اوکی اکسچنج

راهنمای کامل معاملات ارز دیجیتال

راهنمای کامل معاملات ارز دیجیتال


محتویات ؛

فصل اولمقدمات کلی

تجارت چیست؟

تجارت یک مفهوم اساسی اقتصادی است که شامل خرید و فروش دارایی می شود. اینها می توانند کالا و خدمات باشند ، جایی که خریدار غرامت را به فروشنده می پردازد. در موارد دیگر ، معامله می تواند شامل مبادله کالا و خدمات بین طرفین معامله باشد.

در زمینه بازارهای مالی ، دارایی های مورد معامله ابزارهای مالی نامیده می شوند . می توانند سهام ، اوراق قرضه ، جفت ارز در بازار فارکس ، گزینه ها ، قراردادهای آتی ، محصولات حاشیه ای ، ارزهای رمزنگاری شده و بسیاری دیگر باشد. اگر این شرایط برای شما جدید است ، نگران نباشید ، ما همه آنها را بعداً در این مقاله توضیح خواهیم داد.

اصطلاح معامله معمولاً برای اشاره به معاملات کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که معامله گران به طور فعال در بازه های زمانی نسبتاً کوتاه ورود و خروج می کنند. با این حال ، این یک فرض کمی گمراه کننده است. در واقع ، معاملات ممکن است به طیف گسترده ای از استراتژی های مختلف مانند معاملات روزانه ، معاملات نوسان ، معاملات رونددار و بسیاری دیگر اشاره داشته باشد. به تفصیل بیشتر به هریک از آنها می پردازیم.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری عبارت است از تخصیص منابع (مانند سرمایه) با انتظار ایجاد سود. این می تواند شامل استفاده از پول برای تأمین بودجه و شروع یک تجارت یا خرید زمین با هدف فروش مجدد آن بعدا با قیمت بالاتر باشد. در بازارهای مالی ، این به طور معمول شامل سرمایه گذاری در ابزارهای مالی می شود به این امید که بعدها آنها را با قیمت بالاتری بفروشیم.

انتظار برای بازگشت ، اصلی ترین مفهوم سرمایه گذاری است (که به ROI نیز معروف است ). برخلاف معاملات ، سرمایه گذاری معمولاً رویکرد بلندمدت تری برای تعهدی ثروت دارد. هدف یک سرمایه گذار ایجاد ثروت در مدت زمان طولانی (سالها یا حتی دهه ها) است. روشهای زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، اما سرمایه گذاران معمولاً از عوامل اساسی برای یافتن فرصتهای سرمایه گذاری خوب استفاده می کنند.
با توجه به ماهیت بلند مدت رویکرد خود ، سرمایه گذاران معمولاً خود را با نوسانات کوتاه مدت قیمت ها نگران نمی کنند. به این ترتیب ، آنها معمولاً نسبتاً منفعل خواهند بود ، بدون اینکه نگران زیان های کوتاه مدت باشند.

تجارت در مقابل سرمایه گذاری ؛ تفاوت چیست؟

هم معامله گران و هم سرمایه گذاران به دنبال کسب سود در بازارهای مالی هستند. روشهای آنها برای رسیدن به این هدف کاملاً متفاوت است.

به طور کلی ، سرمایه گذاران به دنبال ایجاد بازده در مدت زمان طولانی تر هستند و سالها یا حتی دهه ها فکر کنید. از آنجا که سرمایه گذاران افق زمانی بیشتری دارند ، بازدهی هدف آنها برای هر سرمایه گذاری نیز بیشتر است. 
از سوی دیگر معامله گران سعی می کنند از بی ثباتی بازار استفاده کنند آنها اغلب موقعیت ها را وارد و خارج می کنند و ممکن است با هر معامله بازده کوچکتری را جستجو کنند (زیرا اغلب در معاملات متعدد وارد می شوند).

کدامیک بهتر است؟ کدام برای شما مناسب تر است؟ تصمیم با شماست می توانید آموزش خود را در مورد بازارها شروع کنید و سپس با انجام این کار یاد بگیرید. با گذشت زمان ، می توانید تعیین کنید که کدام یک بیشتر با اهداف مالی ، شخصیت و مشخصات تجاری شما مناسب است.

تحلیل بنیادی (فاندامنتال FA) چیست؟

تجزیه و تحلیل بنیادی روشی برای ارزیابی ارزش دارایی های مالی است. یک تحلیلگر بنیادی عوامل اقتصادی و مالی را مورد بررسی قرار می دهد تا تعیین کند که آیا ارزش دارایی عادلانه است یا خیر. این موارد می تواند شامل شرایط کلان اقتصادی مانند وضعیت اقتصاد وسیع تر ، شرایط صنعت یا مشاغل متصل به دارایی (در صورت وجود) باشد. و اینها اغلب از طریق شاخص های پیشرو و عقب مانده اقتصاد کلان پیگیری می شوند .
پس از اتمام تجزیه و تحلیل بنیادی ، تحلیلگران قصد دارند که ارزش دارایی خود را کم ارزش یا بیش از حد ارزیابی کنند . سرمایه گذاران می توانند از این نتیجه گیری هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری خود استفاده کنند.
در مورد ارزهای دیجیتال ، تجزیه و تحلیل بنیادی ممکن است شامل یک حوزه نوظهور از علم داده باشد که مربوط به داده های عمومی بلاک چین به نام معیارهای زنجیره ای است . این معیارها می توانند شامل نرخ هش شبکه ، دارنده های برتر ، تعداد آدرس ها ، تجزیه و تحلیل معاملات و موارد دیگر باشند. با استفاده از داده های فراوان در مورد بلاک چین عمومی ، تحلیلگران می توانند شاخص های فنی پیچیده ای ایجاد کنند که جنبه های خاصی از سلامت کلی شبکه را اندازه گیری می کند.
در حالی که تجزیه و تحلیل بنیادی به طور گسترده ای در بازار سهام یا فارکس استفاده می شود ، در شرایط فعلی برای ارزهای رمزنگاری شده کمتر مناسب است. این طبقه دارایی آنقدر جدید است که به سادگی یک چارچوب استاندارد و جامع برای تعیین ارزش بازار وجود ندارد. علاوه بر این ، بیشتر بازار توسط گمانه زنی ها و روایت ها هدایت می شود. به این ترتیب ، عوامل اساسی معمولاً تأثیرات ناچیزی بر قیمت یک ارز رمزنگاری شده خواهند داشت. با این حال ، راه های دقیق تری برای فکر کردن در مورد ارزش دارایی های رمزنگاری شده ممکن است پس از بالغ شدن بازار ایجاد شود.

تجزیه تحلیل فنی  (تکنیکالTA) چیست؟

تحلیلگران فنی با رویکرد متفاوتی کار می کنند. ایده اصلی تجزیه و تحلیل فنی این است که قیمت تاریخی ممکن است نشان دهد که بازار در آینده چگونه رفتار می کند.

تحلیلگران فنی سعی نمی کنند ارزش ذاتی یک دارایی را دریابند. در عوض ، آنها به فعالیتهای تجاری تاریخی نگاه می کنند و سعی می کنند بر اساس آن فرصت ها را شناسایی کنند. این می تواند شامل تجزیه و تحلیل قیمت و حجم ، الگوهای نمودار ، استفاده از شاخص های فنی و بسیاری از ابزارهای دیگر نمودار باشد. هدف از این تحلیل ارزیابی قدرت یا ضعف یک بازار معین است.
با این اوصاف ، تجزیه و تحلیل فنی تنها ابزاری برای پیش بینی احتمال تغییرات قیمت در آینده نیست. همچنین می تواند چارچوبی مفید برای مدیریت ریسک باشد . از آنجا که تجزیه و تحلیل فنی مدلی را برای تجزیه و تحلیل ساختار بازار ارائه می دهد ، مدیریت معاملات را بیشتر مشخص و قابل اندازه گیری می کند . در این زمینه ، اندازه گیری ریسک اولین قدم برای مدیریت آن است. به همین دلیل است که برخی از تحلیلگران فنی ممکن است معامله گران جدی تلقی نشوند. آنها ممکن است از تجزیه و تحلیل فنی صرفاً به عنوان چارچوبی برای مدیریت ریسک استفاده کنند.
عمل تجزیه و تحلیل فنی را می توان در هر بازار مالی اعمال کرد و در معامله گران ارزهای دیجیتال به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد اما آیا تجزیه و تحلیل فنی کار می کند؟ خوب ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ارزش گذاری بازارهای ارزهای رمزنگاری شده عمدتا توسط گمانه زنی ها هدایت می شود این باعث می شود آنها یک زمین بازی ایده آل برای تحلیلگران فنی باشند ، زیرا آنها تنها با در نظر گرفتن عوامل فنی می توانند پیشرفت کنند.

تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل تکنیکال ؛ کدام بهتر است؟

این بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد. در واقع ، چرا از هر دو استفاده نمی کنید؟ اکثر روشهای تحلیل بازار وقتی با روشها یا شاخصهای دیگر ترکیب شوند ، بهترین عملکرد را دارند. به این ترتیب ، شانس بیشتری برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری قابل اطمینان تر وجود دارد. ترکیب استراتژی های مختلف معاملاتی نیز می تواند به حذف سوگیری ها از فرایند تصمیم گیری شما کمک کند.

گاهی از این مفهوم به عنوان تلاقی یاد می شود . معامله گران متقابل استراتژی های متعددی را با یکدیگر ترکیب می کنند که از همه آنها سود می برد. ایده این است که فرصت های تجاری ارائه شده توسط استراتژی های ترکیبی ممکن است قوی تر از فرصت های ارائه شده توسط تنها یک استراتژی باشد.

چه عواملی بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

قیمت دارایی به سادگی توسط تراز عرضه و تقاضا تعیین می شود. به عبارت دیگر ، تصمیم خریداران و فروشندگان است. جایی که عرضه تقاضا را برآورده می کند ، بازار وجود دارد. اما چه چیز دیگری می تواند ارزش دارایی مالی را افزایش دهد؟

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، عوامل اساسی می تواند وجود داشته باشد ، مانند وضعیت اقتصاد. علاوه بر این ، عوامل فنی مانند سرمایه بازار یک ارز رمزنگاری شده نیز وجود دارد. همچنین ، ممکن است عوامل دیگری نیز در نظر گرفته شوند ، مانند احساسات بازار یا اخبار اخیر.

با این حال ، اینها فقط مواردی هستند – عواملی که باید در نظر گرفته شوند. آنچه واقعاً قیمت دارایی را در یک لحظه معین می کند ، تعادل عرضه و تقاضا است.

روند بازار چیست؟

روند بازار جهت کلی است که قیمت دارایی در آن پیش می رود. در تجزیه و تحلیل فنی ، روندهای بازار معمولاً با استفاده از عملکرد قیمت ، خطوط روند یا حتی میانگین های متحرک کلیدی مشخص می شوند .
به طور کلی ، دو نوع اصلی از روند بازار وجود دارد: بازار گاو نر و خرس . بازار صعودی شامل یک روند صعودی پایدار است ، جایی که قیمت ها به طور مداوم در حال افزایش هستند. بازار خرس شامل یک روند نزولی پایدار است ، جایی که قیمت ها به طور مداوم در حال کاهش هستند. علاوه بر این ، ما همچنین می توانیم بازارهای تلفیقی یا “جانبی” را شناسایی کنیم ، جایی که روند مشخص جهت دار وجود ندارد.
بیت کوین در تمام طول عمر خود در بازار صعودی بوده است.
بیت کوین در تمام طول عمر خود در بازار صعودی بوده است.

بیت کوین در تمام طول عمر خود در بازار صعودی بوده است.

شایان ذکر است که روند بازار به این معنا نیست که قیمت همیشه در جهت روند حرکت می کند. بازار طولانی گاو روندهای خرس کوچکتری دارد و برعکس. این فقط ماهیت روندهای بازار است. این موضوع از منظر است زیرا همه چیز بستگی به بازه زمانی دارد. روندهای بازار در بازه های زمانی بالاتر همیشه اهمیت بیشتری نسبت به روندهای بازار در بازه های زمانی پایین تر خواهند داشت.
یک نکته عجیب در مورد روندهای بازار این است که آنها را می توان تنها با اطمینان کامل در آینده نگر تعیین کرد. ممکن است شما در مورد مفهوم سوگیری عقب نگر شنیده باشید ، که به تمایل افراد برای متقاعد کردن خود نسبت به پیش بینی دقیق رویدادی قبل از وقوع آن اشاره دارد . همانطور که تصور می کنید ، سوگیری دورنگر می تواند تأثیر بسزایی در روند شناسایی روند بازار و تصمیم گیری در مورد معاملات داشته باشد.

چرخه بازار چیست؟

شاید این جمله را شنیده باشید که “بازار به صورت چرخه ای حرکت می کند”. چرخه الگو یا روندی است که در زمان های مختلف ظاهر می شود. به طور معمول ، چرخه های بازار در بازه های زمانی بالاتر از چرخه های بازار در بازه های زمانی پایین تر قابل اطمینان تر هستند. با این وجود ، در نهایت می توانید چرخه های بازار کوچکی را در نمودار ساعتی پیدا کنید ، درست همانطور که ممکن است در دهه های گذشته داده ها را مشاهده کنید.

ماهیت بازارها چرخه ای است. چرخه ها می توانند منجر به عملکرد بهتر کلاس های دارایی نسبت به سایرین شوند. در سایر بخشهای چرخه بازار یکسان ، آن دسته از دارایی های یکسان ممکن است به دلیل شرایط متفاوت بازار از سایر دارایی ها ضعیف عمل کنند.

شایان ذکر است که تقریباً غیرممکن است در هر لحظه مشخص شود که ما در حال حاضر در چرخه بازار هستیم. این تجزیه و تحلیل را می توان با دقت بالا تنها پس از اتمام آن قسمت از چرخه انجام داد. چرخه های بازار نیز به ندرت دارای نقطه شروع و پایان مشخص هستند. همانطور که پیداست ، بودن در لحظه کنونی یک دیدگاه فوق العاده مغرضانه در بازارهای مالی است.
اگر می خواهید در مورد چرخه های بازار بیشتر بخوانید ، روانشناسی چرخه های بازار را مطالعه کنید .

فصل دومبازارهای مالی و ابزارهای معاملات

ابزار مالی چیست؟

به زبان ساده ، یک ابزار مالی یک دارایی قابل معامله است. به عنوان مثال می توان به پول نقد ، فلزات گرانبها (مانند طلا یا نقره) ، سندی که مالکیت چیزی (مانند یک تجارت یا یک منبع) را تأیید می کند ، حق تحویل یا دریافت پول نقد و بسیاری دیگر. ابزارهای مالی می توانند واقعاً پیچیده باشند ، اما ایده اصلی این است که هر چیزی که هستند یا هر چیزی که نشان می دهند ، قابل معامله هستند.

ابزارهای مالی بر اساس روشهای طبقه بندی مختلف انواع مختلفی دارند. یکی از طبقه بندی ها بر اساس این است که آیا آنها ابزارهای نقدی هستند یا ابزارهای مشتقه. همانطور که از نامش پیداست ، ابزارهای مشتقه ارزش خود را از چیز دیگری (مانند ارز رمزنگاری شده) می گیرند. ابزارهای مالی همچنین ممکن است به صورت بدهی یا بر اساس حقوق صاحبان سهام طبقه بندی شوند.

اما ارزهای رمزنگاری شده کجا سقوط می کنند؟ ما می توانیم آنها را از جهات مختلف در نظر بگیریم ، و آنها می توانند در بیش از یک دسته قرار بگیرند. ساده ترین طبقه بندی این است که آنها دارایی های دیجیتالی هستند. با این حال ، پتانسیل ارزهای رمزنگاری شده در ایجاد یک سیستم مالی و اقتصادی کاملا جدید است.
به این معنا ، ارزهای رمزنگاری شده طبقه جدیدی از دارایی های دیجیتالی را تشکیل می دهند. علاوه بر این ، با تکامل اکوسیستم ، ممکن است دسته های جدیدی ایجاد شود که در غیر این صورت امکان پذیر نبود. نمونه های اولیه این امر را می توان در فضای مالی غیر متمرکز (DeFi) مشاهده کرد .

بازار نقطه ای چیست؟

بازار لحظه ای جایی است که ابزارهای مالی با چیزی که “تحویل فوری” نامیده می شود معامله می شود. تحویل ، در این زمینه ، به معنای مبادله ابزار مالی با پول نقد است . این ممکن است تمایز غیر ضروری به نظر برسد ، اما برخی از بازارها فوراً به صورت نقدی تسویه نمی شوند. به عنوان مثال ، هنگامی که ما در مورد بازارهای آتی صحبت می کنیم ، دارایی ها در تاریخ بعدی (زمانی که قرارداد آتی منقضی می شود) تحویل داده می شود.
به زبان ساده ، شما می توانید بازار نقطه ای را به عنوان مکانی که در آن معاملات “در محل” انجام می شود تصور کنید. از آنجا که معاملات بلافاصله تسویه می شود ، قیمت فعلی بازار دارایی اغلب به عنوان قیمت لحظه ای نامیده می شود .
بنابراین ، این در زمینه بازارهای ارزهای رمزنگاری شده به چه معناست؟ در بازار نقطه ای Binance چه کاری می توانید انجام دهید ؟ می توانید سکه ها را با یکدیگر مبادله کنید. بنابراین ، اگر می خواهید BNB خود را به BUSD مبادله کنید ، به بازار نقطه ای BNB/BUSD بروید و voilá کنید! به همین ترتیب ، اگر می خواهید BNB خود را به BTC مبادله کنید ، باید به بازار نقطه ای BNB/BTC بروید . پس از تکمیل سفارشات ، سکه های شما فوراً تعویض می شوند. این یکی از ساده ترین روش های تجارت ارزهای رمزنگاری شده است.

تجارت تضمینی چیست؟

معاملات حاشیه ای یک روش معامله با استفاده از وجوه قرض گرفته شده از شخص ثالث است. در واقع ، معاملات با حاشیه نتایج را تقویت می کند – هم صعودی و هم نزولی. یک حساب حاشیه ای به معامله گران دسترسی بیشتری به سرمایه می دهد و برخی از ریسک های طرف مقابل را از بین می برد . چطور؟ خوب ، معامله گران می توانند اندازه یکسان را معامله کنند اما سرمایه کمتری در صرافی ارزهای رمزنگاری شده حفظ کنند .
وقتی صحبت از معاملات حاشیه ای می شود ، اغلب واژه های حاشیه و اهرم را می شنوید . حاشیه به میزان سرمایه ای که متعهد می شوید (یعنی از جیب خود ذخیره می کنید) اشاره دارد. اهرم به معنای مبلغی است که حاشیه خود را با آن تقویت می کنید. بنابراین ، اگر از اهرم 2 برابر استفاده می کنید ، بدین معنی است که پوزیشن را باز می کنید که دو برابر حاشیه شما است. اگر از اهرم 4 برابر استفاده می کنید ، موقعیتی را باز می کنید که چهار برابر ارزش حاشیه شما است و غیره.
با این حال ، از انحلال آگاه باشید . هرچه از اهرم بیشتر استفاده کنید ، قیمت انحلال به ورودی شما نزدیکتر است. اگر شما تصفیه شوید ، خطر از دست دادن کل حاشیه خود را دارید. بنابراین ، قبل از شروع به کار از خطرات بالای معاملات در حاشیه آگاه باشید. Binance حاشیه راهنمای معاملاتی یک منبع ضروری است قبل از شما آغاز شده است.
معاملات مارجین در معاملات سهام ، کالا و فارکس و همچنین بازارهای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . در یک محیط سنتی تر ، وام گرفته شده توسط یک کارگزار سرمایه گذاری ارائه می شود. وقتی صحبت از ارزهای رمزنگاری شده به میان می آید ، این وجوه معمولاً در مقابل هزینه ای برای تأمین مالی توسط صرافی وام داده می شود. با این حال ، در برخی موارد دیگر ، وجوه وام گرفته شده ممکن است مستقیماً از معامله گران دیگر در این پلت فرم دریافت شود. این امر معمولاً دارای نرخ بهره متغیر (هزینه تأمین مالی) است ، زیرا این نرخ توسط یک بازار آزاد تعیین می شود.
بنابراین ، ما به طور خلاصه توضیح دادیم که معاملات حاشیه ای چیست ، اما همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد. اگر می خواهید بیشتر بخوانید ، بررسی کنید که تجارت حاشیه چیست؟ .

بازار مشتقات چیست؟

مشتقات دارایی های مالی هستند که ارزش خود را بر اساس چیز دیگری تعیین می کنند. این می تواند یک دارایی اساسی یا سبد دارایی باشد. رایج ترین انواع سهام ، اوراق قرضه ، کالاها ، شاخص های بازار یا ارزهای رمزنگاری شده است .
خود محصول مشتق شده اساساً یک قرارداد بین چندین طرف است. قیمت خود را از دارایی اساسی که به عنوان معیار استفاده می شود دریافت می کند. هر دارایی که به عنوان نقطه مرجع مورد استفاده قرار گیرد ، مفهوم اصلی این است که محصول مشتق شده ارزش خود را از آن به دست می آورد. برخی از نمونه های رایج محصولات مشتقه عبارتند از قراردادهای آتی ، قراردادهای اختیار معامله و مبادله .
بر اساس برخی برآوردها ، بازار مشتقات یکی از بزرگترین بازارهای موجود است. چطور؟ خوب ، مشتقات می توانند تقریباً برای هر محصول مالی وجود داشته باشد – حتی خود مشتقات. بله ، مشتقات را می توان از مشتقات ایجاد کرد. و سپس ، مشتقات را می توان از آن مشتقات ایجاد کرد ، و غیره. آیا این مانند خانه ای متزلزل از کارت ها به نظر می رسد که آماده خراب شدن است؟ خوب ، این ممکن است چندان دور از واقعیت نباشد. برخی استدلال می کنند که بازار مشتقات نقش مهمی در بحران مالی 2008 داشته است .

قراردادهای آتی و آتی چیست؟

قرارداد آتی یک نوع محصول مشتقات که اجازه می دهد تا معامله گران را به حدس و گمان در قیمت آینده یک دارایی است. این شامل توافق بین طرفین برای تسویه معامله در تاریخ بعدی به نام تاریخ انقضا می شود. همانطور که ما با مشتقات بحث کردیم ، دارایی اساسی برای چنین قراردادی می تواند هر دارایی باشد. نمونه های رایج شامل ارزهای رمزنگاری شده ، کالا ، سهام و اوراق قرضه است.
تاریخ انقضای قرارداد آتی آخرین روزی است که فعالیت معاملاتی برای آن قرارداد خاص ادامه دارد. در پایان آن روز ، قرارداد تا آخرین قیمت معامله شده به پایان می رسد. تسویه قرارداد از قبل تعیین شده است و می تواند به صورت نقدی تسویه شود یا به صورت فیزیکی تحویل داده شود .
وقتی به صورت فیزیکی تحویل داده شود ، دارایی اساسی قرارداد مستقیماً مبادله می شود. به عنوان مثال ، بشکه نفت تحویل داده می شود. هنگامی که به صورت نقدی تسویه می شود ، دارایی اساسی مستقیماً مبادله نمی شود ، فقط ارزشی را که نشان می دهد (به صورت پول نقد یا ارز رمزنگاری شده ) تبدیل می کند.
اگر می خواهید معاملات آتی را در Binance انجام دهید ، حتماً The Ultimate Guide to Trading on Binance Futures را ببینید .

قراردادهای آتی دائمی چیست؟

محصولات آتی راهی عالی برای معامله گران برای گمانه زنی در مورد قیمت دارایی هستند. با این حال ، اگر آنها بخواهند حتی پس از تاریخ انقضا نیز در موقعیت خود باقی بمانند ، چه؟

قراردادهای آتی دائمی را وارد کنید . تفاوت اصلی آنها با یک قرارداد آتی معمولی این است که هرگز منقضی نمی شوند. به این ترتیب ، معامله گران می توانند قیمت دارایی اصلی را بدون نگرانی در مورد انقضا حدس بزنند. 

با این حال ، این یک مشکل خاص خود را ایجاد می کند. اگر قیمت قرارداد آتی دائمی واقعاً از قیمت دارایی اصلی فاصله بگیرد چه؟ از آنجایی که تاریخ انقضا وجود ندارد ، بازارهای آتی دائمی ممکن است با بازار نقطه ای تفاوت عمده و مستمر داشته باشند.

به همین دلیل است که قراردادهای آتی دائمی هزینه ای را که بین معامله گران پرداخت می شود ، اعمال می کنند. بیایید تصور کنیم که بازار معاملات آتی دائمی بالاتر از بازار لحظه ای معامله می شود. در این حالت ، نرخ تامین مالی مثبت خواهد بود ، به این معنی که موقعیت های طولانی (خریداران) هزینه های تأمین مالی را به موقعیت های کوتاه (فروشندگان) می پردازند. این امر خریداران را تشویق به فروش می کند و در نتیجه قیمت قرارداد کاهش می یابد و آن را به قیمت لحظه ای نزدیک می کند. برعکس ، اگر بازار معاملات آتی دائمی کمتر از بازار لحظه ای معامله شود ، نرخ تامین مالی منفی خواهد بود. این بار ، شورت برای تحریک افزایش قیمت قرارداد هزینه زیادی می پردازد. 

به طور خلاصه ، اگر بودجه مثبت باشد ، بلند مدت کوتاه مدت است. اگر بودجه منفی باشد ، شورت بلند مدت می پردازد.

قراردادهای آتی دائمی در بین معامله گران بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار محبوب هستند . اگر می خواهید در مورد قراردادهای آتی دائمی بیشتر بخوانید ، ببینید قراردادهای آتی دائمی چیست؟ .

قراردادهای اختیار معامله چیست؟

قرارداد اختیار معامله نوعی محصول مشتقه است که به معامله گران حق خرید و فروش دارایی در آینده را با قیمت مشخص ، اما نه تعهد ، می دهد. تفاوت اصلی بین قرارداد آتی و قرارداد اختیار معامله در این است که معامله گران ملزم به تسویه قراردادهای اختیار معامله نیستند.

وقتی معامله گران یک قرارداد اختیار معامله خریداری می کنند ، حدس می زنند که قیمت به سمتی می رود. 

دو نوع قرارداد اختیار معامله وجود دارد: گزینه های تماس و اختیار معامله . یک گزینه تماس روی قیمت بالا می رود ، در حالی که یک گزینه قرار دادن قیمت در حال کاهش است.
مانند سایر محصولات مشتقه ، قراردادهای اختیار معامله می تواند بر اساس طیف گسترده ای از دارایی های مالی باشد: شاخص های بازار ، کالاها ، سهام ، ارزهای رمزنگاری شده و غیره.
گزینه های قرارداد می توانید استراتژی های معاملاتی بسیار پیچیده و روش های مدیریت خطر، مانند فعال مصون سازی . در زمینه ارزهای رمزنگاری شده ، گزینه ها ممکن است برای معدنچیانی که می خواهند دارایی های رمزنگاری شده خود را تحت پوشش قرار دهند مفیدترین باشد . به این ترتیب ، آنها در برابر حوادثی که می تواند تأثیر مخربی بر وجوه آنها داشته باشد ، بهتر محافظت می شوند.
اگر می خواهید در مورد قراردادهای اختیاری بیشتر بخوانید ، بررسی کنید که قراردادهای آپشن چیست؟ . اگر می خواهید گزینه های Binance را مبادله کنید ، ابتدا راهنمای گزینه های ما را برای iOS و Android بخوانید .

بازار ارز (فارکس) چیست؟

ارز (فارکس، فارکس) بازار است که در آن معامله گران می توانند یک کشور تبادل ارز را به دیگری. در اصل ، بازار فارکس چیزی است که نرخ ارز را در سراسر جهان تعیین می کند.
ما اغلب ارزها را دارایی های “پناهگاه امن” می دانیم . حتی اصطلاح « استیبل کوین » از نظر تئوری باید به این معنا باشد که دارایی به نوعی از نوسانات در امان است . با این حال ، اگرچه این تا حدی صادق است ، ارزها نیز می توانند نوسانات قابل توجهی در بازار تجربه کنند. چطور؟ خوب ، ارزش ارزها نیز بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود. علاوه بر این ، ممکن است تحت تأثیر تورم یا سایر نیروهای بازار مرتبط با تجارت و سرمایه گذاری جهانی و عوامل ژئوپلیتیک قرار گیرند.
بازار فارکس چگونه کار می کند؟ خوب ، جفت ارزها ممکن است توسط بانک های سرمایه گذاری ، بانک های مرکزی ، شرکت های تجاری ، شرکت های سرمایه گذاری ، صندوق های سرمایه گذاری و معامله گران خرده فروشی معامله شوند. بازار فارکس همچنین امکان تبدیل ارزهای جهانی را برای تسویه حساب های تجاری بین المللی فراهم می کند.

معامله گران فارکس به طور معمول از استراتژی های معاملات روزانه مانند افزایش سرمایه برای تقویت بازده خود استفاده می کنند. ما در این مقاله به نحوه عملکرد دقیق آن خواهیم پرداخت.

بازار فارکس یکی از اجزای اصلی اقتصاد جهانی مدرن است. در واقع ، بازار فارکس بزرگترین و نقدترین بازار مالی جهان است.

نشانه های اهرمی چیست؟

توکن های اهرمی دارایی های قابل معامله ای هستند که می توانند بدون نیاز به معمول برای مدیریت یک موقعیت اهرمی ، قیمت ارز رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار دهند. این بدان معناست که شما نباید نگران حاشیه ، وثیقه ، بودجه و انحلال باشید .
توکن های اهرمی یک محصول مالی نوآورانه هستند که فقط به لطف قدرت بلاک چین وجود دارند . توکن های اهرمی در ابتدا توسط مبادله مشتقات FTX معرفی شدند ، اما از آن زمان پیاده سازی های جایگزین مختلفی مشاهده شد. با این حال ، ایده اصلی پشت آنها هنوز یکسان است – نشانه گذاری موقعیت های اهرمی باز. این یعنی چی؟
توکن های اهرمی نشان دهنده موقعیت های آتی باز و ابدی باز به صورت توکن هستند. یادتان هست وقتی بحث کردیم که چگونه می توان مشتقات را از مشتقات ایجاد کرد؟ توکن های اهرمی یک مثال برجسته هستند زیرا ارزش خود را از موقعیت های آتی ، که مشتق نیز هستند ، می گیرند.
توکن های اهرمی راهی عالی برای بدست آوردن یک اهرم ساده در برابر یک ارز رمزنگاری شده هستند. اگر می خواهید آنها را با Binance معامله کنید ، راهنمای مبتدیان برای نشانه های مورد استفاده Binance (BLVT) را بررسی کنید .
اگر می خواهید در مورد توکن های FTX Leveraged بخوانید ، راهنمای مبتدیان برای توکن های FTX Leveraged را ببینید .

فصل سوماستراتژی های تجارت و سرمایه گذاری

استراتژی معاملاتی چیست؟

استراتژی معاملاتی به سادگی طرحی است که هنگام انجام معاملات دنبال می کنید. هیچ رویکرد درستی برای معامله وجود ندارد ، بنابراین هر استراتژی تا حد زیادی به مشخصات و ترجیحات معامله گر بستگی دارد. 

صرف نظر از رویکرد شما در تجارت ، ایجاد یک برنامه بسیار مهم است – این برنامه اهداف واضحی را مشخص می کند و می تواند از ادامه مسیر به دلیل احساسات جلوگیری کند. به طور معمول ، شما می خواهید تصمیم بگیرید که چه چیزی را معامله می کنید ، چگونه می خواهید آن را معامله کنید و نقاطی که در آن وارد و خارج می شوید.

در فصل زیر ، ما به چند نمونه از استراتژی های معاملاتی محبوب می پردازیم. 

مدیریت سبد سهام چیست؟

مدیریت پورتفولیو به ایجاد و مدیریت مجموعه ای از سرمایه گذاری ها مربوط می شود. نمونه کارها خود گروهی از دارایی ها هستند – می تواند شامل هر چیزی از Beanie Babies تا املاک و مستغلات باشد. اگر شما به طور انحصاری به تجارت ارزهای رمزپایه می پردازید ، احتمالاً از ترکیبی از بیت کوین و دیگر سکه ها و توکن های دیجیتالی تشکیل شده است. 

اولین قدم شما این است که انتظارات خود را از نمونه کارها در نظر بگیرید. آیا شما به دنبال سبد سرمایه گذاری هستید که نسبتاً از نوسانات محافظت می شود یا چیزی خطرناک تر که ممکن است در کوتاه مدت بازده بالاتری را به همراه داشته باشد؟

تفکر در مورد نحوه مدیریت نمونه کارها بسیار مفید است. برخی ممکن است یک استراتژی منفعل را ترجیح دهند – استراتژی که در آن شما سرمایه گذاری خود را پس از راه اندازی تنها می گذارید. دیگران می توانند یک رویکرد فعال را اتخاذ کنند ، جایی که آنها به طور مداوم دارایی ها را می خرند و می فروشند تا به سود برسند.

مدیریت ریسک چیست؟

مدیریت ریسک چیست؟
مدیریت ریسک چیست؟

مدیریت ریسک برای موفقیت در تجارت بسیار مهم است. این امر با شناسایی انواع خطراتی که ممکن است با آنها مواجه شوید شروع می شود:

 • ریسک بازار: ضررهای احتمالی که ممکن است در صورت از دست دادن دارایی تجربه کنید.
 • ریسک نقدینگی: ضررهای احتمالی ناشی از بازارهای غیر نقدینگی ، جایی که به راحتی نمی توانید خریدار برای دارایی های خود پیدا کنید.
 • ریسک عملیاتی: تلفات احتمالی ناشی از شکست های عملیاتی. اینها ممکن است به دلیل خطای انسانی ، خرابی سخت افزار/نرم افزار یا رفتار کلاهبرداری عمدی توسط کارکنان باشد.
 • ریسک سیستمیک: ضررهای احتمالی ناشی از شکست بازیگران در صنعتی که در آن فعالیت می کنید ، که بر همه مشاغل آن بخش تأثیر می گذارد. همانطور که در سال 2008 اتفاق افتاد ، فروپاشی برادران لمان بر سیستم های مالی جهانی تأثیر چشمگیری داشت.

همانطور که می بینید ، شناسایی ریسک با دارایی های موجود در مجموعه شما شروع می شود ، اما برای تأثیرگذاری باید عوامل داخلی و خارجی را در نظر گرفت. در مرحله بعد ، شما می خواهید این خطرات را ارزیابی کنید. هر چند وقت یکبار به احتمال زیاد با آنها برخورد می کنید؟ شدت آنها چقدر است؟

با سنجش خطرات و پی بردن به تاثیر احتمالی آنها بر نمونه کارها ، می توانید آنها را رتبه بندی کرده و استراتژی ها و پاسخ های مناسب را تدوین کنید. به عنوان مثال ، ریسک سیستمیک را می توان با تنوع در سرمایه گذاری های مختلف کاهش داد و ریسک بازار را می توان با استفاده از ضررهای ناگهانی کاهش داد .

معاملات روزانه چیست؟

معاملات روزانه یک استراتژی است که شامل ورود و خروج از موقعیت ها در همان روز است. این اصطلاح از بازارهای قدیمی ناشی می شود و اشاره به این واقعیت دارد که آنها فقط برای دوره های تعیین شده در طول روز باز هستند. در خارج از آن دوره ها ، انتظار نمی رود معامله گران روزانه هیچ یک از موقعیت های خود را باز نگه دارند. 

همانطور که احتمالاً می دانید ، بازارهای ارزهای رمزنگاری شده مشمول زمان باز یا بسته شدن نیستند. شما می توانید هر روز از سال به صورت شبانه روزی معامله کنید. با این وجود ، معاملات روزانه در زمینه ارزهای رمزنگاری شده به سبک معاملاتی اشاره می کند که در آن معامله گر در 24 ساعت از موقعیت ها وارد و خارج می شود.
در معاملات روزانه ، اغلب برای تجزیه و تحلیل کدام دارایی ها به تجزیه و تحلیل فنی تکیه می کنید . از آنجا که سود در چنین مدت کوتاهی می تواند حداقل باشد ، شما می توانید در محدوده وسیعی از دارایی ها معامله کنید تا بازده خود را به حداکثر برسانید. با این وجود ، برخی ممکن است سالها به طور انحصاری یک جفت را معامله کنند.

این سبک به وضوح یک استراتژی تجاری بسیار فعال است. این می تواند بسیار سودآور باشد ، اما ریسک قابل توجهی را با خود به همراه دارد. به این ترتیب ، معاملات روزانه به طور کلی برای معامله گران با تجربه مناسب تر است.

به دنبال شروع به کار با ارز رمزنگاری شده هستید؟ بیت کوین در بایننس بخرید!

تجارت نوسان چیست؟

در معاملات نوسان ، شما همچنان سعی می کنید از روندهای بازار سود ببرید ، اما افق زمانی طولانی تر است – موقعیت ها معمولاً در هر نقطه از چند روز تا چند ماه حفظ می شوند. 

غالباً هدف شما شناسایی دارایی ای است که به نظر کم ارزش می رسد و ارزش آن افزایش می یابد. شما این دارایی را خریداری می کنید ، سپس با افزایش قیمت آن را به فروش می رسانید تا سود ایجاد کنید. یا می توانید دارایی های بیش از حد ارزش را پیدا کنید که احتمال کاهش ارزش آنها وجود دارد. سپس ، می توانید برخی از آنها را با قیمت بالا بفروشید ، به این امید که آنها را با قیمت پایین تری خریداری کنید.

مانند معاملات روزانه ، بسیاری از معامله گران نوسان از تجزیه و تحلیل فنی استفاده می کنند . با این حال ، از آنجا که استراتژی آنها در یک دوره طولانی تر اجرا می شود ، تجزیه و تحلیل بنیادی نیز ممکن است یک ابزار ارزشمند باشد. 

معاملات نوسان بیشتر به دنبال یک استراتژی مبتدی است. عمدتا به این دلیل که با استرس معاملات روز سریع همراه نمی شود. در مواردی که دومی با تصمیم گیری سریع و زمان زیاد روی صفحه مشخص می شود ، تجارت نوسان به شما امکان می دهد وقت خود را بگیرید.

معاملات موقعیتی چیست؟

معاملات موقعیت (یا روند) یک استراتژی بلند مدت است. معامله گران دارایی را برای نگهداری برای مدت طولانی (عموماً بر حسب ماه) اندازه گیری می کنند. هدف آنها این است که با فروش این دارایی ها با قیمت بالاتر در آینده سود کسب کنند.

چیزی که معاملات موقعیتی را از معاملات نوسان بلندمدت متمایز می کند ، منطقی بودن پشت سر گذاشتن معامله است. معامله گران موقعیت نگران روندهایی هستند که می توانند در دوره های طولانی مشاهده شوند – آنها سعی می کنند از جهت کلی بازار سود ببرند. از سوی دیگر ، معامله گران نوسان ، معمولاً به دنبال پیش بینی “نوسانات” در بازار هستند که لزوماً با روند گسترده تر ارتباط ندارند.

غیرمعمول نیست که معامله گران موقعیتی از تجزیه و تحلیل بنیادی استقبال می کنند ، صرفاً به این دلیل که اولویت زمانی آنها به آنها امکان می دهد تا وقایع اساسی را تحقق بخشند. این بدان معنا نیست که از تجزیه و تحلیل فنی استفاده نمی شود. در حالی که معامله گران موقعیت بر این فرض کار می کنند که روند ادامه خواهد داشت ، استفاده از شاخص های فنی می تواند آنها را از احتمال تغییر روند آگاه کند.

مانند معاملات نوسان ، تجارت موقعیت یک استراتژی ایده آل برای مبتدیان است. بار دیگر ، افق طولانی مدت به آنها فرصت کافی می دهد تا در مورد تصمیمات خود مشورت کنند.

اسکالپ چیست؟

از بین تمام استراتژی های مورد بحث ، اسکالپ در کوچکترین بازه های زمانی انجام می شود. Scalpers سعی می کند نوسانات کوچکی در قیمت ایجاد کند ، اغلب در چند دقیقه (یا حتی ثانیه) از موقعیت ها وارد و خارج می شود. در بیشتر موارد ، آنها از تجزیه و تحلیل فنی برای پیش بینی تحرکات قیمت استفاده می کنند و از اسپرد پیشنهاد و سایر ناکارآمدی ها برای کسب سود استفاده می کنند. به دلیل محدوده زمانی کوتاه ، معاملات اسکالپ اغلب درصد کمی از سود را به دست می آورند – معمولاً کمتر از 1. اما اسکالپ یک بازی اعداد است ، بنابراین سودهای کوچک مکرر می تواند در طول زمان افزایش یابد.

اسکالپ به هیچ وجه یک استراتژی مبتدی نیست. درک عمیق بازارها ، پلتفرم هایی که در آنها معامله می کنید و تجزیه و تحلیل فنی برای موفقیت حیاتی است. گفته می شود ، برای معامله گران که می دانند چه می کنند ، شناسایی الگوهای مناسب و استفاده از نوسانات کوتاه مدت می تواند بسیار سودآور باشد.

تخصیص و تنوع دارایی چیست؟

تخصیص و تنوع دارایی ها اصطلاحاتی هستند که معمولاً به جای یکدیگر استفاده می شوند. ممکن است اصول گفته شده همه تخم مرغ های خود را در یک سبد نگهداری نکنید ، بدانید . نگهداری همه تخم مرغ ها در یک سبد نقطه مرکزی شکست را ایجاد می کند – این امر در مورد ثروت شما نیز صادق است. سرمایه گذاری پس اندازهای عمر خود بر روی یک دارایی شما را در معرض خطر مشابهی قرار می دهد. اگر دارایی مورد نظر سهام یک شرکت خاص بود و آن شرکت منفجر می شد ، شما پول خود را در یک حرکت سریع از دست می دادید.
این فقط در مورد دارایی های واحد صادق نیست ، بلکه در مورد کلاس دارایی است. در صورت وقوع بحران مالی ، انتظار می رود که تمام سهم در اختیار شما ارزش خود را از دست بدهد. این به این دلیل است که آنها به شدت با هم ارتباط دارند ، به این معنی که همه تمایل دارند از یک روند پیروی کنند.
تنوع خوب به سادگی پرتفوی شما را با صدها ارز دیجیتال مختلف پر نمی کند. رویدادی را در نظر بگیرید که دولت های جهان ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع می کنند یا رایانه های کوانتومی طرح های رمزنگاری کلید عمومی را که در آنها استفاده می کنیم ، خراب می کند. هر یک از این موارد روی همه دارایی های دیجیتال تأثیر عمیقی خواهد داشت . مانند سهام ، آنها یک طبقه دارایی واحد را تشکیل می دهند.

در حالت ایده آل ، شما می خواهید ثروت خود را در چندین طبقه تقسیم کنید. به این ترتیب ، اگر کسی عملکرد ضعیفی داشته باشد ، هیچ تاثیری بر بقیه مجموعه شما نخواهد داشت. هری مارکوویتز برنده جایزه نوبل این ایده را با نظریه نمونه کارها (MPT) مدرن معرفی کرد. در اصل ، این نظریه برای کاهش نوسانات و ریسک ناشی از سرمایه گذاری در سبد سهام با ترکیب دارایی های نامربوط مطرح می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع ، تخصیص و تنوع دارایی Binance Academy را بررسی کنید ، یا تحقیقات Binance Research در بررسی مزایای تنوع با بیت کوین .

نظریه داو چیست؟

نظریه داو چیست؟
نظریه داو چیست؟

نظریه داو یک چارچوب مالی است که بر اساس ایده های چارلز داو طراحی شده است. داو وال استریت ژورنال را تاسیس کرد و به ایجاد اولین شاخص های سهام ایالات متحده ، معروف به میانگین حمل و نقل داوجونز (DJTA) و میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) کمک کرد.

اگرچه نظریه داو هرگز توسط خود داو رسمی نشده است ، اما می توان آن را مجموعه ای از اصول بازار ارائه شده در نوشته های وی دانست. در اینجا برخی از مهمترین موارد مصرف عبارتند از:

 • همه چیز قیمت دارد – داو طرفدار فرضیه بازار کارآمد (EMH) بود ، این ایده که بازارها تمام اطلاعات موجود در مورد قیمت دارایی های خود را منعکس می کنند.
 • روندهای بازار – داو اغلب با مفهوم روندهای بازار همانطور که امروزه آنها را می شناسیم ، تمایز قائل می شود و بین روندهای اولیه ، ثانویه و سوم تمایز قائل می شود.
 • مراحل یک روند اولیه – در روندهای اولیه ، داو سه مرحله را مشخص می کند: تجمع ، مشارکت عمومی و اضافه و توزیع.
 • همبستگی بین شاخص- داو معتقد بود که روند در یک شاخص را نمی توان تأیید کرد مگر اینکه در شاخص دیگری قابل مشاهده باشد.
 • اهمیت حجم – یک روند همچنین باید با حجم معاملات بالا تأیید شود.
 • روندها تا زمان برگشت معتبر هستند – در صورت تأیید روند ، تا زمانی که معکوس معکوس رخ دهد ، ادامه می یابد.

شایان ذکر است که این یک علم دقیق نیست – این یک نظریه است و ممکن است واقعیت نداشته باشد. با این حال ، این یک نظریه است که بسیار تأثیرگذار است و بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران آن را بخشی جدایی ناپذیر از روش خود می دانند.

نظریه موج الیوت چیست؟

نظریه موج الیوت (EWT) یک اصل است که بر آن حرکات بازار از روانشناسی شرکت کنندگان در بازار پیروی می کند . در حالی که در بسیاری از استراتژی های تجزیه و تحلیل فنی استفاده می شود ، این یک شاخص یا تکنیک معاملاتی خاص نیست. بلکه راهی برای تجزیه و تحلیل ساختار بازار است.

الگوی موج الیوت را می توان به طور معمول در یک سری هشت موج شناسایی کرد که هر کدام از آنها یا موج محرک است یا موج اصلاحی. شما پنج موج محرک دارید که از روند کلی پیروی می کنند و سه موج اصلاحی که بر خلاف آن حرکت می کنند.

یک چرخه موج الیوت ، با موج های محرک (آبی) و موج های اصلاحی (زرد).
یک چرخه موج الیوت ، با موج های محرک (آبی) و موج های اصلاحی (زرد).

یک چرخه موج الیوت ، با موج های محرک (آبی) و موج های اصلاحی (زرد).

الگوها همچنین دارای ویژگی فراکتال هستند ، به این معنی که می توانید در یک موج بزرگنمایی کنید تا الگوی موج الیوت دیگر را ببینید. از طرف دیگر ، می توانید با کوچک نمایی متوجه شوید که الگوی مورد بررسی شما نیز یک موج از چرخه بزرگتر موج الیوت است.

نظریه موج الیوت با نظرات متفاوتی روبرو می شود. برخی معتقدند که این روش بسیار ذهنی است زیرا معامله گران می توانند امواج را به روش های مختلف بدون نقض قوانین شناسایی کنند. مانند نظریه داو ، نظریه موج الیوت نیز بی عیب نیست ، بنابراین نباید به عنوان یک علم دقیق در نظر گرفته شود. با این وجود ، بسیاری از معامله گران با ترکیب EWT با سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی موفقیت های زیادی کسب کرده اند.

اتمام مقدمه ای بر نظریه موج الیوت برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع.

روش Wyckoff چیست؟

روش Wyckoff یک استراتژی تجاری و سرمایه گذاری گسترده است که توسط Charles Wyckoff در دهه 1930 توسعه یافت. کارهای او به عنوان سنگ بنای تکنیک های تجزیه و تحلیل تکنیکی مدرن در بازارهای مالی متعدد در نظر گرفته می شود.

وایکاف سه قانون اساسی را پیشنهاد کرد – قانون عرضه و تقاضا ، قانون علت و معلول ، و قانون تلاش در برابر نتیجه . او همچنین نظریه Composite Man را تدوین کرد ، که با تجزیه روندهای اولیه چارلز داو همپوشانی قابل توجهی دارد . کار او در این زمینه به ویژه برای معامله گران ارزهای رمزنگاری شده ارزشمند است.

در جنبه های عملی ، روش Wyckoff خود یک رویکرد پنج مرحله ای برای تجارت است. می توان آن را به شرح زیر تجزیه کرد:

 • روند را تعیین کنید: اکنون چگونه است و به کجا می رود؟
 • دارایی های قوی را شناسایی کنید: آیا آنها با بازار حرکت می کنند یا در جهت مخالف؟ 
 • دارایی هایی با علت کافی پیدا کنید: آیا دلیل کافی برای ورود به موقعیت وجود دارد؟ آیا خطرات باعث می شود پاداش بالقوه ارزش داشته باشد؟
 • احتمال حرکت را ارزیابی کنید: آیا مواردی مانند تست های خرید و فروش ویکف به حرکت احتمالی اشاره می کند؟ قیمت و حجم چه چیزی را نشان می دهد؟ آیا این دارایی آماده حرکت است؟
 • زمان ورود خود را مشخص کنید: وضعیت دارایی ها نسبت به بازار عمومی چگونه است؟ بهترین زمان برای ورود به موقعیت چه زمانی است؟
روش Wyckoff تقریباً یک قرن پیش معرفی شد ، اما تا به امروز بسیار مرتبط است. دامنه تحقیقات Wyckoff بسیار وسیع بود و بنابراین موارد فوق را فقط باید به عنوان یک نمای کلی متمرکز در نظر گرفت. توصیه می شود کارهای او را عمیق تر بررسی کنید ، زیرا دانش تجزیه و تحلیل فنی ضروری را ارائه می دهد. با روش Wyckoff توضیح داده شده شروع کنید .

خرید و نگهداری چیست؟

استراتژی “خرید و نگه داشتن” ، شاید شگفت آور ، شامل خرید و نگهداری دارایی باشد. این یک بازی منفعل بلند مدت است که در آن سرمایه گذاران بدون توجه به شرایط بازار دارایی را خریداری کرده و سپس آن را تنها می گذارند. یک مثال خوب برای این امر در حوزه رمزنگاری HODLing است که معمولاً به سرمایه گذارانی اشاره می کند که ترجیح می دهند به جای تجارت فعال ، سالها خرید و نگهداری کنند.

این می تواند روشی سودمند برای کسانی باشد که ترجیح می دهند سرمایه گذاری “عملی” انجام دهند زیرا نیازی به نگرانی در مورد نوسانات کوتاه مدت یا مالیات بر سود سرمایه ندارند. از سوی دیگر ، این امر مستلزم صبر از طرف سرمایه گذار است و فرض می کند که این دارایی به طور کامل بی ارزش نخواهد بود.

اگر می خواهید روش ساده ای را برای استفاده از این استراتژی در بیت کوین بخوانید ، توضیح دهید که میانگین هزینه دلار (DCA) توضیح داده شده است .

سرمایه گذاری شاخص چیست؟

سرمایه گذاری شاخص را می توان نوعی “خرید و نگهداری” در نظر گرفت. همانطور که از نامش پیداست ، سرمایه گذار به دنبال سودآوری از حرکت دارایی ها در یک شاخص خاص است. آنها می توانند این کار را با خرید دارایی ها به تنهایی یا سرمایه گذاری در صندوق شاخص انجام دهند.
باز هم ، این یک استراتژی منفعل است. همچنین افراد می توانند از تنوع در دارایی های متعدد ، بدون استرس معاملات فعال بهره مند شوند .

تجارت کاغذ چیست؟

معاملات کاغذی می تواند هر نوع استراتژی باشد – اما معامله گر فقط تظاهر به خرید و فروش دارایی می کند. این چیزی است که شما ممکن است به عنوان یک مبتدی (یا حتی به عنوان یک معامله گر با تجربه) در نظر بگیرید تا مهارت های خود را بدون به خطر انداختن پول خود آزمایش کنید.

به عنوان مثال ، ممکن است فکر کنید که یک استراتژی خوب برای تعیین زمان سقوط بیت کوین کشف کرده اید و می خواهید قبل از وقوع آن از سودهای آن سود ببرید. اما قبل از اینکه تمام سرمایه خود را به خطر بیندازید ، ممکن است تجارت کاغذ را انتخاب کنید. این می تواند به سادگی نوشتن قیمت در زمان باز کردن کوتاه شما و دوباره در هنگام بسته شدن آن باشد. شما همچنین می توانید از نوعی شبیه ساز استفاده کنید که از رابط های تجاری محبوب تقلید می کند.

مزیت اصلی معاملات کاغذی این است که در صورت بروز اشتباه می توانید استراتژی ها را بدون از دست دادن پول خود آزمایش کنید. می توانید تصور کنید که حرکات شما با هیچ خطری انجام می شود. البته ، باید توجه داشته باشید که معاملات کاغذ فقط درک محدودی از یک محیط واقعی را به شما می دهد. به سختی می توان احساسات واقعی را که هنگام دخالت پول خود تجربه می کنید تکرار کرد. معاملات کاغذی بدون شبیه ساز واقعی نیز ممکن است به شما حس غلطی از هزینه ها و هزینه ها بدهد ، مگر اینکه آنها را برای پلتفرم های خاصی در نظر بگیرید.

Binance چند گزینه برای معاملات کاغذ ارائه می دهد. به عنوان مثال ، Binnet Futures Testnet یک رابط کاربری کامل ارائه می دهد. اگر خودتان در حال ساخت ربات ها یا برنامه های تجاری هستید ، می توانید از طریق API به testnet مبادله نقطه ای دسترسی پیدا کنید.

فصل چهارممبانی تجزیه و تحلیل فنی

موقعیت Long یا buy چیست؟

موقعیت بلند (یا به سادگی طولانی) به معنای خرید دارایی با انتظار افزایش ارزش آن است. موقعیت های بلند اغلب در زمینه محصولات مشتقه یا فارکس استفاده می شود ، اما اساساً در هر طبقه دارایی یا هر نوع بازار اعمال می شود. خرید دارایی در بازار لحظه به امید افزایش قیمت آن نیز موقعیتی طولانی را تشکیل می دهد.

استفاده طولانی مدت از یک محصول مالی رایج ترین روش سرمایه گذاری است ، به ویژه برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند. استراتژی های معاملاتی بلند مدت مانند خرید و نگهداری بر این فرض است که ارزش دارایی پایه افزایش می یابد. از این نظر ، خرید و نگه داشتن به سادگی طولانی مدت است.

با این حال ، طولانی بودن لزوما به این معنا نیست که معامله گر انتظار دارد از یک حرکت صعودی در قیمت سود ببرد. به عنوان مثال ، نشانه های اهرمی را در نظر بگیرید. BTCDOWN با قیمت بیت کوین رابطه معکوس دارد . اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد ، قیمت BTCDOWN کاهش می یابد. اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد ، قیمت BTCDOWN افزایش می یابد. از این نظر ، ورود به یک موقعیت طولانی در BTCDOWN برابر است با حرکت نزولی قیمت بیت کوین.

موقعیت Short یا Sell چیست؟

موقعیت کوتاه (یا کوتاه) به معنای فروش دارایی به قصد بازخرید آن بعدا با قیمت کمتر است. کوتاه آمدن ارتباط تنگاتنگی با معاملات حاشیه ای دارد ، همانطور که ممکن است در مورد دارایی های وام گرفته شده اتفاق بیفتد. با این حال ، این نیز به طور گسترده ای در بازار مشتقات استفاده می شود و می تواند با یک موقعیت نقطه ای ساده انجام شود. بنابراین ، شورتینگ چگونه کار می کند؟
وقتی صحبت از کوتاه آمدن در بازارهای لحظه ای می شود ، بسیار ساده است. فرض کنید شما در حال حاضر بیت کوین دارید و انتظار دارید قیمت آن کاهش یابد. شما BTC خود را به دلار می فروشید ، زیرا قصد دارید بعداً آن را با قیمت پایین تری خریداری کنید. در این مورد ، شما اساساً وارد یک موقعیت کوتاه در مورد بیت کوین می شوید ، زیرا در حال فروش بالا برای خرید مجدد پایین هستید. به حد کافی ساده است. اما در مورد کوتاهی با وام های قرض گرفته شده چطور؟ بیایید ببینیم چگونه کار می کند. 
شما دارایی ای را وام می گیرید که فکر می کنید ارزش آن کاهش می یابد – برای مثال ، یک سهام یا یک ارز رمزنگاری شده . شما فوراً آن را می فروشید. اگر معامله به راه شما پیش برود و قیمت دارایی کاهش یابد ، همان مقدار دارایی را که وام گرفته اید بازخرید می کنید. شما دارایی هایی را که وام گرفته اید (به همراه سود) بازپرداخت می کنید و از تفاوت بین قیمتی که در ابتدا فروخته اید و قیمتی که دوباره خریداری کرده اید سود می برید.
بنابراین ، کوتاهی بیت کوین با وام های قرض گرفته شده چگونه است؟ بیایید به یک مثال نگاه کنیم. ما وثیقه مورد نیاز را برای قرض گرفتن 1 BTC قرار می دهیم ، سپس بلافاصله آن را به قیمت 10،000 دلار می فروشیم. حالا ما 10 هزار دلار داریم. فرض کنید قیمت تا 8000 دلار کاهش می یابد. ما 1 BTC می خریم و بدهی 1 BTC خود را به همراه سود بازپرداخت می کنیم. از آنجایی که ما در ابتدا بیت کوین را به قیمت 10 هزار دلار فروختیم و در حال حاضر 8000 دلار خریداری کردیم ، سود ما 2000 دلار (منهای پرداخت سود و هزینه معاملات) است.

کتاب سفارش چیست؟

کتاب سفارش مجموعه ای از سفارشات در حال حاضر باز برای یک دارایی، سازماندهی شده توسط قیمت است. وقتی سفارشی را ارسال می کنید که بلافاصله پر نشده است ، به کتاب سفارش اضافه می شود. آنجا می ماند تا زمانی که با سفارش دیگری پر شود یا لغو شود.

کتابهای سفارش با هر پلتفرمی متفاوت خواهند بود ، اما به طور کلی ، تقریباً حاوی اطلاعات یکسانی هستند. تعداد سفارشات را در سطوح قیمت مشخص مشاهده خواهید کرد.

وقتی صحبت از مبادلات رمزنگاری و معاملات آنلاین می شود ، سفارشات موجود در کتاب سفارشات با سیستمی به نام موتور تطبیق مطابقت دارد. این سیستم چیزی است که تضمین می کند که معاملات انجام می شود – شما می توانید آن را به عنوان مغز مبادله در نظر بگیرید. این سیستم ، همراه با کتاب سفارش ، مفهوم مبادله الکترونیکی است.

عمق کتاب سفارش چقدر است؟

عمق کتاب سفارش (یا عمق بازار) به تجسم سفارشات فعلی باز شده در کتاب سفارش اشاره دارد. معمولاً سفارشات خرید را در یک طرف قرار می دهد و سفارشات را در طرف دیگر می فروشد و آنها را بصورت تجمعی روی نمودار نشان می دهد.

سفارش عمق کتاب جفت بازار BTC/USDT در Binance.
سفارش عمق کتاب جفت بازار BTC/USDT در Binance.

سفارش عمق کتاب جفت بازار BTC/USDT در Binance.

به طور کلی تر ، عمق دفتر سفارش همچنین ممکن است به میزان نقدینگی اشاره کند که دفترچه سفارش می تواند جذب کند. هرچه بازار عمیق تر باشد ، نقدینگی بیشتری در دفترچه سفارش وجود دارد. از این نظر ، بازار با نقدینگی بیشتر می تواند سفارشات بزرگتری را بدون تأثیر قابل توجهی بر قیمت جذب کند. با این حال ، اگر بازار نقدشوندگی نداشته باشد ، سفارشات بزرگ ممکن است تأثیر قابل توجهی بر قیمت داشته باشد.

سفارش بازار چیست؟

سفارش بازار ، سفارش خرید یا فروش با بهترین قیمت موجود در بازار است. این اساساً سریع ترین راه برای ورود یا خروج از بازار است.

وقتی در حال تنظیم سفارش بازار هستید ، اساساً می گویید: “من می خواهم این سفارش را در حال حاضر با بهترین قیمت که می توانم اجرا کنم.”
سفارش بازار شما تا زمانی که کل سفارش به طور کامل پر نشده است ، سفارشات را از دفترچه سفارش پر می کند. به همین دلیل است که معامله گران بزرگ (یا نهنگ ) هنگام استفاده از سفارشات بازار می توانند تأثیر قابل توجهی بر قیمت داشته باشند. یک سفارش بزرگ در بازار می تواند نقدینگی را به طور م from ثر از دفترچه سفارش حذف کند. چطور؟ اجازه دهید هنگام بحث در مورد لغزش ، آن را مرور کنیم.
مشتاق یادگیری بیشتر هستید؟ بررسی کنید سفارش بازار چیست؟ .

لغزش در معاملات چیست؟

هنگام صحبت از سفارشات بازار ، چیزی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید – لغزش . وقتی می گوییم سفارشات بازار با بهترین قیمت موجود پر می شوند ، به این معنی است که آنها سفارشات را از دفترچه سفارش تا زمان اجرای کامل سفارش ادامه می دهند. 
با این حال ، اگر نقدینگی کافی در حدود قیمت مورد نظر برای پر کردن یک سفارش بزرگ بازار وجود نداشته باشد ، چه ؟ ممکن است تفاوت زیادی بین قیمتی که انتظار دارید سفارش شما پر کند و قیمتی که آن را پر می کند وجود داشته باشد. این تفاوت لغزش نامیده می شود.
فرض کنید شما می خواهید یک موقعیت طولانی به ارزش 10 BTC در یک altcoin باز کنید . با این حال ، این آلت کوین دارای محدودیت بازار نسبتاً کمی است و در بازار کم نقدینگی معامله می شود. اگر از سفارش بازار استفاده می کنید ، تا زمانی که کل 10 سفارش BTC پر نشود ، سفارشات را از دفترچه سفارش ادامه می دهد. در بازار مایع ، می توانید سفارش 10 بیت کوین خود را بدون تأثیر قابل توجه در قیمت پر کنید. اما ، در این مورد ، کمبود نقدینگی به این معنی است که ممکن است سفارشات فروش کافی در محدوده قیمت فعلی در دفترچه سفارش وجود نداشته باشد. 

بنابراین ، تا زمانی که کل سفارش 10 بیت کوین پر شود ، ممکن است متوجه شوید که متوسط ​​قیمت پرداخت شده بسیار بیشتر از حد انتظار بوده است. به عبارت دیگر ، عدم وجود سفارشات فروش باعث شد سفارشات بازار شما به ترتیب بالا برود و سفارشاتی که به طور قابل ملاحظه ای گرانتر از قیمت اولیه بودند.

هنگام معامله آلت کوین از لغزش آگاه باشید ، زیرا ممکن است برخی از جفت های معاملاتی نقدینگی کافی برای پر کردن سفارشات بازار شما را نداشته باشند.

سفارش محدود چیست؟

سفارش محدود عبارت است از خرید یا فروش دارایی با قیمت مشخص یا بهتر. به این قیمت قیمت محدود می گویند . سفارشات خرید محدود با قیمت محدود یا کمتر اجرا می شود ، در حالی که سفارشات فروش محدود با قیمت محدود یا بالاتر اجرا می شود.
وقتی در حال تعیین یک سفارش محدود هستید ، اساساً می گویید: “من می خواهم این سفارش را با این قیمت خاص یا بهتر ، اما هرگز بدتر اجرا نکنم.”

استفاده از سفارش محدود به شما این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری بر ورود یا خروج خود برای یک بازار معین داشته باشید. در واقع این تضمین می کند که سفارش شما هرگز با قیمتی بدتر از قیمت دلخواه شما انجام نمی شود. با این حال ، این نیز دارای یک جنبه منفی است. ممکن است بازار هرگز به قیمت شما نرسد ، و سفارش شما را خالی نگه دارد. در بسیاری از موارد ، این می تواند به معنی از دست دادن فرصت تجاری بالقوه باشد.

تصمیم گیری در مورد زمان استفاده از سفارش محدود یا سفارش بازار در هر معامله گر متفاوت است. برخی از معامله گران ممکن است فقط از یکی یا دیگری استفاده کنند ، در حالی که سایر معامله گران بسته به شرایط از هر دو استفاده خواهند کرد. نکته مهم این است که نحوه عملکرد آنها را درک کنید تا بتوانید خودتان تصمیم بگیرید.

مشتاق یادگیری بیشتر هستید؟ بررسی کنید سفارش محدودیت چیست؟ .

دستور توقف ضرر چیست؟

اکنون که می دانیم سفارشات بازار و محدودیت چیست ، بیایید در مورد سفارشات توقف ضرر صحبت کنیم. سفارش توقف ضرر نوعی محدودیت یا سفارش بازار است که تنها در صورت دستیابی به قیمت مشخص فعال می شود. این قیمت را قیمت توقف می گویند .
هدف از دستور توقف ضرر عمدتا محدود کردن ضرر است. هر معامله باید دارای نقطه اعتبار سنجی باشد ، که سطح قیمتی است که باید از قبل تعیین کنید. این سطحی است که شما می گویید ایده اولیه شما اشتباه بوده است ، به این معنی که برای جلوگیری از ضررهای بیشتر باید از بازار خارج شوید. بنابراین ، نقطه اعتبار سنجی جایی است که شما معمولاً دستور توقف ضرر خود را می دهید.

سفارش توقف ضرر چگونه کار می کند؟ همانطور که اشاره کردیم ، توقف ضرر می تواند محدودیت یا سفارش بازار باشد. به همین دلیل است که از این انواع می توان به سفارشات توقف محدود و توقف بازار نیز اشاره کرد. نکته کلیدی که باید بدانید این است که توقف ضرر تنها زمانی فعال می شود که به قیمت خاصی برسید (قیمت توقف). با رسیدن به قیمت توقف ، بازار یا سفارش محدود فعال می شود. شما اساساً قیمت توقف را به عنوان محرک سفارش یا محدودیت سفارش خود تعیین می کنید.

با این حال ، یک نکته وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. ما می دانیم که سفارشات محدود فقط با قیمت محدود یا بهتر پر می شوند ، اما هرگز بدتر. اگر از سفارش توقف محدود به عنوان توقف ضرر خود استفاده می کنید و بازار به شدت سقوط می کند ، ممکن است فوراً از قیمت محدودیتان دور شده و سفارش شما ناتمام بماند. به عبارت دیگر ، قیمت توقف سفارش محدودیت توقف شما را تحریک می کند ، اما به دلیل افت شدید قیمت ، سفارش محدود نشده باقی می ماند. به همین دلیل است که سفارشات توقف بازار ایمن تر از سفارشات توقف محدود محسوب می شوند. آنها اطمینان می دهند که حتی در شرایط شدید بازار ، هنگامی که به نقطه نامعتبر خود رسیدید ، خروج شما از بازار تضمین می شود.
مشتاق یادگیری بیشتر هستید؟ بررسی کنید دستور توقف محدودیت چیست؟ .

سازندگان و گیرندگان چیست؟

وقتی سفارشی را ثبت می کنید که بلافاصله پر نمی شود ، اما به کتاب سفارش اضافه می شود ، سازنده می شوید. از آنجا که سفارش شما نقدینگی را به دفترچه سفارش اضافه می کند ، شما “سازنده” نقدینگی هستید.

سفارشات محدود معمولاً به عنوان سفارشات سازنده اجرا می شوند ، اما نه در همه موارد. به عنوان مثال ، فرض کنید شما یک سفارش خرید محدود با قیمت محدودی که به طور قابل توجهی بالاتر از قیمت فعلی بازار است ، قرار می دهید. از آنجا که می گویید سفارش شما می تواند با قیمت محدود یا بهتر اجرا شود ، سفارش شما در برابر قیمت بازار اجرا می شود (زیرا پایین تر از قیمت محدودیتان است).

وقتی سفارشی را ثبت می کنید که بلافاصله پر می شود ، گیرنده می شوید. سفارش شما به کتاب سفارش اضافه نمی شود ، اما بلافاصله با یک سفارش موجود در کتاب سفارش تطبیق داده می شود. از آنجا که شما نقدینگی را از دفترچه سفارش می گیرید ، یک گیرنده هستید. سفارشات بازار همیشه سفارشات گیرنده خواهند بود ، زیرا شما سفارش خود را با بهترین قیمت موجود بازار انجام می دهید.
برخی از صرافی ها از مدل کارمزد چند سطحی استفاده می کنند تا معامله گران را برای ارائه نقدینگی تشویق کنند. پس از همه ، به نفع آنها است که معامله گران با حجم بالا را به صرافی خود جذب کنند – نقدینگی نقدینگی بیشتری را جذب می کند. در چنین سیستم هایی ، سازندگان تمایل دارند هزینه های کمتری نسبت به گیرندگان بپردازند ، زیرا آنها نقدینگی را به صرافی اضافه می کنند. در برخی موارد ، آنها حتی ممکن است تخفیف هزینه را به سازندگان ارائه دهند. در این صفحه می توانید سطح هزینه فعلی خود را در Binance بررسی کنید .
اگر می خواهید بیشتر بخوانید ، بررسی کنید سازندگان و تهیه کنندگان چیست؟ .

گسترش پیشنهاد قیمت چیست؟

گسترش-تقاضای تفاوت بین بالاترین سفارش خرید (است پیشنهاد ) و کمترین سفارش فروش ( بپرسید ) برای یک بازار خاص. در اصل فاصله بین بالاترین قیمت که فروشنده مایل به فروش است و کمترین قیمت در جایی که خریدار مایل به خرید است ، وجود دارد.
اسپرد قیمت پیشنهادی راهی برای اندازه گیری نقدینگی بازار است . هرچه اسپرد قیمت پیشنهادی کمتر باشد ، بازار نقدینگی بیشتری دارد. اسپرد پیشنهاد قیمت نیز می تواند معیاری برای عرضه و تقاضا برای یک دارایی معین در نظر گرفته شود. به این معنا ، عرضه توسط طرف درخواست در حالی که تقاضا توسط طرف پیشنهاد نشان داده می شود.

هنگام سفارش خرید در بازار ، این سفارش با کمترین قیمت موجود موجود می شود. برعکس ، هنگامی که سفارش فروش در بازار می دهید ، با بالاترین پیشنهاد موجود پر می شود. 

نمودار شمعدانی چیست؟

نمودار شمعی یک نمایش گرافیکی از قیمت یک دارایی را برای یک بازه زمانی داده است. این شمعدان از شمعدان تشکیل شده است که هریک نشان دهنده زمان یکسانی است. به عنوان مثال ، یک نمودار 1 ساعته شمعدانی را نشان می دهد که هریک نشان دهنده یک دوره یک ساعت است. یک نمودار 1 روزه شمعدانی را نشان می دهد که هریک نشان دهنده یک دوره یک روز است و غیره.
نمودار روزانه بیت کوین هر شمعدان نشان دهنده یک روز معامله است.
نمودار روزانه بیت کوین هر شمعدان نشان دهنده یک روز معامله است.

نمودار روزانه بیت کوین هر شمعدان نشان دهنده یک روز معامله است.

شمعدان از چهار نقطه داده تشکیل شده است: Open ، High ، Low و Close (که به عنوان مقادیر OHLC نیز نامیده می شود). Open و Close اولین و آخرین قیمت ثبت شده در بازه زمانی مشخص هستند ، در حالی که Low و High به ترتیب کمترین و بالاترین قیمت ثبت شده هستند. 

نمودارهای شمعدانی یکی از مهمترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل داده های مالی هستند. قدمت شمعدان ها به قرن 17 در ژاپن برمی گردد اما در اوایل قرن 20 توسط پیشگامان تجاری مانند چارلز داو تصفیه شده است .
تجزیه و تحلیل نمودار شمعدانی یکی از رایج ترین روش ها برای بررسی بازار بیت کوین با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی است . آیا دوست دارید نحوه خواندن نمودارهای شمعدانی را بیاموزید؟ اتمام راهنمای نمودار شمعی مبتدی .

الگوی نمودار شمعدانی چیست؟

تجزیه و تحلیل فنی تا حد زیادی بر این فرض استوار است که تحرکات قبلی قیمت ممکن است نشان دهنده عملکرد قیمت در آینده باشد. بنابراین ، چگونه شمعدان ها می توانند در این زمینه مفید باشند؟ ایده این است که الگوهای نمودار شمعدان را شناسایی کرده و بر اساس آنها ایده های تجاری ایجاد کنید.

نمودارهای شمعدانی به معامله گران کمک می کند تا ساختار بازار را تجزیه و تحلیل کنند و تعیین کنند که آیا در محیط بازار صعودی یا نزولی هستیم . آنها همچنین ممکن است برای شناسایی مناطق مورد علاقه در نمودار مانند سطوح حمایت یا مقاومت یا نقاط احتمالی برگشت استفاده شوند. اینها مکانهایی در نمودار هستند که معمولاً افزایش فعالیت تجاری دارند.
الگوهای شمعدانی نیز یک راه عالی برای مدیریت ریسک است ، زیرا می تواند تنظیمات تجاری را مشخص و دقیق ارائه دهد. چطور؟ خوب ، الگوهای شمعدان می توانند اهداف قیمت واضح و نقاط نامعتبر را مشخص کنند . این به معامله گران اجازه می دهد تا تنظیمات تجاری بسیار دقیق و کنترل شده ای را ارائه دهند. به این ترتیب ، الگوهای شمعدان به طور گسترده ای توسط معامله گران فارکس و ارزهای دیجیتال استفاده می شود .
برخی از رایج ترین الگوهای شمعدانی شامل پرچم ، مثلث ، گوه ، چکش ، ستاره و سازندهای دوجی است. اگر می خواهید نحوه خواندن آنها را بیاموزید ، 12 الگوی شمعدانی محبوب مورد استفاده در تجزیه و تحلیل فنی و راهنمای مبتدی برای الگوهای نمودار کلاسیک را بررسی کنید .

خط روند چیست؟

خطوط روند یک ابزار گسترده برای معامله گران و تحلیلگران فنی است . آنها خطوطی هستند که نقاط داده خاصی را روی نمودار متصل می کنند. به طور معمول ، این داده ها قیمت هستند ، اما در همه موارد نیست. برخی معامله گران همچنین ممکن است خطوط روند را بر روی شاخص های فنی و نوسان سازها ترسیم کنند .

ایده اصلی پشت خطوط روند تجسم جنبه های خاصی از عملکرد قیمت است. به این ترتیب ، معامله گران می توانند روند کلی و ساختار بازار را شناسایی کنند.

قیمت بیت کوین چندین بار در خط روند لمس می شود که نشان دهنده روند صعودی است.
قیمت بیت کوین چندین بار در خط روند لمس می شود که نشان دهنده روند صعودی است.

قیمت بیت کوین چندین بار در خط روند لمس می شود که نشان دهنده روند صعودی است.

برخی از معامله گران ممکن است فقط از خطوط روند برای درک بهتر ساختار بازار استفاده کنند. دیگران ممکن است از آنها برای ایجاد ایده های تجاری قابل اجرا بر اساس نحوه ارتباط خطوط روند با قیمت استفاده کنند.

خطوط روند را می توان در نمودار تقریباً هر بازه زمانی نشان داد. با این حال ، مانند سایر ابزارهای تحلیل بازار ، خطوط روند در بازه های زمانی بالاتر نسبت به خطوط روند در بازه های زمانی پایین تر قابل اطمینان تر هستند. 

جنبه دیگری که باید در اینجا مورد توجه قرار گیرد ، قدرت خط روند است. تعریف متداول خط روند تعریف می کند که برای معتبر شدن باید حداقل دو یا سه بار قیمت را لمس کند. به طور معمول ، هرچقدر که قیمت خطوط روند را لمس ( آزمایش ) کرده باشد ، می توان از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار بود.
اگر می خواهید در مورد نحوه ترسیم خطوط روند بیشتر بخوانید ، خطوط روند توضیح داده شده را بررسی کنید .

حمایت و مقاومت چیست؟

پشتیبانی و مقاومت برخی از اساسی ترین مفاهیم مربوط به معاملات و تجزیه و تحلیل فنی هستند .
پشتیبانی به معنای سطحی است که در آن قیمت “کف” پیدا می کند. به عبارت دیگر ، سطح پشتیبانی منطقه ای با تقاضای قابل توجه است ، جایی که خریداران وارد عمل شده و قیمت را بالا می برند.
مقاومت به معنای سطحی است که در آن قیمت “سقف” پیدا می کند. سطح مقاومت منطقه ای از عرضه قابل توجه است که در آن فروشندگان وارد عمل شده و قیمت را به سمت پایین می آورند.
سطح پشتیبانی (قرمز) آزمایش شده و شکسته شده و به مقاومت تبدیل می شود.
سطح پشتیبانی (قرمز) آزمایش شده و شکسته شده و به مقاومت تبدیل می شود.

سطح پشتیبانی (قرمز) آزمایش شده و شکسته شده و به مقاومت تبدیل می شود.

اکنون می دانید که حمایت و مقاومت به ترتیب سطوح افزایش تقاضا و عرضه هستند. با این حال ، هنگام فکر کردن در مورد حمایت و مقاومت ، عوامل بسیار دیگری می توانند نقش داشته باشند.

شاخص های فنی مانند خطوط روند ، میانگین متحرک ، نوارهای بولینگر ، ابرهای ایچیموکو و بازگردانی فیبوناچی نیز می توانند سطوح پشتیبانی و مقاومت بالقوه ای را نشان دهند. در واقع حتی از جنبه های روانشناسی انسان نیز استفاده می شود. به همین دلیل است که معامله گران و سرمایه گذاران ممکن است حمایت و مقاومت را بسیار متفاوت در استراتژی معاملاتی خود قرار دهند.
آیا می خواهید بدانید چگونه سطح حمایت و مقاومت را روی نمودار ترسیم کنید؟ اتمام مبانی حمایت و مقاومت توضیح داده شده .

فصل پنجمشاخص های تجزیه و تحلیل فنی (تکنیکال)

شاخص تجزیه و تحلیل فنی چیست؟

شاخص های فنی معیارهای مربوط به یک ابزار مالی را محاسبه می کنند. این محاسبه می تواند بر اساس قیمت ، حجم ، داده های زنجیره ای ، علاقه باز ، معیارهای اجتماعی یا حتی یک شاخص دیگر باشد.
همانطور که قبلاً بحث کردیم ، تحلیلگران فنی روشهای خود را بر این فرض استوار می کنند که الگوهای قیمتی تاریخی ممکن است تحرکات قیمتی آینده را تعیین کند. به این ترتیب ، معامله گران که از تجزیه و تحلیل فنی استفاده می کنند ممکن است از آرایه ای از شاخص های فنی برای شناسایی نقاط ورود و خروج احتمالی در نمودار استفاده کنند.
شاخص های فنی را می توان با روش های مختلف طبقه بندی کرد. این می تواند شامل این باشد که آیا آنها به سمت روندهای آینده ( شاخص های برجسته ) ، تأیید الگویی که در حال انجام است ( شاخص های عقب افتاده ) ، یا روشن شدن رویدادهای زمان واقعی ( شاخص های همزمان ) ، می تواند شامل موارد زیر باشد:
برخی از طبقه بندی های دیگر ممکن است به نحوه ارائه اطلاعات این شاخص ها مربوط باشد. به این معنا ، شاخص های همپوشانی وجود دارد که داده ها را روی قیمت همپوشانی می کند و نوسان سازهایی وجود دارند که بین مقدار حداقل و حداکثر نوسان می کنند. 
همچنین انواع شاخص هایی وجود دارد که هدف آنها اندازه گیری جنبه خاصی از بازار است ، مانند شاخص های حرکت . همانطور که از نامش پیداست ، هدف آنها اندازه گیری و نمایش حرکت بازار است .

بنابراین ، بهترین شاخص تحلیل تکنیکی موجود کدام است؟ پاسخ ساده ای برای این سوال وجود ندارد. معامله گران ممکن است از انواع مختلفی از شاخص های فنی استفاده کنند و انتخاب آنها تا حد زیادی بر اساس استراتژی معاملات فردی آنها است. با این حال ، برای اینکه بتوانند این انتخاب را انجام دهند ، ابتدا باید درباره آنها بیاموزند – و این کاری است که ما در این فصل انجام خواهیم داد.

شاخص های پیشرو در مقابل تاخیر

همانطور که بحث کردیم ، شاخص های مختلف دارای ویژگی های متمایزی هستند و باید برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار گیرند. شاخص های پیشرو به سوی رویدادهای آینده اشاره می کنند. برای تأیید اتفاقی که قبلاً افتاده است از شاخص های تأخیر استفاده می شود. بنابراین ، چه زمانی باید از آنها استفاده کنید؟

شاخص های برجسته معمولاً برای تجزیه و تحلیل کوتاه مدت و میان مدت مفید هستند. آنها زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که تحلیلگران روند را پیش بینی می کنند و به دنبال ابزارهای آماری برای اثبات فرضیه خود هستند. به ویژه در مورد اقتصاد ، شاخص های برجسته می توانند برای پیش بینی دوره های رکود مفید باشند . 

وقتی نوبت به معاملات و تجزیه و تحلیل فنی می رسد ، می توان از شاخص های برجسته برای ویژگی های پیش بینی کننده آنها استفاده کرد. با این حال ، هیچ شاخص خاصی نمی تواند آینده را پیش بینی کند ، بنابراین این پیش بینی ها همیشه باید با یک دانه نمک انجام شود.

شاخص های تأخیر برای تأیید رویدادها و روندهایی که قبلاً اتفاق افتاده یا در حال انجام است استفاده می شود. این ممکن است زائد به نظر برسد ، اما می تواند بسیار مفید باشد. شاخص های عقب افتاده می توانند جنبه های خاصی از بازار را در کانون توجه قرار دهند که در غیر این صورت پنهان خواهند ماند. به این ترتیب ، شاخص های عقب افتاده معمولاً برای تجزیه و تحلیل نمودارهای بلند مدت استفاده می شوند.

هنوز مشتاق یادگیری بیشتر هستید؟ بررسی شاخص های پیشرو و تأخیر توضیح داده شده است .

شاخص حرکت چیست؟

هدف شاخص های شتاب سنجش و نشان دادن شتاب بازار است . شتاب بازار چیست؟ به عبارت ساده ، اندازه گیری سرعت تغییرات قیمت است. هدف شاخص های شتاب سنجش میزان افزایش یا کاهش قیمت ها است. بنابراین ، آنها معمولاً برای تجزیه و تحلیل کوتاه مدت توسط معامله گران که به دنبال سود از انفجار نوسان بالا هستند ، استفاده می شوند .

هدف یک معامله گر لحظه ای این است که در مواقعی که شتاب بالا است وارد معاملات شود و زمانی که حرکت بازار شروع به محو شدن می کند ، خارج شود. به طور معمول ، اگر نوسان کم باشد ، قیمت در محدوده کوچکی متمایل می شود. با افزایش تنش ، قیمت اغلب یک حرکت بزرگ ایجاد می کند و در نهایت از محدوده خارج می شود. این زمانی است که معامله گران شتاب انگیز رشد می کنند.

پس از اتمام حرکت و خروج معامله گران از موقعیت خود ، با سرعت بالا به دارایی دیگری می روند و سعی می کنند همان برنامه بازی را تکرار کنند. به این ترتیب ، شاخص های حرکت به طور گسترده ای توسط معامله گران روزانه ، اسکالپرها و معامله گران کوتاه مدت که به دنبال فرصت های تجاری سریع هستند استفاده می شود. 

حجم معاملات چقدر است؟

حجم معاملات ممکن است در نظر گرفته شود شاخص ناب. این تعداد واحدهای منفرد معامله شده برای یک دارایی در یک زمان معین را نشان می دهد. اساساً نشان می دهد که چقدر از آن دارایی در طول زمان اندازه گیری تغییر کرده است.
برخی حجم معاملات را مهمترین شاخص فنی موجود می دانند . “حجم قبل از قیمت” یک جمله معروف در دنیای تجارت است. این نشان می دهد که حجم معاملات زیاد می تواند شاخص اصلی قبل از حرکت بزرگ قیمت (صرف نظر از جهت) باشد.
با استفاده از حجم در معاملات ، معامله گران می توانند قدرت روند اصلی را اندازه گیری کنند. اگر نوسانات زیاد با حجم معاملات بالا همراه باشد ، ممکن است اعتبار این حرکت تلقی شود. این امر منطقی است زیرا فعالیت های تجاری بالا باید حجم قابل توجهی داشته باشد زیرا بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران در آن سطح قیمت خاص فعالیت می کنند. با این حال ، اگر نوسانات با حجم زیاد همراه نباشد ، روند اساسی ممکن است ضعیف تلقی شود.
سطوح قیمت با حجم تاریخی بالا همچنین ممکن است یک نقطه ورود یا خروج بالقوه خوب برای معامله گران باشد. از آنجا که تاریخ تمایل دارد خود را تکرار کند ، این سطوح ممکن است جایی باشد که احتمال افزایش فعالیت تجاری بیشتر است. در حالت ایده آل ، سطوح حمایت و مقاومت نیز باید با افزایش حجم همراه باشد که قدرت سطح را تأیید می کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست؟

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شاخص است که نشان می دهد که آیا یک دارایی سقف خرید است یا اشباع فروش است. این یک نوسان ساز حرکت است که میزان تغییرات قیمت را نشان می دهد. این نوسان ساز بین 0 تا 100 متغیر است و داده ها معمولاً روی نمودار خطی نمایش داده می شوند.
شاخص RSI در نمودار بیت کوین اعمال می شود.
شاخص RSI در نمودار بیت کوین اعمال می شود.

شاخص RSI در نمودار بیت کوین اعمال می شود.

ایده اندازه گیری حرکت بازار چیست؟ خوب ، اگر حرکت در حال افزایش در حالی است که قیمت در حال افزایش است ، ممکن است روند صعودی قوی تلقی شود. برعکس ، اگر حرکت در روند صعودی کاهش یابد ، روند صعودی ممکن است ضعیف در نظر گرفته شود. در این حالت ، ممکن است معکوس در راه باشد.

بیایید ببینیم تفسیر سنتی RSI چگونه کار می کند. هنگامی که ارزش RSI زیر 30 باشد ، دارایی ممکن است بیش از حد فروخته شده تلقی شود. در مقابل ، ممکن است زمانی که بیش از 70 است خرید بیش از حد در نظر گرفته شود.

با این حال ، خواندن RSI باید با شک و تردید انجام شود. RSI در شرایط فوق العاده بازار می تواند به ارزش های فوق العاده برسد – و حتی در آن صورت ، روند بازار ممکن است برای مدتی ادامه یابد.
RSI یکی از ساده ترین شاخص های فنی برای درک است ، که آن را به یکی از بهترین معامله گران مبتدی تبدیل می کند. اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بخوانید ، بررسی کنید شاخص RSI چیست؟ .

میانگین متحرک (MA) چیست؟

میانگین های متحرک عملکرد قیمت را هموار می کند و تشخیص روند بازار را آسان تر می کند. از آنجا که آنها بر اساس داده های قبلی قیمت هستند ، فاقد کیفیت پیش بینی هستند. به این ترتیب ، میانگین های متحرک به عنوان شاخص های تأخیر در نظر گرفته می شوند.
میانگین متحرک انواع مختلفی دارد – دو مورد رایج آن میانگین متحرک ساده (SMA یا MA) و میانگین متحرک نمایی (EMA) است. چه فرقی بین آنها وجود دارد؟ 
میانگین متحرک ساده با در نظر گرفتن قیمت داده ها از قبل محاسبه N دوره و تولید متوسط. به عنوان مثال ، SMA 10 روزه قیمت متوسط ​​10 روز گذشته را گرفته و نتایج را بر روی نمودار ترسیم می کند.
میانگین متحرک 200 هفته ای بر اساس قیمت بیت کوین.
میانگین متحرک 200 هفته ای بر اساس قیمت بیت کوین.

میانگین متحرک 200 هفته ای بر اساس قیمت بیت کوین.

میانگین متحرک نمایی کمی پیچیده تر است. از فرمول متفاوتی استفاده می کند که تأکید بیشتری بر داده های جدید قیمت دارد. در نتیجه ، EMA سریعتر به رویدادهای اخیر در زمینه قیمت واکنش نشان می دهد ، در حالی که SMA ممکن است زمان بیشتری را برای جبران نیاز داشته باشد.

همانطور که اشاره کردیم ، میانگین های متحرک شاخص های عقب ماندگی هستند. هرچه مدت زمان طرح آنها بیشتر باشد ، تأخیر بیشتر می شود. به این ترتیب ، میانگین متحرک 200 روزه نسبت به میانگین متحرک 100 روزه ، کندتر در برابر قیمتهای آشکار واکنش نشان می دهد.

میانگین متحرک می تواند به شما کمک کند روندهای بازار را به راحتی تشخیص دهید. اگر می خواهید درباره آنها بیشتر بخوانید ، میانگین متحرک توضیح داده شده را ببینید .

واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) چیست؟

MACD یک نوسان ساز که با استفاده از دو میانگین متحرک برای نشان دادن حرکت از یک بازار است. از آنجا که اقدامات قیمت را که قبلاً اتفاق افتاده است پیگیری می کند ، این یک شاخص عقب ماندگی است.

MACD از دو خط تشکیل شده است – خط MACD و خط سیگنال. چگونه آنها را محاسبه می کنید؟ خوب ، خط MACD را با تفریق 26 EMA از 12 EMA دریافت می کنید. به اندازه کافی ساده. سپس ، این را روی خط EMA خط MACD – خط سیگنال ، ترسیم کنید. علاوه بر این ، بسیاری از ابزارهای نمودار نیز هیستوگرام را نشان می دهند که فاصله بین خط MACD و خط سیگنال را نشان می دهد.

شاخص MACD روی نمودار بیت کوین اعمال می شود.
شاخص MACD روی نمودار بیت کوین اعمال می شود.

شاخص MACD روی نمودار بیت کوین اعمال می شود.

معامله گران ممکن است با مشاهده رابطه بین خط MACD و خط سیگنال از MACD استفاده کنند. وقتی به MACD می آید ، معمولاً یک تقاطع بین دو خط یک رویداد قابل توجه است. اگر خط MACD از خط سیگنال عبور کند ، ممکن است به عنوان یک سیگنال صعودی تفسیر شود. در مقابل ، اگر خط MACD از زیر سیگنال عبور کند ، ممکن است به عنوان یک سیگنال نزولی تفسیر شود.
MACD یکی از شاخص ترین شاخص های فنی برای اندازه گیری حرکت بازار است. اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بخوانید ، MACD Indicator Explained را بررسی کنید .

ابزار بازیابی فیبوناچی چیست؟

ابزار Fibonacci Retracement (یا Fib Retracement) یک شاخص محبوب بر اساس رشته ای از اعداد به نام دنباله فیبوناچی است. این اعداد در قرن سیزدهم توسط ریاضیدان ایتالیایی به نام لئوناردو فیبوناچی شناسایی شد. 
اعداد فیبوناچی در حال حاضر بخشی از بسیاری از شاخص های تجزیه و تحلیل فنی هستند و Fib Retracement یکی از محبوب ترین آنها است. از نسبتهای مشتق شده از اعداد فیبوناچی به عنوان درصد استفاده می کند. این درصدها سپس روی نمودار رسم می شوند و معامله گران می توانند از آنها برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت احتمالی استفاده کنند .  

این نسبت های فیبوناچی عبارتند از:

 • 23.6٪
 • 38.2٪
 • 61.8٪
 • 78.6
 • 100٪

در حالی که 50٪ از نظر فنی نسبت فیبوناچی نیست ، بسیاری از معامله گران نیز هنگام استفاده از ابزار آن را در نظر می گیرند. علاوه بر این ، نسبتهای فیبوناچی خارج از محدوده 0-100 may نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. برخی از رایج ترین آنها 161.8، ، 261.8، و 423.6 است.

سطح فیبوناچی در نمودار بیت کوین است.
سطح فیبوناچی در نمودار بیت کوین است.

سطح فیبوناچی در نمودار بیت کوین است.

بنابراین ، چگونه معامله گران می توانند از سطوح بازسازی فیبوناچی استفاده کنند؟ ایده اصلی پشت ترسیم نسبت های درصد بر روی نمودار ، یافتن مناطق مورد علاقه است. به طور معمول ، معامله گران دو نقطه قیمت مهم را در نمودار انتخاب می کنند و مقادیر 0 و 100 ابزار Fib Retracement را به آن نقاط وصل می کنند. محدوده مشخص شده بین این نقاط ممکن است نقاط ورود و خروج احتمالی را برجسته کند و به تعیین محل توقف ضرر کمک کند .
ابزار بازگردانی فیبوناچی یک شاخص همه کاره است که می تواند در طیف وسیعی از استراتژی های معاملاتی مورد استفاده قرار گیرد. اگر می خواهید بیشتر بخوانید ، راهنمای تسلط بر بازگرداندن فیبوناچی را بررسی کنید .

RSI تصادفی (StochRSI) چیست؟

تصادفی RSI یا StochRSI، مشتق شده از RSI است. همانند RSI ، هدف اصلی آن تعیین خرید یا فروش بیش از حد دارایی است. اما برخلاف RSI ، StochRSI از داده های قیمت تولید نمی شود ، بلکه از مقادیر RSI تولید می شود. در اکثر ابزارهای نمودار ، مقادیر StochRSI بین 0 تا 1 (یا 0 تا 100) متغیر است.

StochRSI هنگامی که در انتهای بالا یا پایین محدوده خود قرار دارد ، مفیدترین است. با این حال ، به دلیل سرعت بیشتر و حساسیت بیشتر ، ممکن است سیگنال های غلط زیادی تولید کند که تفسیر آنها دشوار است.

تفسیر سنتی StochRSI تا حدودی شبیه به RSI است. وقتی بیش از 0.8 باشد ، ممکن است دارایی خریداری شده تلقی شود. وقتی زیر 0.2 باشد ، دارایی ممکن است فروخته شده تلقی شود. با این حال ، شایان ذکر است که اینها نباید به عنوان سیگنال مستقیم برای ورود یا خروج از معاملات تلقی شوند. در حالی که این اطلاعات مطمئناً داستانی را روایت می کند ، ممکن است جنبه های دیگری از داستان نیز وجود داشته باشد. به همین دلیل است که اکثر ابزارهای تحلیل تکنیکی بهتر است در ترکیب با سایر تکنیک های تحلیل بازار استفاده شوند.
آیا مشتاق هستید در مورد StochRSI بیشتر بدانید؟ Stochastic RSI Explained را بررسی کنید .

باند Bollinger (BB) چیست؟

نام خود را از جان بولینگر از خطوط بولینگر اندازه گیری بازار نوسانات و اغلب استفاده می شود به نقطه اشباع خرید و فروش هیجانی شرایط. این شاخص از سه خط یا “باند” – SMA (نوار وسط) و یک باند بالا و پایین تشکیل شده است. سپس این نوارها به همراه عملکرد قیمت روی نمودار قرار می گیرند. ایده این است که با افزایش یا کاهش نوسانات ، فاصله بین این نوارها تغییر کرده ، منبسط و منقبض می شود.
باندهای بولینگر روی نمودار بیت کوین.
باندهای بولینگر روی نمودار بیت کوین.

باندهای بولینگر روی نمودار بیت کوین.

بیایید تفسیر کلی گروههای Bollinger را مرور کنیم. هرچه قیمت به محدوده بالایی نزدیکتر باشد ، دارایی ممکن است به شرایط خرید بیش از حد نزدیک باشد. به طور مشابه ، هرچه این محدوده به باند پایین تر نزدیک باشد ، دارایی ممکن است به شرایط بیش از حد فروخته نزدیک تر باشد. 

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که قیمت به طور کلی در محدوده نوارها قرار می گیرد ، اما ممکن است در برخی مواقع از بالا یا پایین آنها بشکند. آیا این بدان معناست که این یک سیگنال فوری برای خرید یا فروش است؟ خیر ، فقط به ما می گوید که بازار از SMA باند میانی فاصله می گیرد و به شرایط شدید می رسد.

همچنین معامله گران ممکن است از بندهای Bollinger برای پیش بینی فشار بازار استفاده کنند که به آن Bollinger Bands Squeeze نیز گفته می شود. این به دوره ای با نوسان کم اشاره می کند که گروه ها واقعاً به یکدیگر نزدیک می شوند و قیمت را در محدوده کوچکی “فشار” می دهند. با افزایش “فشار” در آن محدوده کوچک ، بازار سرانجام از آن خارج می شود و منجر به یک دوره افزایش نوسان می شود. از آنجا که بازار می تواند بالا یا پایین حرکت کند ، استراتژی فشار خنثی (نه نزولی و نه صعودی) در نظر گرفته می شود. بنابراین ممکن است ارزش ترکیب آن با سایر ابزارهای معاملاتی مانند پشتیبانی و مقاومت را داشته باشد.
آیا دوست دارید در درک خود از گروههای Bollinger تسلط داشته باشید؟ گروههای Bollinger توضیح داده شده را بررسی کنید .

میانگین حجم وزنی (VWAP) چیست؟

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، بسیاری از معامله گران حجم معاملات را مهمترین شاخص موجود می دانند . بنابراین ، آیا شاخص هایی بر اساس حجم وجود دارد؟
حجم میانگین وزنی قیمت یا VWAP، ترکیبی از قدرت از حجم با عمل قیمت. از نظر کاربردی تر ، این میانگین قیمت دارایی برای یک دوره معین است که برحسب حجم وزن می شود . این امر از محاسبه میانگین قیمت مفیدتر است ، زیرا در نظر می گیرد که بیشترین حجم معاملات در چه سطوح قیمتی بوده است.
معامله گران چگونه از VWAP استفاده می کنند؟ خوب ، VWAP معمولاً به عنوان معیاری برای چشم انداز فعلی بازار استفاده می شود. به این معنا ، وقتی بازار بالاتر از خط VWAP باشد ، ممکن است صعودی تلقی شود . در عین حال ، اگر بازار زیر خط VWAP باشد ، ممکن است نزولی تلقی شود . آیا توجه کرده اید که این چگونه شبیه به تفسیر میانگین های متحرک است ؟ VWAP در واقع ممکن است با میانگین های متحرک ، حداقل در نحوه استفاده از آن مقایسه شود. همانطور که دیدیم ، تفاوت اصلی در این است که VWAP حجم معاملات را نیز در نظر می گیرد.
علاوه بر این ، VWAP همچنین می تواند برای شناسایی مناطق با نقدینگی بالاتر استفاده شود . بسیاری از معامله گران از شکستن قیمت در بالای یا زیر خط VWAP به عنوان یک علامت تجاری استفاده می کنند. با این حال ، آنها معمولاً معیارهای دیگری را برای کاهش خطرات در استراتژی خود وارد می کنند.
آیا می خواهید درباره نحوه استفاده از VWAP بیشتر بدانید؟ اتمام حجم وزن متوسط قیمت (VWAP) توضیح داده شده .

SAR پارابولیک چیست؟

SAR سهمی برای تعیین جهت روند و معکوس شدن بالقوه استفاده می شود. “SAR” مخفف Stop and Reverse است . این به نقطه ای اشاره می کند که یک موقعیت بلند باید بسته شود و یک موقعیت کوتاه باز می شود یا برعکس.

SAR پارابولیک به صورت یک سری نقاط روی نمودار ، بالاتر یا پایین قیمت ظاهر می شود. به طور کلی ، اگر نقاط زیر قیمت هستند ، به این معنی است که قیمت در یک روند صعودی قرار دارد. در مقابل ، اگر نقاط بالاتر از قیمت باشند ، به این معنی است که قیمت در یک روند نزولی قرار دارد. وارونه شدن زمانی اتفاق می افتد که نقاط به سمت دیگر قیمت حرکت کنند.

SAR سهمی در نمودار بیت کوین.
SAR سهمی در نمودار بیت کوین.

SAR سهمی در نمودار بیت کوین.

SAR Parabolic می تواند بینشی از جهت روند بازار ارائه دهد. همچنین برای شناسایی نقاط معکوس روند مفید است. برخی از معامله گران همچنین ممکن است از شاخص Parabolic SAR به عنوان مبنایی برای توقف ضرر عقب خود استفاده کنند . این نوع سفارش خاص همراه با بازار حرکت می کند و اطمینان می دهد که سرمایه گذاران می توانند از سود خود در طول یک روند صعودی قوی محافظت کنند.

SAR Parabolic در روندهای قوی بازار در بهترین حالت خود قرار دارد. در دوره های ادغام ، ممکن است سیگنال های غلط زیادی برای برگشت احتمالی ارائه دهد. آیا می خواهید نحوه استفاده از شاخص Parabolic SAR را بیاموزید؟ اتمام راهنمای مختصر به سهموی با SAR شاخص .

ابر Ichimoku چیست؟

Ichimoku ابر یک شاخص TA که ترکیبی از شاخص های بسیاری در یک نمودار است. در میان شاخص هایی که ما مورد بحث قرار دادیم ، قطعاً Ichimoku یکی از پیچیده ترین ها است. در نگاه اول ، درک فرمول ها و مکانیزم های کار دشوار است. اما در عمل ، استفاده از ابر Ichimoku آنقدرها که به نظر می رسد کار سختی نیست و بسیاری از معامله گران از آن استفاده می کنند زیرا می تواند سیگنال های تجاری بسیار متمایز و کاملاً مشخص تولید کند. 
همانطور که گفته شد ، ابر Ichimoku فقط یک شاخص نیست ، بلکه مجموعه ای از شاخص ها است. این مجموعه ای است که بینش هایی در مورد شتاب بازار ، سطح حمایت و مقاومت و جهت روند ارائه می دهد. این امر با محاسبه پنج میانگین و رسم آنها بر روی نمودار به این هدف می رسد. همچنین از این میانگین ها “ابر” تولید می کند که ممکن است مناطق پشتیبانی و مقاومت احتمالی را پیش بینی کند.

در حالی که میانگین ها نقش مهمی ایفا می کنند ، ابر خود بخش مهمی از شاخص است. به طور کلی ، اگر قیمت بالاتر از ابر باشد ، ممکن است بازار در یک روند صعودی در نظر گرفته شود. برعکس ، اگر قیمت زیر ابر باشد ، ممکن است در جهت نزولی در نظر گرفته شود.

ابر Ichimoku در نمودار بیت کوین ، به عنوان پشتیبانی عمل می کند ، سپس مقاومت می کند.
ابر Ichimoku در نمودار بیت کوین ، به عنوان پشتیبانی عمل می کند ، سپس مقاومت می کند.

ابر Ichimoku در نمودار بیت کوین ، به عنوان پشتیبانی عمل می کند ، سپس مقاومت می کند.

تسلط بر ابر Ichimoku دشوار است ، اما هنگامی که نحوه عملکرد آن را در نظر بگیرید ، می توانید نتایج فوق العاده ای را ایجاد کنید. اتمام ایچیموکو ابرهای توضیح داده شده برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن.

فصل ششمنکات معاملاتی ارزهای رمزنگاری شده

چگونه می توانم تجارت ارزهای رمزنگاری شده را شروع کنم؟

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید معامله را شروع کنید ، در اینجا چند نکته را باید در نظر بگیرید.

اولا ، شما مطمئناً برای سرمایه گذاری به سرمایه نیاز دارید. اگر پس انداز نداشته باشید و معامله را با پولی شروع کنید که نمی توانید از دست بدهید ، می تواند تاثیرات مخربی بر زندگی شما داشته باشد. تجارت آسان نیست – اکثریت قریب به اتفاق معامله گران مبتدی پول خود را از دست می دهند. شما باید انتظار داشته باشید که پولی که برای معامله کنار گذاشته اید می تواند به سرعت از بین برود و ممکن است هرگز ضررهای خود را جبران نکنید. به همین دلیل توصیه می شود برای آزمایش آبها با مقادیر کمتری شروع کنید.

نکته دیگری که باید به آن فکر کنید استراتژی کلی تجارت شما است. در رابطه با کسب درآمد در بازارهای مالی ، راه های زیادی وجود دارد. بسته به زمان و تلاشی که می توانید برای این کار انجام دهید ، می توانید بین بسیاری از استراتژی های مختلف برای رسیدن به اهداف مالی خود یکی را انتخاب کنید.

در نهایت ، در اینجا یک نکته اضافی وجود دارد. بسیاری از معامله گران در بهترین حالت خود هستند وقتی تجارت منبع اصلی درآمد آنها نیست. به این ترتیب ، تحمل بار عاطفی آسان تر از آن است که بقای روزانه آنها به آن بستگی داشته باشد. از بین بردن احساسات یکی از ویژگی های اصلی معامله گران موفق است و انجام این کار در شرایطی که معیشت فرد در خطر است بسیار دشوار است. بنابراین ، به ویژه هنگامی که شروع به کار می کنید ، می توانید تجارت و سرمایه گذاری را به عنوان یک سرمایه گذاری جانبی در نظر بگیرید. و به خاطر داشته باشید که برای یادگیری و تمرین با مقادیر کم شروع کنید. همچنین ممکن است بررسی راه های کسب درآمد غیرفعال با ارز رمزنگاری شده مفید باشد.
اگر می خواهید درباره اشتباهات ساده ای که باید در معاملات و تجزیه و تحلیل فنی از آنها اجتناب کنید ، بیاموزید ، 7 اشتباه رایج در تجزیه و تحلیل فنی (TA) را بررسی کنید .

نحوه معامله ارز رمزنگاری شده در Binance

بنابراین ، شما تصمیم گرفته اید که می خواهید وارد دنیای تجارت ارزهای رمزنگاری شده شوید . چه کار باید انجام بدهید؟
ابتدا باید ارز فیات خود را به ارز رمزنگاری شده تبدیل کنید . ساده ترین راه برای این کار این است که به صفحه Buy Crypto در Binance بروید ، جایی که گزینه های زیادی را در اختیار خواهید داشت. می توانید با استفاده از حساب بانکی خود در مبادله P2P و از طریق راه حل های شخص ثالث مانند Simplex ، Paxful یا Koinax ، رمزنگاری را با کارت های بدهی و اعتباری خریداری کنید. پس از اتمام کار ، بخشی از سیستم مالی جدید خواهید بود!
اکنون که ارز رمزنگاری شده خود را بدست آورده اید ، گزینه های بالقوه فراوان است. بلافاصله ، می توانید به صرافی بایننس بروید و سکه را معامله کنید. اگر تجربه قبلی در زمینه تجارت دارید ، می توانید پلت فرم معاملاتی حاشیه Binance یا آینده معاملات Binance را بررسی کنید . هم وجود دارد درآمد منفعل فرصت های موجود، که شامل ردی ، وام دارایی های خود را در Binance پس انداز ، پیوستن به استخر معدن Binance ، و بیشتر.
تا کنون ، همه اینها شامل آنچه که صرافی متمرکز نامیده می شود – مانند Binance . اینها صرافی هایی هستند که در آن رمز ارز خود را واریز می کنید و فعالیت های مالی خود را در سیستم های داخلی صرافی انجام می دهید. با این حال ، به لطف جادوی فناوری بلاک چین ، گزینه های دیگری نیز وجود دارد که به آنها مبادلات غیر متمرکز (DEX) می گویند . در این مکان ها ، وجوه شما هرگز کیف پول ارز رمزنگاری شده شما را ترک نمی کند ، بنابراین شما در هر زمان از آنها مراقبت کامل خواهید داشت . همچنین می توانید کیف پول سخت افزاری خود را متصل کرده و مستقیماً از طریق آن تجارت کنید.
مبادلات متمرکز در فضای ارزهای رمزنگاری شده غالب هستند. اما بسیاری از معامله گران و علاقه مندان به بلاک چین معتقدند که بخش قابل توجهی از حجم معاملات ارزهای رمزنگاری شده در آینده در DEX ها اتفاق می افتد. به Binance DEX بروید و خودتان تجربه تجارت را امتحان کنید!

مجله تجاری چیست و آیا باید از آن استفاده کنم؟

یک مجله تجاری مستندی از فعالیت های تجاری شما است. آیا باید یکی را نگه دارید؟ شاید! می توانید از یک صفحه گسترده ساده Excel استفاده کنید یا در یک سرویس اختصاصی مشترک شوید.

به ویژه هنگامی که صحبت از تجارت فعال تر می شود ، برخی از معامله گران برای داشتن سودآوری مداوم داشتن یک مجله تجاری را ضروری می دانند. به هر حال ، اگر فعالیت های تجاری خود را ثبت نکنید ، چگونه نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی خواهید کرد؟ بدون یک مجله تجاری ، نمی توانید تصور روشنی از عملکرد خود داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که سوگیری ها می توانند نقش مهمی در تصمیمات تجاری شما داشته باشند و یک مجله تجاری می تواند به کاهش برخی از آنها کمک کند. چگونه؟ خوب ، شما نمی توانید با داده ها بحث کنید! عملکرد معاملات همه به اعداد خلاصه می شود و اگر کاری را به خوبی انجام نمی دهید ، این در عملکرد شما منعکس می شود. با رعایت دقیق مجله معاملاتی ، می توانید نظارت کنید که کدام استراتژی ها بهترین عملکرد را دارند.

چگونه باید اندازه موقعیت خود را در معاملات محاسبه کنم؟

یکی از مهمترین جنبه های تجارت ، مدیریت ریسک است . در حقیقت ، برخی معامله گران معتقدند که این مهمترین چیز است. به همین دلیل محاسبه اندازه موقعیت های خود با یک فرمول استاندارد بسیار مهم است. در اینجا نحوه محاسبه پیش می رود. 

ابتدا باید تعیین کنید که چقدر از حساب خود را در معاملات فردی ریسک می کنید. فرض کنید این 1 درصد است. آیا این بدان معناست که شما 1 درصد از حساب خود را وارد موقعیت می کنید؟ نه ، این بدان معناست که اگر ضرر توقف شما بیشتر شود ، بیش از 1 of از حساب خود را از دست نخواهید داد.

این ممکن است خیلی کم به نظر برسد ، اما این برای اطمینان از این است که چند معامله بد اجتناب ناپذیر حساب شما را منفجر نمی کند. بنابراین ، هنگامی که این مورد را مشخص کردید ، باید تعیین کنید ضرر توقف شما کجاست . شما این کار را برای هر تجارت جداگانه ، بر اساس ویژگی ایده تجارت انجام می دهید. فرض کنید تصمیم گرفته اید که قرار است ضرر خود را 5 درصد از ورود اولیه خود قرار دهید. این بدان معناست که وقتی ضرر توقف شما وارد می شود و 5 from از ورود خود خارج می شوید ، باید دقیقاً 1 of از حساب خود را از دست بدهید.

بنابراین ، فرض کنید اندازه حساب ما 1000 USDT است. ما در هر معامله 1 درصد ریسک می کنیم. توقف ضرر ما 5 from از ورود ما است. از چه اندازه موقعیتی استفاده کنیم؟ 

1000*0.01/0.05=200

اگر می خواهیم فقط 10 USDT ، که 1٪ حساب ما است ، از دست بدهیم ، باید یک موقعیت 200 USDT وارد کنیم.

این فرایند در ابتدا کمی طولانی به نظر می رسد ، اما برای مدیریت صحیح ریسک ضروری است. خبر خوب ، ما یک مقاله کامل در مورد آن داریم: نحوه محاسبه اندازه موقعیت در معاملات .

از چه نرم افزار تجارت آنلاین استفاده کنم؟

تجزیه و تحلیل نمودار بخش اصلی ابزار تجاری هر تحلیلگر فنی است. اما بهترین راه برای انجام آن کجاست؟ Binance نمودارهای TradingView را یکپارچه کرده است ، بنابراین می توانید تجزیه و تحلیل خود را مستقیماً روی پلت فرم انجام دهید – هم در رابط وب و هم در برنامه تلفن همراه. همچنین می توانید یک حساب TradingView ایجاد کرده و تمام بازارهای Binance را از طریق بستر آنها بررسی کنید.

بسیاری دیگر از ارائه دهندگان نرم افزار نمودارهای آنلاین در بازار وجود دارند که هریک مزایای متفاوتی را ارائه می دهند. با این حال ، به طور معمول ، باید ماهانه هزینه اشتراک پرداخت کنید. برخی دیگر که بر معاملات رمزنگاری تمرکز کرده اند Coinigy ، TradingLite ، Exocharts و Tensorcharts هستند.

آیا باید برای معامله به یک گروه پولی بپیوندم؟

به احتمال زیاد نه. اطلاعات رایگان عالی در مورد تجارت در خارج از کشور فراوان است ، پس چرا از آن درس نمی گیرید؟ همچنین انجام معاملات به تنهایی مفید است ، بنابراین می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و آنچه را که برای شما و سبک معاملاتی شما مناسب است پیدا کنید.

ورود به یک گروه پولی می تواند یک ابزار یادگیری معتبر باشد ، اما مراقب کلاهبرداری و تبلیغات جعلی باشید . به هر حال ، جعل نتایج معاملات برای دستیابی به دنبال کننده برای خدمات پولی بسیار آسان است.
همچنین باید به این موضوع فکر کرد که چرا یک معامله گر موفق می خواهد در وهله اول یک گروه پولی راه اندازی کند. مطمئناً کمی از درآمد جانبی همیشه استقبال می شود ، اما اگر آنها قبلاً این کار را به خوبی انجام می دهند ، چرا باید این کار را با هزینه سنگینی انجام دهند؟

با این اوصاف ، برخی از معامله گران موفق جوامع پولی با کیفیت بالا و خدمات اضافی مانند داده های ویژه بازار را اداره می کنند. فقط بیشتر مراقب باشید که پول خود را به چه کسانی می دهید ، زیرا اکثر گروه های پولی برای تجارت برای استفاده از معامله گران مبتدی وجود دارند.

پمپ و تخلیه (P&D) چیست؟

پمپ و تخلیه طرحی است که شامل افزایش قیمت دارایی از طریق اطلاعات غلط است. هنگامی که قیمت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد (“پمپاژ”) ، عاملان کیف های ارزان خریداری شده خود را با قیمت بسیار بالاتر می فروشند .
الگوی قیمت معمولی طرح پمپ و تخلیه.
الگوی قیمت معمولی طرح پمپ و تخلیه.

الگوی قیمت معمولی طرح پمپ و تخلیه.

طرح های پمپ و دامپ در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده بخصوص در بازارهای گاو بیداد می کند . در این دوران ، بسیاری از سرمایه گذاران بی تجربه وارد بازار می شوند و استفاده از آنها راحت تر است. این نوع تقلب بیشتر در مورد ارزهای رمزنگاری شده با بازارهای کوچک رایج است ، زیرا به دلیل نقدشوندگی پایین این بازارها به طور کلی افزایش قیمت آنها آسان تر است .

برنامه های پمپ و تخلیه اغلب توسط “گروه های پمپ و تخلیه” خصوصی تنظیم می شود که وعده بازگشت آسان برای وصال کنندگان را می دهد (معمولاً در ازای دریافت هزینه). با این حال ، آنچه معمولاً اتفاق می افتد این است که این گروه های چسبنده توسط گروه کوچکتری که قبلاً موقعیت خود را ایجاد کرده اند مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

در بازارهای قدیمی ، افرادی که به دلیل تسهیل طرح های پمپ و تخلیه مجرم شناخته می شوند ، جریمه های سنگینی در بر دارند.

آیا باید در airdrops ارزهای رمزنگاری شده ثبت نام کنم؟

شاید ، اما بیشتر مراقب باشید! قطره های هوا راهی جدید برای توزیع ارزهای رمزنگاری شده برای مخاطبان گسترده است. airdrop می تواند راهی عالی برای اطمینان از عدم متمرکز بودن یک ارز رمزنگاری شده در دست چند دارنده باشد. مجموعه ای متنوع از دارنده ها برای یک شبکه سالم و غیر متمرکز بسیار مهم است.

با این حال ، چیزی به عنوان ناهار رایگان وجود ندارد. خوب ، گاهی اوقات ، اگر بسیار خوش شانس باشید ، ممکن است وجود داشته باشد! به طور معمول ، اما آنچه اتفاق می افتد این است که مروجین airdrop به طور کامل سعی می کنند از شما سوء استفاده کنند یا در عوض چیزی بخواهند.

چه خواهند خواست؟ یکی از رایج ترین “دارایی” هایی که در ازای یک airdrop درخواست می شود ، اطلاعات شخصی شما است . آیا ارزش اطلاعات شخصی شما بین 10 تا 50 دلار یک ارز رمزنگاری شده بسیار سوداگر است؟ این انتخاب شماست ، اما ممکن است راههای بهتری برای به دست آوردن کمی درآمد جانبی ، بدون به خطر انداختن حریم خصوصی و داده های شخصی شما وجود داشته باشد. به همین دلیل است که هنگام فکر کردن در مورد ثبت نام در airdrops ارزهای رمزنگاری شده باید مراقب باشید.

کلام پایانی

بنابراین ، ما موارد زیادی را پشت سر گذاشتیم . شروع تجارت در ارز دیجیتال می تواند یک کار دلهره آور باشد و همچنان یادگیری مفاهیم زیادی دیگری وجود دارد. امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد تا با معاملات ارزهای دیجیتال کمی آشنا ترشده باشید.
با این حال ، بسیار موراد بیشتری برای یادگیری وجود دارد و به همین دلیل اگر سوالات دیگری درباره معاملات ارزهای رمزنگاری شده ، فناوری بلاک چین ، رمزنگاری یا سایر موضوعات مرتبط دارید ، در صورت تمایل برای ما آن را در قسمت زیر ارسال کنید و ما به شما پاسخ می دهیم !

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش آکادمی بایننس از مجله  با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات