اوکی اکسچنج

کمترین کارمزد و بیشترین سرعت

کمترین کارمزد و بیشترین سرعت


در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین کوین ها و شبکه های انتقال دارایی ارز دیجیتال در صرافی های معتبر ارز دیجیتال در ایران بپردازیم ، امروزه کاربران و حتی تریدر های حرفه ای مارکت های ارز دیجیتال برای انتقال دارایی خود از صرافی ارز دیجیتال به کیف پول شخصی و بلعکس همواره با چالش های هایی همچون کارمزد پرداختی و همچنین سرعت انتقال دارایی خود مواجه هستند ، که چه بسا بسیاری از کاربران در این حوزه پس از انتقال دارایی خود متوجه پرداخت کارمزد بالا نسبت به میزان دارایی خود و همچنین سرعت کم انتقال دارایی خوده شده اند و از این رو با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا جواب ” پرسش کدام ارز دیجیتال کمترین کارمزد را دارد “و همچنین ” کدام ارز دیجیتال سریع ترین سرعت در انتقال را دارد ” پاسخ دهیم .

 

سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی

یکی از بزرگترین سیستم عامل‌های نامتمرکز مبتنی بر زنجیره بلوکی است که با تکیه بر رمزارز داخلی با نام ترونیکس کار می‌کند. تیم ترون مدعی است که با عبور از ظرفیت شبکه بیت کوین، و اتریوم به بازدهی بالایی رسیده و می‌تواند همواره در هر ساعتی از شبانه روز، ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه را مدیریت کند.

مزایا و معایب

 • سرعت عالیدر کمتر از چند دقیقه انتقال انجام می شود و با توجه به ادعای خود تیم ترون 1200 تراکنش در ثانیه انجام می شود.
 • کارمزد بسیار کم کارمزد انتقال ترون نزدیک به صفر است و کارمزد بسیار کمی برای افزایش سرعت انتقال در شبکه دریافت می شود.
 • کلیه صرافی های ایرانی موجود است .ترون از کوین های بازار است که تمامی صرافی و کیف پول های متمرکز و غیر متمرکز ردی از شبکه ترون در آنها وجود دارد.
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی

ریپل یکی از ارزان‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازارهای جهانی است ، ریپل نیز مانند ارزهای دیجیتال دیگر از فناوری زنجیره بلوکی برای ذخیره اطلاعات خود استفاده می‌کند. ریپل یکی از بزرگترین عرضه‌کننده‌ها و توسعه دهنده‌های فناوری زنجیره بلوکی است و تا به امروز توانسته‌است این فناوری را به خوبی در بین موسسات و شرکت‌های مختلف توسعه دهد. ریپل یک پروتکل پرداخت متن باز است که به صورت متمرکز فعالیت می‌کند و از این نظر با بسیاری از ارزهای موجود در بازار کریپتو کارنسی که اغلب غیرمتمرکز هستند، متفاوت است.

مزایا و معایب

 • سرعت عالیدر کمتر از چند دقیقه انتقال انجام می شود ، سرعت تراکنش متوسط 4 ثانیه‌ای در شبکه دارد.
 • کارمزد بسیار کم کارمزد انتقال ریپل در صرافی‌ها و کیف پول‌های مختلف، متغیر است و در بیشترین حالت ممکن می تواند تا دو واحد ریپل دریافت شود.
 • کلیه صرافی های ایرانی موجود است .ریپل از کوین های بازار است که تمامی صرافی و کیف پول های متمرکز و غیر متمرکز ردی از شبکه ریپل در آنها وجود دارد.
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی

ارز رمزپایه همتا به همتا و پروژه نرم‌افزاری منبع باز منتشر شده و از بیت کوین الهام گرفته شده و از لحاظ فنی تقریباً شبیه به بیت کوین (BTC) است. ایجاد و انتقال لایت کوین بر اساس یک پروتکل منبع باز است و توسط هیچ قدرت مرکزی مدیریت نمی‌شود. ارز Litecoin یک ارز دیجیتال peer-to-peer و متن باز است  تراکنش سکه ها بر پایه یک پروتکل متن باز انجام می شود.

مزایا و معایب

 • سرعت عالیدر کمتر از چند دقیقه انتقال انجام می شود هر 2.5 دقیقه تمام تراکنش های تایید شده در بسته های دیجیتالی به نام بلاک قرار می گیرند.
 • کارمزد بسیار کم کارمزد بسیار کم در تمام صرافی و در شبکه برخودار می باشد.هزینه کارمزد تراکنش لایت کوین ۰.۰۰۱ و در بیشترین حالت ۰.۰۰۲ می باشد.
 • کلیه صرافی های ایرانی موجود است .لایت کوین از کوین های بازار است که تمامی صرافی و کیف پول های متمرکز و غیر متمرکز ردی از شبکه لایت کوین در آنها وجود دارد.
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی

بیتکوین کش با نماد BCH

یک رمزارز در دنیای ارزهای رمز پایه است که در سال ۲۰۱۷ از روی شاخه زنجیره بلاکچین بیت کوین به دلیل تغییر در اندازه سایز هر بلوک و تغییراتی بر روی کد ایجاد شد. این جدا شدن که به هارد فورک معروف است در ۱ اوت سال ۲۰۱۷ انجام شد و این فورک منجر به جدا شدن بیت کوین کش از بیت کوین شد.

مزایا و معایب

 • سرعت به نسبت خوبدر کمتر از 10 الی 30 دقیقه انتقال انجام می شود .
 • کارمزد بسیار کم کارمزد بسیار کم در تمام صرافی و در شبکه برخودار می باشد و در کمترین حالت ۰.۰۰۰۱ و در بیشترین حالت ۰.۰۰۰۲ می باشد.
 • کلیه صرافی های ایرانی موجود است .بیتکوین کش از کوین های بازار است که تمامی صرافی و کیف پول های متمرکز و غیر متمرکز ردی از شبکه بیتکوین کش در آنها وجود دارد.
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی
سریع ترین و کمترین کارمزد در بین صرافی های ایرانی

دش با نماد DASH

یک رمزارز متن باز و همتا به همتا و نیز یک سازمان نامتمرکز خودگردان است. این رمزارز در گذشته با نام دارک کوین و نیز اکس کوین شناخته می‌شد. دش امکان تراکنش آنی و غیرقابل ردگیری را فراهم می‌سازد. این رمزارز در ژانویه ۲۰۱۴ برای اولین و با نام اکس‌کوین عرضه شد. پس از مدتی نام این رمزارز به دارک‌کوین  تغییر یافت و در نهایت در مارس ۲۰۱۵ نام دش بر آن گذاشته شد. عبارت دش در انگلیسی از ترکیب دو واژه انگلیسی به معنای «پول دیجیتال» به دست آمده است.

مزایا و معایب

 • سرعت عالیدر کمتر از چند دقیقه انتقال انجام می شود ، شبکه آن توانایی پردازش 56 تراکنش در ثانیه (TPS) را دارد.
 • کارمزد بسیار کم کارمزد بسیار کم در تمام صرافی و در شبکه برخودار می باشد و در بیشترین حالت ۰.۰۰۲ واحد و در بیشترین حالت ۰.۰۰۴ می باشد.
 • کلیه صرافی های ایرانی موجود نیست.دش از قدیمی ترین کوین های بازار ارز دیجیتال است ولی در تمامی صرافی ارز دیجیتال بصورت ثابت لیست نشده است.

در پایان خاطر نشان می شود ، این کوین ها با تغییرات در بلاکچین خود می توانند ، این مزیت ها و معایب را بهبود ببخشند ویا دیگر کوین های بازار ارز دیجیتال میتوانند در این لیست باشند ، این لیست بصورت دوره دچار تغییر تحول می شوند و شما کاربران گرامی مجله بیت کوین می توانید پیشنهادات خود را در بخش نظرات به ما اعلام کنید تا پس از بررسی در این لیست گنجانده شوند .

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش از مجله بیت کوین با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات