اوکی اکسچنج

پرایس اکشن

پرایس اکشن


استراتژی های شکست پرایس اکشن سیگنال های تجاری قدرتمندی هستند که اغلب منجر به حرکت های قوی در بازار می شوند. استراتژی شکست ها می تواند در بازارهای رو به رشد شکل بگیرد یا به عنوان سیگنال های ضد روند ، مشخصه اصلی استراتژی شکست پرایس اکشن این است که شکست منجر به حرکت جهت دار قوی به سمت بالا یا پایین می شود.

بیایید چند نمونه از استراتژی های شکست قیمت را بررسی کنیم …

در نمودار مثال زیر ، می بینیم که یک روند صعودی واضح قبل از شکل گیری استراتژی معاملات تقلبی صعودی وجود داشت . توجه داشته باشید که هنگامی که قیمت در بالای الگوی اصلی تقلبی قرار گرفت ، یک صعود دیگر را در روند صعودی آغاز کرد. بنابراین ، این نمونه ای از استراتژی شکست تقلبی در بازار پرطرفدار است که به آن بازی تداوم روند نیز می گویند…

استراتژی شکست پرایس اکشن
استراتژی شکست پرایس اکشن

نمودار بعدی نمونه ای از استراتژی شکست نوار داخلی با بازار روندی را نشان می دهد. میله های داخلی شاید “کلاسیک ترین” استراتژی شکست پرایس اکشن باشند زیرا نشان دهنده شکست از ترکیب نوار داخلی است. در بازه زمانی پایین تر مانند نمودار 1 ساعته ، نمودار روزانه در داخل نوار به صورت محدوده تلفیقی ، گاهی محدوده مثلثی به نظر می رسد. بنابراین ، هنگامی که قیمت از نمودار روزانه در نوار خارج می شود ، از محدوده معاملاتی کوچک در بازه های زمانی پایین تر نیز خارج می شود.

استراتژی شکست پرایس اکشن
استراتژی شکست پرایس اکشن

مثال نمودار بعدی نحوه استفاده از جعلی با الگوی نوار پین را به عنوان استراتژی شکست نشان می دهد. این مثال الگوی معامله شده با خط حرکت صعودی قوی را نشان می دهد ، بنابراین از این نظر نیز یک بازی شکست / ادامه محسوب می شود.

به جهش قوی قبل از شکل گیری الگوی تقلبی پین توجه کنید ، سپس پس از آن که الگوی تقلبی صعودی شکل گرفت ، می توانیم با نوار پین و شکست کاذب به سمت نزولی تشخیص دهیم که یک شکست احتمالی صعودی در حال آمدن است که می تواند به یک پای دیگر منجر شود . ما می توانیم ببینیم که هنگامی که قیمت از بالای نوار پین شکسته شد ، با صعود صعودی صعودی ، بالاتر رفت.

استراتژی شکست پرایس اکشن
استراتژی شکست پرایس اکشن

گاهی اوقات در یک روند قوی ، چه به سمت بالا و چه پایین ، یک نوار پین ، داخل الگوی میله یا حتی یک شکل جعلی را در نزدیکترین اوج یا پایین ترین حرکت مشاهده خواهید کرد. این الگوها گاهی اوقات می تواند منجر به ادامه روند خروج قیمت از آنها شود. معامله با یک الگوی پرایس اکشن پس از پایان یک حرکت نزولی یا انتهای بالای یک حرکت صعودیمی تواند دشوار باشد ، زیرا معمولاً ما دوست داریم ابتدا یک بازگشت به ارزش (حمایت یا مقاومت) را مشاهده کنیم. اما ، اغلب ، اگر یک روند بسیار قوی باشد ، مانند روند نزولی که در نمودار زیر مشاهده می کنیم ، یک سیگنال پرایس اکشن شکل گیری و در پایان حرکت می تواند قیمت را در جهت حرکت ادامه دهد ، حتی اگر کمی عقب افتاده باشد. ما یک مثال واضح از این مورد را در سیگنال فروش نوار پین می بینیم که در آن زمان در نزدیکی پایین ترین سطح حرکت در این بازار شکل گرفت و توجه داشته باشید که حتی اگر قیمت پایین تر از آن پایین آمده باشد ، هنگامی که قیمت به پایین ترین حد نوار پین رسید ، این باعث شد تا یک حرکت بزرگ دیگر به سمت منفی انجام شود.

استراتژی شکست پرایس اکشن
استراتژی شکست پرایس اکشن

شکستن الگوی اقدام قیمت از سطوح کلیدی نمودار

شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توانید “شکست” را به عنوان “بازی معکوس” معامله کنید. آیا واقعاً ساده است اگر یک الگوی اقدام قیمت در سطح پشتیبانی یا مقاومت در نمودار اصلی شکل می گیرد و سپس قیمت از آن الگو خارج می شود و از سطح کلیدی برعکس می شود ، در این صورت “بازی شکست – معکوس” دارید.

در مثال نمودار زیر ، یک نوار پین را در داخل الگوی ترکیبی نوار می بینیم که در یک سطح کلیدی از مقاومت شکل گرفته است. توجه داشته باشید که هنگامی که قیمت در پایین ترین سطح نوار پین (که نوار اصلی دو میله داخلی نیز بود) شکسته شد ، حرکت نزولی بزرگی را آغاز کرد که بیش از یک ماه به طول انجامید …استراتژی شکست پرایس اکشن
استراتژی شکست پرایس اکشن

در اینجا نمونه دیگری از معامله شکستن الگوی پرایس اکشن از سطح نمودار اصلی وجود دارد. در این مثال ، ما در حال بررسی سیگنال خرید تقلبی صعودی هستیم که در سطح کلیدی پشتیبانی در بازار شکل گرفته است. توجه داشته باشید که چگونه زمانی که قیمت در بالای نوار مادر بالای نوار داخلی شکسته شد (به یاد داشته باشید که تقلبی یک شکست داخلی کاذب است ) منجر به حرکت جهت دار قوی به سمت بالا شد. وقتی الگوی تقلبی مانند این را در سطح اصلی پشتیبانی یا مقاومت می بینید ، وقت آن است که توجه کنید زیرا یک حرکت احتمالی شکست در راه است…

استراتژی شکست پرایس اکشن
استراتژی شکست پرایس اکشن

نکاتی در مورد استراتژی شکست پرایس اکشن تجاری

  • استراتژی های شکست قیمت اغلب حرکت های قدرتمندی را ایجاد می کند. به عنوان نمایشنامه های مستمر ، از سطوح کلیدی نمودارها یا شکست های محدوده معاملاتی ، آنها را در بازارهای پرطرفدار تماشا کنید.
  • استراتژی های Breakout معمولاً با دستورات توقف ورود استفاده می شود. به این معنا که شما یک سفارش توقف خرید یا فروش را در نزدیکی استراتژی شکست قیمت بالا یا پایین قرار می دهید و سپس وقتی قیمت فاش شد ، به سفارش ورود شما ضربه می زند و شما را وارد بازار می کند. این واقعیت که شما را به سرعت وارد بازار می کنند خوب است ، این یک بخش اضافی از “تلاقی” است که تجارت حداقل به نفع شما شروع می شود.

امیدوارم از این آموزش راهبردهای شکست پرایس اکشن لذت برده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الگوهای پرایس اکشن ، اینجا را کلیک کنید .

نظر و دیدگاه خودتون را در مورد این آموزش تریدر حرفه ای(پرایس اکشن) از مجله  با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاهخانهحسابمجلات