روند کلی بازار ارز دیجیتال

روند کلی بازار ارز دیجیتال


معرفی

قیمت و ارزش دارایی مفهمومی ایست که در بازار ارز دیجیتال به شکل های مختلفی تعریف و تقسیم بندی شده اند ؛ و در بازار های ارز دیجیتال با توجه به حضور بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش بازار ارز دیجیتال ؛ سرمایه گذاران بزرگ و نهنگ ها ؛ هریک استراتژی خاص خود را در نتیجه نگهداری بیت کوین و یا ارزش دلاری دارایی خود دارند ، و به دو سیستم ارزشمندی محاسبه و تقسیم بندی می شوند که با استفاده از شاخص های روند هریک از دارایی ارز دیجیتال اقدام به افزایش ارزش دلاری و تعداد بیت کوین تقسیم بندی می شوند.

ارزشمندی به لحاظ تعداد بیت کوین و دیگر کوین ها

تمام کوین های موجود در بازار ، برای جذب سرمایه گذار ابتدا جفت ارز تولید خود را بصورت تبادل با بیت کوین و دیگر کوین های بزرگ بازار بنا می کنند ، از دیگر کوین های بزرگ می توان به اتریوم، بایننس کوین اشاره کرد ، پس یک معامله گر بازار ارز دیجیتال، فارق از میزان دارای خود نسبت به ارزش دلار ابتدا دارایی دیجیتال خود را براساس ارزش بیت کوین محاسبه می کند و در پاسخ به این موضوع می توان به قدرت بیت کوین و حجم معاملات آن اشاره کرد ،چراکه بیت کوین بزرگترین حجم بازار را داراست و از لحاظ رشد بازار نسبت به دیگر کوین ها سرعت افزایش قیمت و نزول قیمت کمتری برخودار می باشد ، پس امن ترین سرمایه گذاری از لحاظ مدیریت ریسک را برخودار می باشد.

و مهمتر اینکه در یک روند Parabolic قرار دارد ،که به معنای یک ریتم صعود همیشگی معنا می شود. در ادامه مقاله با هر یک از این روند ها بیشتر آشنا می شویم .

ارزشمندی به لحاظ قیمت دلاری کوین ها استیبل کوین

ارزش دلاری کل مارکت  بصورت همبستگی با بیت کوین مشخص می شود و هرگاه بیت کوین از لحاظ قیمت دلاری رشد کند دیگر کوین ها با ارزشمندی بیت کوین ارزشمند می شوند  ، برای محاسبه ارزش بازار باید همیشه  ابتدا قیمت بیت کوین را در نظر داشت و ارزش کل بازار با ارزشمندی بیت کوین ارزشمند است و این نشانه قدرت بیت کوین در بازار تلقی می شود ،و از آن به دامیننس بیت کوین نام می برنند ، استیبل کوین ها که دارای ارزش ثابت بازار می باشند نقش ارز فیات بازار را بازی می کنند و در مناسبات بازار نقش ارز به میزان دلاری محاسبه می شود ، که همواره نسب به ارزش بیت کوین دارای روندی بصورت اوسیلتوری  یعنی بصورت نوسان دار یا نزولی بوده و یا دیجنیتوری بصورت یک رشد عظیم و یک  سقوط عظیم که بازار از آن شت کوین نام می برد و در نهایت ارزش کل سرمایه یک سرمایه گذار به میزان ارزش دلاری آن محاسبه می شود.

روند کلی بازار ارز دیجیتال

همانطور که قبلتر اشاره شد ، هر کوین در بازار ارز دیجیتال با همبستگی شدید بین ارزش دلاری با بیت کوین هم راستا است و لذا از همین جهت سرمایه گذار حرفه ای جهت تعیین استراتژی افزایش میزان بیت کوین های خود از این روند ها استفاده می کنند ؛ روند های مارکت به سه دستی اصلی تقسیم می شوند و این تقسیم بندی شامل تمام ارز های دیجیتال مارکت ارز دیجیتال می شود.

Parabolic

پارابولیک به معنای سهموی وار دارای یک روند صعودی از ابتدا تا بحال معنی می شود ، ممکن است گاهی در میانه مسیر اصلاح انجام شود ولی در نگاه کلی بازار همیشه در روند صعودی بلند مدت قرار دارد ، الگوی زیر توجه فرمایید ؛

Parabolic پارابولیک به معنای سهموی وار دارای
Parabolic پارابولیک به معنای سهموی وار دارای

بیت کوین در حال حاضر با روند قیمتی پارابولیک از سال 2010 تا بحال از بزرگترین دارایی های ، سبد های بزرگ سرمایه گذاری هولدرهای مارکت ارز دیجیتال می باشد ، که درک این موضوع در چیدمان سبد سرمایه گذاری بسیار کلیدی و قابل اهمیت می باشد . و زیربنای مدیریت ریسک و سرمایه سوپر استراتژی بیت کوین قرار دارد . به طوری یک معماله گر بازار ارز دیجیتال بخش بزرگی از سبد سرمایه گذاری خود را بر اساس ارزش بیت کوین سرمایه گذای تعیین می کند . در ادامه با این مفهوم بیشتر آشنا می شوید و دیگر کوین های بازار دارای روند پارابولیک به جفت ارز دلاری هستند ولی در مقابل ارزش معاملاتی بیت کوین دارای چنین روندی نیستند و درک این موضوع در تعیین استراتژی معملاتی بسیار مهم است. که در بخش سبد سرمایه گذاری بیشتر توضیح خواهیم داد.
( جهت اتصال آنلاین به نمودار بیت کوین از ابتدا تا بحال در مجله بیت کوین روی این لینک کلیک کنید )

روند صعودی بیت کوین از ابتدا تا بحال
روند صعودی بیت کوین از ابتدا تا بحال

چارت هفتگی BTCUSD

Oscillator

اوسیلیتور به معنای لغوی نوسان ساز به روند دارای صعود و سقوط های عظیم اشاره دارد. که قالبا در سبد های سرمایه گذاری بیشتر بعنوان کوین افزایش دهنده بیت کوین می توان از آن استفاده کرد . و در بخش دیگر مدیریت سرماه گذاری به عنوان افزایش دهنده ارزش دلاری بازار اشاره دارد .  به نمودار زیر توجه فرمایید ؛

Oscillator ( نوسانی )
Oscillator ( نوسانی )

تمام کوین های بازار دارای روندی به صورت نوسانی در مبادله با بیت کوین دارند و در بلند مدت می توان گفت هیچ یک از ارز های بازار روند پار بولیکی نسبت جفت ارزبیت کوین ندارند ، و دارای روند اسیلاتوری هستند . به عنوان مثال کوین های دیگر از جمله اتریوم ، باننس کوین و … در نمودار زیر اتریوم به بیت کوین قابل مشاهده می باشد. که همانطور در بخش پارابولیک به آن اشاره شد ، در تعیین استراتژی معاملاتی تاثیر بسازی جهت افزایش تعداد بیت کوین ها و همچنین میزان ارزش دلاری بازار این روند نقش موثری دارد که به عنوان مثال بازیگران و هولدر های ارز دیجیتال در کف ها بیت کوین خود را به اتریوم و در سقف ها تبدیل به بیت کوین میکنند و از این رو میزان بیت کوین خود را افزایش می دهند.

Oscillator ( نوسانی )
Oscillator ( نوسانی )

چارت هفتگی  ETHBTC

Degenartor

دیجینتور به معنای لغوی تباه شونده ، فنا شونده به شت کوین های مارکت ارز دیجیتال اشاره داریم و اصولا بسیاری از رمز ارز های بازار که با هایپ بسیار بالا به مارکت ورود میکنند و آینده ای خاصی در بازار ندارند اشاره دارد. که قالبا دارای روند صعودی بسیار بزرگ و سقوط های بزرگ هستند که معمولا در دو حالت یعنی ارزش بیت کوین و دلاری دارای همین روند هستند و در خیلی موارد طرح های پانزی و اسکم (کلاه برداری) هستند . و هیچگونه ارزش سرمایه گذاری ندارند ، و به هیچ وجه جهت سرمایه گذاری توصیه نمی شوند و بیشتر از آنها به شیوه شرط بندی و قمار یاد می شود. و در شرایطی خاص می توانید به بازار ها با مبالغ کم ورود کنید. که باز هم اصلا توصیه نمی شود زیرا ذهن یک معامله گر حرفه ای را شرطی می کند و ممکن است در شرایطی روانشناسانه یک معامله گر را دچار اشتباه کند و حتی ب نابودی کل سرمایه شما بی انجامد ، لازمه کسب در آمد در این بازار ابتدا ادامه حیاط در بازار می باشد و این نکته بسیار هائز اهمیت می باشد.

Degenartor ( تباه شونده )
Degenartor ( تباه شونده )

در زیر یک نمونه واقعی از یک ارز دیجنیتوری به قیمت دلاری می باشد که همانطور مشاهده می فرمایید ، دارای روند های صعودی بزرگ و نزولی های بزرگ در بازار تجربه کرده و در مدت زمان بسیار بالا دارای رنج قیمتی بوده است که صبر هر معامله گر در این مدت زمان در صورت سرمایه گذاری تمام می شود و اقدام با خروج باضرر بزرگ از بازار نموده است و به هیچ عنوان به شاخص طمع خود درچنین مواردی اعتماد نکنید و در صورت ورود با مبالغ کمی آن هم در شرایط خاص که در قسمت سبد سرمایه گذاری توضیح داده شده است ، در چنین رمز ارز هایی شرکت کنید.

Degenartor ( تباه شونده )
Degenartor ( تباه شونده )

چارت هفتگی  OAXBTC

درادامه خاطر نشان می شود این یک برش کوتاه از مجله سوپر استراتژی بیت کوین بود که در اختیار شما قرار گرفته و برای استفاده از این استراتژی ، هتما می بایست شماره دوم مجله را تهییه و مطالعه فرمایید تا از میزان تقسیم بندی سبد سرمایه گذاری خود بصورت اصولی و همچنین شیوه استفاده از هرکدام از اینروند های بیشتر آشنا شده.

سوپر استراتژی بیت کوین
سوپر استراتژی بیت کوین
نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش از مجله  با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات