیمت نمی شود. معامله گران اقدامات قیمتی صرفاً با داده های دست اولی که یک بازار درباره خودش تولید می کند ، توجه دارند. این حرکت به مرور زمان است.

در پاسخ به این سوال که ” پرایس اکشن چیست؟ ” پرایس اکشن به یک معامله گر اجازه می دهد تا حرکت قیمت بازار را درک کند و توضیحاتی را در اختیار او قرار می دهد که به عنوان راهی برای معامله گر برای ایجاد یک سناریوی ذهنی برای توصیف ساختار فعلی بازار است. معامله گران باتجربه پرایس اکشن اغلب دلیل ذهنی معامله سودآوری خود را درک ذهنی منحصر به فرد و “احساس روند” بازار می دانند.

معامله گران اقدام قیمت با استفاده از تاریخچه گذشته حرکت قیمت بازار ، معمولاً بر روی اقدامات اخیر 3 تا 6 ماه گذشته تمرکز می کنند ، و تمرکز کمتری روی تاریخ قیمت دورتر دارند. این تاریخچه قیمت شامل بالاترین میزان نوسانات و پایین ترین سطح نوسان در بازار و همچنین سطح حمایت و مقاومت است.

یک معامله گر می تواند از اقدام قیمت بازار برای توصیف روند تفکر انسان در پس حرکت بازار استفاده کند. هر یک از شرکت کنندگان در بازار هنگام فروش بازارهای خود “سرنخ” های مربوط به اقدام قیمت را در نمودار قیمت بازار باقی می گذارد ، سپس این سرنخ ها را می توان تفسیر و استفاده کرد تا حرکت بعدی در بازار را پیش بینی کند.

پرایس اکشن و ساده نگه داشتن آن

معامله گران اقدام قیمت اغلب با استفاده از عبارت “ساده نگه داشتن آن احمق” با اشاره به این واقعیت که معاملات چیزی است که بسیاری از مردم با کدر کردن نمودارهای خود با شاخص های فنی متعدد و به طور کلی تجزیه و تحلیل بیش از حد در بازار ، آن را بیش از حد پیچیده می کنند.

 • در رابطه با معاملات از نمودار قیمت فقط اقدام قیمت ، گاهی اوقات به معاملات اقدام قیمت نیز به عنوان “معاملات نمودار پاک” ، “معاملات برهنه” ، “معاملات خام یا طبیعی” اشاره می شود.

رویکرد ساده محروم کردن معاملات اقدام قیمت ، به این معنی است که هیچ شاخصی در نمودار معامله گر وجود ندارد و هیچ رویداد اقتصادی یا خبری در تصمیم گیری معاملات شخص استفاده نمی شود. تنها تمرکز بر روی اقدام قیمت بازار است و اعتقاد معامله گران اقدام قیمتی این است که این اقدام قیمت منعکس کننده کلیه متغیرها (رویدادهای خبری ، اطلاعات اقتصادی و غیره) است که بر بازار تأثیر می گذارد و باعث حرکت آن می شود. بنابراین ، این مفهوم این است که فقط تجزیه و تحلیل یک بازار و معامله از عملکرد قیمت آن بسیار ساده تر است ، نه تلاش برای رمزگشایی و مرتب سازی متغیرهای مختلف موثر بر بازار در هر روز.

پرایس اکشن و استراتژی های معامله (الگوها)

الگوی اقدام قیمت ، که به آن عملگر “قیمت” ، “تنظیم” یا “سیگنال” نیز گفته می شود ، در واقع مهمترین جنبه معامله اقدام قیمت است ، زیرا این الگوها هستند که به یک معامله گر سرنخ قوی درباره قیمت بعدی می دهند.

مقالات زیر نمونه هایی از چند استراتژی ساده و اصولی معامله گر قیمت را نشان می دهد که می توانید برای تجارت بازار از آنها استفاده کنید.

پرایس اکشن برای مبتدیان

 • استراتژیهای معکوس پرایس اکشن
 • استراتژی های شکست پرایس اکشن
 • مقدمه ای بر نمودارهای قیمت
 • آشنایی با الگوهای شمعدان ژاپنی
 • آیا تحلیل پرایس اکشن همان تحلیل تکنیکال است؟
 • چرا باید به جای اخبار ،با پرایس اکشن را معامله کنید؟

استراتژی های پرایس اکشن

 • استراتژی معاملات سطح حمایت و مقاومت
 • استراتژی تجارت نوار Pin Pin و Inside Bar Combo
 • استراتژی تجارت Fake (شکستن دروغ در داخل نوار)
 • در داخل استراتژی تجارت نوار
 • استراتژی معاملات False Breakout
 • استراتژی تجارت نوار پین
پرایس اکشن چیست؟

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش آکادمی بایننس از مجله  با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات