اوکی اکسچنج

پرایس اکشن

پرایس اکشن


دوره جامع پرایس اکشن

پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن یک روش برای پیشبینی روند قیمت در بازار مالی است ، که شامل روش های تجزیه و تحلیل حرکت قیمت در طول زمان است. این موارد توسط بسیاری از معامله گران خرده فروش و اغلب توسط بازرگانان و موسسات ، همچنین مدیران صندوق های بزرگ برای پیش بینی مسیر آینده قیمت یک اوراق بهادار یا بازار ارز دیجیتال استفاده می شود.

محتویات ؛

تعریف پرایس اکشن
تعریف پرایس اکشن

به بیان ساده ، پرایس اکشن چگونگی تغییر قیمت است ، یعنی “عمل” قیمت در بازارهایی با نقدینگی و نوسان بالا مشاهده می شود ، و در واقع هر چیزی که در بازار آزاد خریداری یا فروخته شود ، نقاط پرایس اکشنی ایجاد می کند.

معاملات پرایس اکشن عوامل اساسی را که بر حرکت بازار تأثیر می گذارد را نادیده می گیرد و به تاریخچه قیمت در بازار نگاه می کند ؛ یعنی حرکت قیمت در یک بازه زمانی خاص . بنابراین ، پرایس اکشن نوعی تحلیل تکنیکال است ، اما آنچه آن را از اکثر اشکال تکنیکال متمایز می کند این است که تمرکز اصلی در رابطه با قیمت فعلی بازار با قیمت های گذشته یا اخیر آن است ، و در مقابل مقادیری که از تاریخچه قیمت حاصل شده اند.

به عبارت دیگر ، پرایس اکشن یک شکل “خالص” از تحلیل تکنیکال است ، زیرا شامل هیچ شاخص دست دوم و مشتق از قیمت نمی شود ، معامله گران پرایس اکشنی صرفاً با داده های دست اولی که یک بازار درباره خودش تولید می کند ، توجه دارند و این حرکت به مرور زمان است.

در پاسخ به این سوال که ” پرایس اکشن چیست؟ ” پرایس اکشن به یک معامله گر اجازه می دهد تا حرکت قیمت بازار را درک کند و توضیحاتی را در اختیار او قرار می دهد که به عنوان راهی برای معامله گر ایجاد می کند که یک سناریوی ذهنی برای توصیف ساختار روند فعلی بازار باشد ، معامله گران با تجربه پرایس اکشن اغلب دلایل سودآوری خود را درک “احساس روند” بازار می دانند.

معامله گران پرایس اکشن با استفاده از تاریخچه روند قیمت در بازار ، معمولاً بر روی اقدامات 3 تا 6 ماه گذشته تمرکز می کنند ، و تمرکز کمتری روی تاریخ دورتر دارند. این تاریخچه قیمت شامل بالاترین میزان نوسانات و پایین ترین سطح نوسان در بازار و همچنین سطح حمایت و مقاومت است.

یک معامله گر می تواند از پرایس اکشن برای توصیف روند تفکر انسان در پس حرکت بازار استفاده کند. هر یک از شرکت کنندگان در بازار هنگام فروش و خرید های خود “سرنخ” هایی را در نمودار قیمت باقی می گذارد ،و هریک از این سرنخ ها را می توان برای پیش بینی حرکت بعدی بازار تفسیر و استفاده کرد.

پرایس اکشن و ساده نگه داشتن آن

معامله گران پرایس اکشن اغلب با استفاده از عبارت ” ساده نگه داشتن نمودار ” به این واقعیت اشاره می کنند که بسیاری از معامله گران با کدر کردن نمودارهای خود با شاخص های فنی متعدد و به طور کلی روش های مختلف تکنیکال در بازار ، آن را بیش از حد پیچیده می کنند.

در رابطه با معاملات از نمودارهای پرایس اکشن ، گاهی اوقات با عنوان “معاملات در نمودار پاک” ، “معاملات برهنه” ، “معاملات خام یا طبیعی” اشاره می شود.

رویکرد ساده محروم کردن معاملات پرایس اکشنی ، به این معنی است که هیچ شاخصی در نمودار معامله گر وجود ندارد و هیچ رویداد اقتصادی یا خبری در تصمیم گیری معاملات شخص استفاده نمی شود. تنها تمرکز بر روی اقدام قیمت در بازار است و اعتقاد معامله گران پرایس اکشن این است که این تغییرات در بازار خود منعکس کننده کلیه متغیرها (رویدادهای خبری ، اطلاعات اقتصادی و غیره) است که بر بازار تأثیر می گذارد و باعث حرکت آن می شود. بنابراین این مفهوم به این موضوع اشاره دارد که فقط تجزیه و تحلیل یک بازار از عملکرد قیمت آن بسیار ساده تر است ، و نه تلاش برای رمزگشایی و مرتب سازی متغیرهای مختلف و متعدد موثر بر بازار.

دوره جامع پرایس اکشن
پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن و استراتژی های معامله گری

الگوهای پرای اکشن ، که به آن “عملگر قیمت” یا “سیگنال” نیز گفته می شود ، در واقع مهمترین جنبه این روش می باشد ، زیرا این الگوها هستند که به یک معامله گر سرنخ قوی درباره قیمت بعدی می دهند.

مقالات زیر نمونه هایی از چند استراتژی ساده و حرفه ای معامله گر پرایس اکشن و همچنین مقالاتی جهت درک بهتر پرایس اکشن می باشند که می توانید از آنها استفاده کنید.

پرایس اکشن برای مبتدیان

استراتژی های پرایس اکشن

دوره جامع پرایس اکشن
پرایس اکشن چیست؟

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش تریدر حرفه ای(پرایس اکشن) از مجله  با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات